CNN Prima News Matteo Salvini

Matteo Salvini

Výpis příspěvků ke štítku „Matteo Salvini“

Válečný akt, zlobí se Itálie. Ostrov Lampedusa zaplnily desetitisíce migrantů

Úřady na italském ostrově Lampedusa vyhlásily výjimečný stav. Za posledních 24 hodin tam připlulo deset tisíc migrantů. Ostrov se podle místních obyvatel propadá do chaosu. Šéf tamní vlády požádal Řím o nasazení armádních plavidel a okamžitý přesun migrantů na Sicílii. V této kritické situaci pak Německo a Francie přerušily dobrovolné přijímání uprchlíků právě z Itálie. Problémy s počty migrantů má i Slovensko a Maďarsko.

Italská vláda se chystá na banky, zavede daň ze zisku. Pomůže lidem s hypotékami i daněmi

Itálie zavádí 40procentní daň z letošních mimořádných zisků bank. Vybrané peníze chce podle místopředsedy vlády a ministra infrastruktury Mattea Salviniho použít na pomoc držitelům hypoték a na snížení daní. Opatření, které podle agentury Bloomberg překvapilo trhy, schválila italská vláda v pondělí pozdě večer na posledním zasedání před letní přestávkou.

Zdrženlivé reakce na smrt Berlusconiho? Uškodilo mu přátelství s Putinem i skandály

Zatímco ruský prezident Vladimir Putin vzpomíná na zesnulého italského expremiéra Silvia Berlusconiho jako na svého blízkého přítele a vynikajícího politika, reakce představitelů ze západních zemí jsou většinou zdrženlivé. Berlusconi zemřel v pondělí v milánské nemocnici San Raffaele, kde byl od minulého pátku hospitalizován kvůli zápalu plic a chronické leukémii. Předsedovi strany Vzhůru, Itálie a zakladateli společnosti Mediaset bylo 86 let.

Na hodinu denně vypněte elektřinu. Lépe tak pochopíme Ukrajince, vyzvala Meloniová Italy

Italská premiérka Giorgia Meloniová ve čtvrtek vyzvala Italy, aby na znamení solidarity s Ukrajinou každý den vypnuli na jednu hodinu elektřinu a plyn. Šéfka vládní strany Bratři Itálie tím přímo reaguje na zločiny Ruské federace, která od října masivně bombarduje ukrajinskou energetickou infrastrukturu. Nový italský kabinet zmíněnou žádostí znovu mírní obavy některých západních politiků, kteří měli z výsledku podzimních italských voleb obavy.

Hrůza na italské Ischii: Sesuv půdy zdevastoval ostrov, hledají se přeživší

Ve městě Casamicciola na italském ostrově Ischia po ranním sesuvu půdy vyvolaném prudkým deštěm zahynulo nejméně osm lidí, další se pohřešují. S odvoláním na ministra infrastruktury a dopravy Mattea Salviniho o tom informoval list La Repubblica. Podle ministra vnitra však žádná oběť na místě potvrzená není. Starosta Neapole informoval o jednom úmrtí. Řada lidí se pohřešuje. Ministerstvo zahraničí nemá informace, že by měli být neštěstím zasaženi čeští občané.

„Zrádce“ Schröder a další. Kdo Putinovi stále pochlebuje? Mezi jeho obhájci jsou velká jména

Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu uplynulo už téměř půl roku. Řada světových politiků se proti této agresi postavila a počínání ruského prezidenta Vladimira Putina odsoudila, a to včetně těch, kteří jej dříve hájili. Jsou ale i tací, kteří Putinovi nadále pochlebují a hlásají na Západě jeho názory. Pravděpodobně nejviditelnějším z nich je bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, který Putina stále považuje za osobního přítele a teprve v květnu se vzdal vysoké funkce v ruském ropném gigantu Rosněft. I tak dnes na svoji adresu slýchá, že je „zrádce“ a někteří volají po tom, aby na něj byly uvaleny sankce.

Putin jako veřejný nepřítel číslo jedna. Le Penová a další od něj dávají ruce pryč

Kvůlí ruské invazi na Ukrajinu se řada světových státníků začala distancovat od Vladimira Putina, přestože ho dříve porporovali. Jsou mezi nimi například francouzská prezidentská kandidátka Marine Le Penová, italský exministr vnitra Matteo Salvini, ale i český prezident Miloš Zeman či předseda SPD Tomio Okamura. Jejich odpůrci upozorňují, že se od ruského prezidenta přesto tak snadno „neodpářou“. Putin zároveň počítá stále i s některými zahraničními politiky, kteří s ním sympatizují i nadále.