Mateřská byla pro mě úžasná i ubíjející. Mému manželství neprospěla, přiznal Duchoslav

POVÍDEJ (11)

Že mateřská není žádná dovolená, ví z vlastní zkušenosti i herec Jan Antonín Duchoslav, který se proslavil rolí Vikyho Cabadeje ve filmu Sněženky a machři. Na mateřské totiž strávil pět let. A zatímco chvíle strávené s dětmi jejich vztah jen upevnily, v manželství to ku prospěchu nebylo. Uvedl to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

„Život herce je stresující. Jistota toho, že uživí sám sebe a své blízké, tam totiž není. Je to velký tlak. Časem mě to začalo otravovat,“ přiznal Duchoslav v pořadu Povídej. Právě to bylo jedním z důvodů, proč se rozhodl zůstat před lety na mateřské. „Rozebrali jsme to se ženou, řekli si, jaké jsou plusy a minusy. Že zůstanu na mateřské já, vyplynulo poměrně logicky a pragmaticky. Bylo to kvůli jistotě zabezpečení naší rodiny,“ popsal. Jeho manželka Klára Stibůrková pracovala jako právnička a vedla advokátní kancelář.

Na mateřské strávil Duchoslav pět let. „Rozhodně to není žádná dovolená. Je to nesmírně ubíjející a monotónní proces,“ řekl. Na čase, který strávil se svými dvěma syny, však vidí i spoustu pozitiv. „Na druhou stranu to bylo nádherné a úžasné. Podařilo se mi díky tomu vybudovat vřelé a úzké vztahy se svými syny, ale je to teda strašná práce. Každý by si to měl zkusit,“ doplnil.

S exmanželkou máme vřelé vztahy

S Klárou byl v manželství šest let. V létě roku 2016 se rozvedli. Podle něj jeho mateřská dovolená vztahu moc nepřispěla. „V některých ohledech to bylo kontraproduktivní. Nicméně pro mou ženu to bylo docela pragmatické rozhodnutí,“ popsal Duchoslav s tím, že krizi po rozvodu nakonec se svou bývalou manželkou naštěstí zvládli.

„Ustáli jsme ji velmi dobře a máme velmi dobré až téměř vřelé vztahy,“ dodal herec s tím, že po svých zkušenostech by na mateřské na plný úvazek už znovu nezůstal. „Chtěl bych, abychom se o to rozdělili 50 na 50,“ uzavřel Duchoslav.

Jan Antonín Duchoslav se v rozhovoru s Radkou Červinkovou v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS rozpovídal také o své filmové roli Vikyho Cabadaje nebo zkušenostech z vojny. Celý rozhovor najdete v úvodním videu.

Tagy: