CNN Prima News Matteo Salvini

Matteo Salvini

Výpis příspěvků ke štítku „Matteo Salvini“

„Zrádce“ Schröder a další. Kdo Putinovi stále pochlebuje? Mezi jeho obhájci jsou velká jména

13. srpna 2022 05:48

Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu uplynulo už téměř půl roku. Řada světových politiků se proti této agresi postavila a počínání ruského prezidenta Vladimira Putina odsoudila, a to včetně těch, kteří jej dříve hájili. Jsou ale i tací, kteří Putinovi nadále pochlebují a hlásají na Západě jeho názory. Pravděpodobně nejviditelnějším z nich je bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, který Putina stále považuje za osobního přítele a teprve v květnu se vzdal vysoké funkce v ruském ropném gigantu Rosněft. I tak dnes na svoji adresu slýchá, že je „zrádce“ a někteří volají po tom, aby na něj byly uvaleny sankce.

Putin jako veřejný nepřítel číslo jedna. Le Penová a další od něj dávají ruce pryč

24. března 2022 17:38

Kvůlí ruské invazi na Ukrajinu se řada světových státníků začala distancovat od Vladimira Putina, přestože ho dříve porporovali. Jsou mezi nimi například francouzská prezidentská kandidátka Marine Le Penová, italský exministr vnitra Matteo Salvini, ale i český prezident Miloš Zeman či předseda SPD Tomio Okamura. Jejich odpůrci upozorňují, že se od ruského prezidenta přesto tak snadno „neodpářou“. Putin zároveň počítá stále i s některými zahraničními politiky, kteří s ním sympatizují i nadále.

Itálie zavádí povinné covid pasy pro zaměstnance. Hrozí pokuty i pozastavení platu

17. září 2021 08:04

Itálie se stane první evropskou zemí, která bude po všech zaměstnancích požadovat, aby se prokazovali covidovými certifikáty. O novém opatření, podle něhož musí mít každý člověk na pracovišti doklad o očkování proti covidu, zotavení z této nemoci nebo o negativním testu na koronavirus, na svém zasedání rozhodla vláda. Platit začne 15. října, uvedla agentura ANSA. Ministryně pro regionální záležitosti Mariastella Gelminiová už ve středu řekla, že kabinet chce, aby nová pravidla platila pro zaměstnance ve veřejném i soukromém sektoru.

Neměli jste nikoho barevného. Euro je vítězstvím pravice, vyčítají Britové Italům

15. července 2021 13:38

Nedělní večer, kdy se v Londýně odehrálo finále fotbalového Eura, nebyl příznivý pro multikulturní svět, šokoval britský list The Economist. Autoři článku spojují vítězství Itálie nad domácí Anglií s politikou a poukazují na to, že v týmu vítěze nebyl ani jeden hráč, kterého by šlo „označit za barevného“. Kontroverzní komentář okamžitě zavalila kritika na sociálních sítích. Kolik bílých je v Burkině Faso? ptá se jeden z fotbalových fanoušků.

Italský premiér Conte oznámil vládě demisi, ztratil většinu. Doufá však v nový mandát

26. ledna 2021 10:38

Italský premiér Giuseppe Conte v úterý podle očekávání oznámil vládě svou demisi, v poledne ji má předat prezidentovi Sergiovi Mattarellovi. Informují o tom místní média. Podle nich konzultace zástupců politických stran s prezidentem o nové vládní koalici ale nezačnou dříve než ve středu odpoledne. Mnozí, včetně Conteho, doufají, že prezident posléze pověří sestavením vlády opět nestraníka Conteho.

Itálie blázní z knihy bez jediného písmena. Má ukázat, proč si vážit Salviniho

5. prosince 2020 21:48

Za normálních okolností byste se zaručeně cítili podvedeni. Za 6,99 eura (185 korun) si koupíte knihu, která má 110 stránek. Stránek, na kterých nenajdete vůbec nic. Ani písmenko. Jenže právě z takového díla se v Itálii stal bestseller. Vůbec totiž nejde o chybu tisku. Kniha se jmenuje Proč si Salvini zaslouží důvěru, respekt a obdiv, a její autor dává prázdnými listy jasně najevo, co si myslí o kontroverzním a silně protiimigračním exministrovi vnitra.