reklama
CNN Prima News Matteo Salvini

Matteo Salvini

Výpis příspěvků ke štítku „Matteo Salvini“

Neměli jste nikoho barevného. Euro je vítězstvím pravice, vyčítají Britové Italům

15. července 2021 13:38

Nedělní večer, kdy se v Londýně odehrálo finále fotbalového Eura, nebyl příznivý pro multikulturní svět, šokoval britský list The Economist. Autoři článku spojují vítězství Itálie nad domácí Anglií s politikou a poukazují na to, že v týmu vítěze nebyl ani jeden hráč, kterého by šlo „označit za barevného“. Kontroverzní komentář okamžitě zavalila kritika na sociálních sítích. Kolik bílých je v Burkině Faso? ptá se jeden z fotbalových fanoušků.

Itálie blázní z knihy bez jediného písmena. Má ukázat, proč si vážit Salviniho

5. prosince 2020 21:48

Za normálních okolností byste se zaručeně cítili podvedeni. Za 6,99 eura (185 korun) si koupíte knihu, která má 110 stránek. Stránek, na kterých nenajdete vůbec nic. Ani písmenko. Jenže právě z takového díla se v Itálii stal bestseller. Vůbec totiž nejde o chybu tisku. Kniha se jmenuje Proč si Salvini zaslouží důvěru, respekt a obdiv, a její autor dává prázdnými listy jasně najevo, co si myslí o kontroverzním a silně protiimigračním exministrovi vnitra.

Ze dvou uprchlických středisek na Sicílii uteklo několik stovek migrantů

27. července 2020 20:48

Italský ministr zahraničí Luigi di Maio vyzval v pondělí Italy, turisty i běžence, aby respektovali pravidla proti šíření koronaviru. Podle místních médií tak reagoval na útěk asi tří stovek migrantů, kteří od víkendu opustili dvě migrační střediska na Sicílii. Podle agentury ANSA se už většinu uprchlých migrantů podařilo policii najít.

COVID-19 ve službách mafie. Italové pouští z vězení některé její členy

26. dubna 2020 16:28

Z italských vězení bylo na základě nových nařízení mířených proti šíření koronavirové pandemie propuštěno několik významných členů mafie. Informoval o tom tamní státní zástupce, podle něhož přitom v době krize může právě mafie dále infiltrovat ekonomický život, speciálně podporou nebo dokonce získáváním podniků ve finančních potížích.

reklama