CNN Prima News Mark Milley

Mark Milley

Výpis příspěvků ke štítku „Mark Milley“

Blinken telefonoval s Lavrovem. Vyzval ho k propuštění zadrženého novináře

2. dubna 2023 07:13

Americký ministr zahraničí Anthony Blinken telefonicky hovořil se svým ruským protějškem Sergejem Lavrovem a vyzval ho k propuštění zadrženého novináře amerického listu The Wall Street Journal. Ukrajinci za uplynulý den odrazili dalších 70 ruských útoků. Nejtvrdší boje zuří u Bachmutu, Avdijivky a Marjinky.Spojené státy po víkendu oznámí další vojenskou pomoc pro Ukrajinu v hodnotě kolem 2,6 miliard dolarů (asi 56 miliard korun). Obsahovat by měla i radary a munici pro tanky.

Náš balón nad USA je jen meteorologický přístroj, tvrdí Čína. Američané jí příliš nevěří

3. února 2023 16:38

Je to jen meteorologický přístroj. Tímto vysvětlením mírní Čína obavy USA, nad jejichž územím se už několik dní vznáší čínský balón. Američané jeho pohyby sledují a Pentagon na žádost prezidenta Joea Bidena zkoumal možnost, že by ho sestřelil. Nakonec se pro takový krok nerozhodl kvůli obavám, že by úlomky zařízení mohly ohrozit lidi na zemi. Americký ministr zahraničí Antony Blinken kvůli incidentu posunul návštěvu Pekingu, na kterou měl odletět v pátek večer. Vyslání balónu označil za nezodpovědný čin, který poškodí plánovaná jednání.

ANALÝZA: Blíží se konec války? Ukrajinci mohou vytáhnout na Krym, Rusům zbývá jediná možnost

16. listopadu 2022 12:15

Rusové na Ukrajině opustili oblastní město Cherson a jejich naděje na zvrat ve válce jsou prakticky pryč. Kroky Moskvy můžou nyní podle všeho maximálně prodlužovat konflikt, ve kterém Ukrajinci definitivně převzali iniciativu a už několikátým týdnem ženou ruské síly čím dál více na východ. Ačkoliv díky stažení části svých sil z Chersonu Rusové mohou pomýšlet na drobné územní zisky na Donbasu, zdá se, že jejich bojeschopnost je tatam. Budou pokračovat v ústupu?

Gerasimov se po dlouhé době ukázal. Telefonicky mluvil s americkým generálem

19. května 2022 19:19

Náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov se po dlouhé odmlce opět objevil. Ve čtvrtek telefonicky hovořil o situaci na Ukrajině se svým americkým protějškem Markem Milleyem, uvedla agentura TASS. Od začátku ruské invaze o Gerasimovi příliš slyšet nebylo. Leckoho překvapilo, že se nezúčastnil ani tradiční vojenské přehlídky v Moskvě 9. května, kdy Rusové slaví vítězství nad nacismem.

Rusko uvalilo sankce na Bidena či Blinkena. Jsou rusofobní, argumentuje Moskva

15. března 2022 15:55

Rusko zavádí sankce proti americkému prezidentovi Joeu Bidenovi, šéfovi diplomacie USA Antonymu Blinkenovi, ministrovi obrany Lloydu Austinovi a dalším představitelům současné americké administrativy. Na svých internetových stránkách o tom informuje ruské ministerstvo zahraničí, podle kterého jde o reakci na to, že Spojené státy zakázaly vstup na své území nejvyšším představitelům Ruské federace.

Jsou připraveni na válku. Americký generál popsal ničivou sílu Rusů u hranic s Ukrajinou

29. ledna 2022 00:12

Rusko podle vedení americké armády shromáždilo podél hranice s Ukrajinou útvary mnoha různých druhů a „zjevně“ je v jeho možnostech tyto síly použít. Nejvýše postavený americký generál Mark Milley na pátečním brífinku hovořil o přítomnosti pozemních, vzdušných, námořních i jiných formací. Ministr obrany USA Lloyd Austin řekl, že konflikt není nevyhnutelný a že ruský prezident Vladimir Putin má i jiné možnosti než je rozsáhlý útok.

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál

16. září 2021 19:33

Prezident Donald Trump by se mohl zbláznit, a tak musíme udělat vše pro to, aby se nedostal k jadernému tlačítku. Tak by se podle knihy Peril dal shrnout utajený plán generála Marka Milleyho. Ten po útoku na Kapitol letos v lednu dospěl k názoru, že bývalého amerického prezidenta postihla po prohraných volbách vážná duševní krize a že je nutné jednat bez jeho vědomí.

Šéfové Pentagonu jsou v karanténě. Bojeschopnost USA prý ohrožena není

6. října 2020 23:01

Nejvýše postavený americký generál Mark Milley a lídři několika složek armády Spojených států jsou v izolaci kvůli pozitivnímu testu na koronavirus u jednoho z velitelů pobřežní stráže. Admirál Charles Ray podle informací televize CNN v poslední době absolvoval v Pentagonu několik schůzek se členy sboru náčelníků štábu, kterému Milley šéfuje.