CNN Prima News matrace

matrace

Výpis příspěvků ke štítku „matrace“

Pomůže vám cítit se svěží a vypadat mladě. Zdravý spánek je dnes ale raritou

16. listopadu 2022 06:22

Je to jeden z nejpřirozenějších a také nejvýznamnějších způsobů, jak načerpat dostatek sil a osvěžit tělo i mysl. Spánek. Ovšem věděli jste, že správně spát dovede čím dál méně lidí? Na vině je naše neschopnost zříct se ve večerních hodinách všech moderních vymožeností, které nám současná doba nabízí, a také zastavit mozek, který neustále vyhledává nové a nové podněty, což nám nedovolí usnout. Při nedostatku spánku ale člověk ztrácí výkonnost, náladu i zdraví. To všechno v konečném součtu znamená i to, že rychleji stárneme. Jak znovu začít spát kvalitně, abychom se ráno budili svěží a odpočatí? Sepsali jsme vám základní pravidla spánkové hygieny.

Otřesný případ z Ruska. Prominentní syn zabil přítelkyni, zavázal ji do matrace a spálil

15. prosince 2021 07:28

Děsivý případ rezonuje Ruskem. Třiadvacetiletá lékařka Anastasia Karymovová z ruské Vologdy měla jet do bytu svého 27letého přítele Timura Pasternakoviče, aby probrala jejich vztah. S mužem se chtěla nejspíše rozejít. Syn stavebního magnáta ji ale brutálně zavraždil. Informoval o tom ruský vyšetřovací výboru pro závažné zločiny, píše ruský web NTV.ru.

Terapie s prasetem pomáhá dětem s autismem i vadou řeči

6. září 2020 16:30

Zdravotní sestra Ludmila Rohelová se k terapiím se zvířaty dostala díky své lásce nejen ke čtyřnohým tvorům, ale také k dětem. Všechno začalo koňmi, které však zcela zastínila třistakilová prasinka Mášenka. Ta přítomnost dětí sama vyhledávala a brzy se stala velmi oblíbeným zvířetem na ranči Na Kačeně.

Emoce pracovaly, ale hasiči udělali maximum, řekl ministr vnitra k zásahu u požáru

9. srpna 2020 20:31

Svědci tragické události v Bohumíně kritizují hasiče. Ti ale kritiku odmítají, na místo přijeli do pěti minut po ohlášení požáru. Hasičů se již zastal ředitel Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Vladimír Vlček, ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a také ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle Hamáčka jsou hlavním důvodem kritiky emoce, které jsou vzhledem k požáru, při kterém zemřelo 11 lidí, pochopitelné.

Seskokové matrace testujeme do 23 metrů, hájí ředitel hasičů zásah v Bohumíně

9. srpna 2020 17:11

Zásah hasičských jednotek při požáru v Bohumíně nebyl podle některých svědků dost rychlý a svědomitý. Hasiči ale kritiku odmítají, na místo přijeli do pěti minut od ohlášení požáru. Někteří svědci události také kritizovali hasiče za to, že při zásahu nepoužili seskokové matrace. Podle ředitele Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje Vladimíra Vlčka jsou ale seskokové matrace testované pro pády do 23 metrů. 11. patro, odkud se snažili zachránit lidé z hořícího bytu, je ještě výš.