reklama

Milan Lasica nebyl jediným hercem, který zemřel na place. Koho potkal stejný osud?

Traduje se, že zemřít přímo na scéně, ať už na prknech, která znamenají svět, nebo před kamerou, je pro herce ta nejlepší smrt. Slovenskou legendu Milana Lasicu takový osud potkal. Kteří další kolegové umírali přímo na place?

reklama

Jan Libíček – Naposledy vydechl Jaromíru Hanzlíkovi v náručí
Smrt ho postihla během natáčení komedie Jak utopit doktora Mráčka anebo Konec vodníků v Čechách, kde hrál vodníka Aloise. Skonal během scény, kterou na Vltavě točil s Jaromírem Hanzlíkem. Zemřel mu přímo v náručí. Libíček měl velké zdravotní problémy. Měl silnou cukrovku, selhávaly mu ledviny, ale odmítal se svěřit do péče lékařů, z nichž měl panický strach. Když zemřel do jeho postavy byl obsazen Zdeněk Řehoř.

Václav Lohniský – Zabořil se hlavou do sněhu a byl konec
Také odchod herce, kterého nejvíce proslavila role psychiatra Chocholouška v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje, byl velmi nečekaný a náhlý. Zemřel uprostřed natáčení filmu Krakonoš a lyžníci. „Zrovna se měl točit záběr, kdy z vrcholku hor sjede jako financ v uniformě na lyžích do údolí. Vydal jsem se s ním do stráně, on si nesl lyže a já se snažil zprovoznit nefunkční vysílačku. Ještě jsem mu říkal, ať na mě počká, že mu je vezmu. Těkal jsem očima mezi vysílačkou a místem, odkud se měl pořídit záběr, a najednou vidím, že si pan Lohniský lehl do sněhu. Říkal jsem mu, že to není vhodné místo pro odpočinek, ale hned jsem poznal, že něco není v pořádku. Přiběhl jsem k němu a viděl, jak se mu protočila bělma,“ zavzpomínal na hrůzný zážitek Zdeněk Troška, který v té době pracoval jako asistent režie. Přestože ihned zavolal lékařskou pomoc, všechno bylo marné. Lohniského zradilo srdce, osudným se mu stal třetí infarkt, který byl velmi masivní. „Doktoři nám řekli, že by ho nezachránilo ani to, kdyby tam na kopci byl s námi zdravotník,“ povzdechl si Troška.

Stanislav Tříska – Bezvládné tělo našla divadelní uklízečka
Herec, kterého nejvíce proslavila role Škopka v trilogii Slunce, seno..., zemřel náhle ve své šatně zlínského divadla pár minut poté, co odehrál představení. Užil si potlesk ve stoje, šel se osprchovat, pak se spokojeně usadil na svou židli a zkolaboval. Příčinou byl infarkt. Bylo mu třiašedesát let. Bezvládné tělo našla až další den ráno divadelní uklízečka.

Oldřich Lipský – Smrt před kamerou
Známý režisér a bratr herce Lubomíra Lipského skonal během natáčení komedie Velká filmová loupež, do které se mu podařilo obsadit plejádu těch nejlepších herců, co v té době byli k mání. Na práci se velmi těšil, ale bohužel se výsledku už nedožil. Přímo při natáčení ho postihl infarkt. Lékařům se ho na místě ještě podařilo oživit, ale během převozu do nemocnice zemřel. Vzhledem k tomu, že už byla polovina filmu natočena, bylo rozhodnuto, že se snímek i přes smutnou událost dokončí. Režie se po něm ujal Zdeněk Podskalský.

Věra Špinarová – Kolaps po druhé písničce
Zpěvačka zkolabovala během svého koncertu v čáslavském divadle, kde vystupovala s kapelou syna Adama Pavlíka. Tragédii přitom vůbec nic nenasvědčovalo. „Ten den probíhal jako vždycky. Přijel jsem pro mámu, naložily se věci a jeli jsme na vystoupení. Máma byla hrozně veselá, celou dobu si zpívala,“ popsal její poslední hodiny syn Adam. Během koncertu Věra odzpívala dvě písničky, pak se na něj otočila a oznámila mu, že má problémy s dechem a musí si na chvíli odpočinout. „Odešli jsme do šatny, kde ten její stav začal být podstatně horší. Najednou říkala, že nemůže dýchat a začala ztrácet vědomí. Okamžitě jsme zavolali záchranku. Přiběhly k ní také dvě lékařky, které byly v hledišti, a začaly s resuscitací,“ uvedl hudebník. Zpěvačka byla ve vážném stavu transportována vrtulníkem do nemocnice v pražském Motole. Z kómatu už se neprobrala a po čtyřech dnech zemřela. Bylo jí pětašedesát let.

Tagy:
divadlo herec smrt Věra Špinarová Milan Lasica

Hlavní zprávy

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování
Politika

ANO vede Česko ke krachu, tvrdí Fiala. Za koalici Spolu slibuje zastavit zadlužování

Zastavit zadlužování bez zvyšování daní, garantovat prozápadní orientaci České republiky, digitalizovat státní správu či vyřešit rychlou výstavbou krizi na trhu s byty. To vše by chtěla prosadit koalice Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09), pokud by se dostala do vlády. V pražském Slovanském domě to při pondělním zahájení závěrečné části kampaně před říjnovými volbami do Sněmovny řekl lídr koalice Petr Fiala.

Topolánek: Zeman má vyvinuté škodící centrum. V kampani mi chybí humor a nadsázka
Interview

Topolánek: Zeman má vyvinuté škodící centrum. V kampani mi chybí humor a nadsázka

Bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu Interview na CNN Prima NEWS předpověděl, že současný předseda vlády Andrej Babiš (ANO) bude ve funkci i po říjnových volbách. Odůvodnil to dřívějšími vyjádřeními prezidenta Miloše Zemana. Současná hlava státu je momentálně v nemocnici, podle Topolánka je jasné, že Zeman není zdravotně v pořádku, přesto podle něj stále dokáže škodit.

Herečka Kuklová o zákeřné rakovině: Po vztahu s Pomejem jsem tušila, že nemoc přijde

Míša Kuklová má za sebou těžké období, zhruba před rokem jí lékaři diagnostikovali rakovinu prsu. Dnes už má ale svoje vnady, které chorobě obětovala, zpět. Od samého začátku byla odhodlaná rakovinu porazit. Přiznává však, že tuto nemoc očekávala. Podle ní za to mohou stresy, které vznikly na základě prvního manželství s Jiřím Pomejem a které se hromadily ještě několik dalších let. Řekla to v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS.

V Itálii řádilo hned sedm tornád. Živel devastoval domy i auta, z letiště je spoušť

V neděli odpoledne v severní Itálii napočítali sedm tornád ruzné síly a velikosti, která značně poničila obce a majetek. Přírodní živel se vyskytl mezi oblastmi Lombardie a Emilie, největší škody pak napáchal v města Carpi v oblasti Emilia-Romagna. Zde větrný vír zničil aeroklub, který prošel rekonstrukcí a čekal na slavnostní otevření. I přes napáchané škody nebyl nikdo vážně zraněn.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Exkluzivní ukázka z knihy znásilněné Nely: Připadala jsem si nechutná, nemohla jsem dýchat

Nelu Moravcovou před čtyřmi roky brutálně znásilnil a málem zavraždil její soused. O dva roky později se pokusila o sebevraždu skokem z okna. Dnes si mladá žena zařizuje novou budoucnost a plánuje vydat knihu, ve které líčí nejen hrůzy, které prožila, ale poodhaluje i další kapitoly ze svého života. Promlouvá o svém boji s anorexií i o tom, čím si prošla během hospitalizace v nemocnici.

Komentátoři: Babiš je jako bonboniéra, nikdy nevíš, co volíš. Do vlády s SPD by šel

„Andrej Babiš (ANO) je jako bonboniéra,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Info.cz Martin Schmarcz. Podle něj se způsob vládnutí současného premiéra může změnit podle toho, kdo s ním po volbách do Poslanecké sněmovny půjde do koalice. S komentátorkou CNN Prima NEWS Barborou Zpěváčkovou se shodli, že ANO by do vlády po určitých ústupcích s SPD šlo.

Exkluzivní průzkum: Zájem o očkování stagnuje. Vakcínu odmítají voliči SPD a Volného

Všichni, kteří se chtěli očkovat, jsou již očkovaní, vyplývá z exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS. 69 procent z 1 014 dotazovaných už dostalo alespoň jednu dávku a pouze 3 procenta to ještě mají v plánu. Vakcínu odmítají především voliči SPD, Volného bloku a koalice Trikolóra-Svobodní-Soukromníci. Mezi hlavními důvody jsou obavy z vakcíny nebo pochybnosti o užitečnosti očkování.

Havlíček: Před volbami chceme projednat zmrazení platů politiků. Vláda návrh schválila

Vláda chce těsně před volbami 5. října projednat ve Sněmovně návrh na zmrazení platů politiků. V pondělí schválila příslušný návrh. Po jednání kabinetu o tom informoval vicepremiér Karel Havlíček (ANO). Řekl, že schválen byl zákon o platu představitelů státní moci, který se týká politiků, nikoliv soudců. Představitelé vlády zároveň schválili, že Česko poskytne Afghánistánu humanitární pomoc 75 milionů korun nebo že na filmové pobídky pro letošní rok uvolnilo z rozpočtové rezervy dalších 300 milionů korun.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Za nelegální večírek s Paroubkem či Šlégrem padly tři pokuty, 11 lidí trest nedostalo

Po třičtvrtě roce od nelegální narozeninové oslavy podnikatele Petra Bendy v jeho hotelu Prince de Ligne v Teplicích teplický magistrát řízení s 11 lidmi odložil, třem udělil pokutu a v pěti případech věc zatím neukončil. Dva lidé pokutu zaplatili, informoval mluvčí radnice Robin Röhrich. Lednová oslava se konala v době, kdy byly hotely kvůli šíření covidu uzavřeny a hromadné akce omezeny. Všech 18 účastníků večírku bylo proto v podezření, že porušili vládní opatření proti šíření koronaviru.

Komunista Luzar: Podpora Babišovy vlády byla menší zlo. SPD lže a chlubí se cizím peřím

V pořadu K věci poslanec Leo Luzar (KSČM) kritizoval stávající vládu, kterou v mnohém komunisté podporovali. „Nyní se to může zdát jako chyba, ale tehdy jsme stáli před tím, zda podpořit tuto vládu, nebo pravici. Proto jsme zvolili menší zlo,“ podotkl ve vysílání CNN Prima NEWS. Vzhledem k blížícím se volbám si neodpustil ani kritiku SPD a její předvolební kampaně.

reklama