CNN Prima News Matteo Salvini

Matteo Salvini

Výpis příspěvků ke štítku „Matteo Salvini“

Na hodinu denně vypněte elektřinu. Lépe tak pochopíme Ukrajince, vyzvala Meloniová Italy

24. prosince 2022 10:14

Italská premiérka Giorgia Meloniová ve čtvrtek vyzvala Italy, aby na znamení solidarity s Ukrajinou každý den vypnuli na jednu hodinu elektřinu a plyn. Šéfka vládní strany Bratři Itálie tím přímo reaguje na zločiny Ruské federace, která od října masivně bombarduje ukrajinskou energetickou infrastrukturu. Nový italský kabinet zmíněnou žádostí znovu mírní obavy některých západních politiků, kteří měli z výsledku podzimních italských voleb obavy.

Hrůza na italské Ischii: Sesuv půdy zdevastoval ostrov, hledají se přeživší

26. listopadu 2022 12:46

Ve městě Casamicciola na italském ostrově Ischia po ranním sesuvu půdy vyvolaném prudkým deštěm zahynulo nejméně osm lidí, další se pohřešují. S odvoláním na ministra infrastruktury a dopravy Mattea Salviniho o tom informoval list La Repubblica. Podle ministra vnitra však žádná oběť na místě potvrzená není. Starosta Neapole informoval o jednom úmrtí. Řada lidí se pohřešuje. Ministerstvo zahraničí nemá informace, že by měli být neštěstím zasaženi čeští občané.

Meloniová míří na vrchol. Parlamentní volby v Itálii jasně ovládl pravicový blok

25. září 2022 23:34
Aktualizováno

Nedělní předčasné parlamentní volby v Itálii vyhrál pravicový blok se zhruba 44 procenty hlasů. Ukazují to údaje po sečtení 95 procent okrsků zveřejněné ministerstvem vnitra. Druhý je středolevicový blok kolem Demokratické strany s 26 procenty a třetí Hnutí pěti hvězd, které s 15 procenty zabodovalo hlavně na jihu země.

„Zrádce“ Schröder a další. Kdo Putinovi stále pochlebuje? Mezi jeho obhájci jsou velká jména

13. srpna 2022 05:48

Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu uplynulo už téměř půl roku. Řada světových politiků se proti této agresi postavila a počínání ruského prezidenta Vladimira Putina odsoudila, a to včetně těch, kteří jej dříve hájili. Jsou ale i tací, kteří Putinovi nadále pochlebují a hlásají na Západě jeho názory. Pravděpodobně nejviditelnějším z nich je bývalý německý kancléř Gerhard Schröder, který Putina stále považuje za osobního přítele a teprve v květnu se vzdal vysoké funkce v ruském ropném gigantu Rosněft. I tak dnes na svoji adresu slýchá, že je „zrádce“ a někteří volají po tom, aby na něj byly uvaleny sankce.

Putin jako veřejný nepřítel číslo jedna. Le Penová a další od něj dávají ruce pryč

24. března 2022 17:38

Kvůlí ruské invazi na Ukrajinu se řada světových státníků začala distancovat od Vladimira Putina, přestože ho dříve porporovali. Jsou mezi nimi například francouzská prezidentská kandidátka Marine Le Penová, italský exministr vnitra Matteo Salvini, ale i český prezident Miloš Zeman či předseda SPD Tomio Okamura. Jejich odpůrci upozorňují, že se od ruského prezidenta přesto tak snadno „neodpářou“. Putin zároveň počítá stále i s některými zahraničními politiky, kteří s ním sympatizují i nadále.

Itálie zavádí povinné covid pasy pro zaměstnance. Hrozí pokuty i pozastavení platu

17. září 2021 08:04

Itálie se stane první evropskou zemí, která bude po všech zaměstnancích požadovat, aby se prokazovali covidovými certifikáty. O novém opatření, podle něhož musí mít každý člověk na pracovišti doklad o očkování proti covidu, zotavení z této nemoci nebo o negativním testu na koronavirus, na svém zasedání rozhodla vláda. Platit začne 15. října, uvedla agentura ANSA. Ministryně pro regionální záležitosti Mariastella Gelminiová už ve středu řekla, že kabinet chce, aby nová pravidla platila pro zaměstnance ve veřejném i soukromém sektoru.

Neměli jste nikoho barevného. Euro je vítězstvím pravice, vyčítají Britové Italům

15. července 2021 13:38

Nedělní večer, kdy se v Londýně odehrálo finále fotbalového Eura, nebyl příznivý pro multikulturní svět, šokoval britský list The Economist. Autoři článku spojují vítězství Itálie nad domácí Anglií s politikou a poukazují na to, že v týmu vítěze nebyl ani jeden hráč, kterého by šlo „označit za barevného“. Kontroverzní komentář okamžitě zavalila kritika na sociálních sítích. Kolik bílých je v Burkině Faso? ptá se jeden z fotbalových fanoušků.