reklama

Milan Lasica nebyl jediným hercem, který zemřel na place. Koho potkal stejný osud?

Traduje se, že zemřít přímo na scéně, ať už na prknech, která znamenají svět, nebo před kamerou, je pro herce ta nejlepší smrt. Slovenskou legendu Milana Lasicu takový osud potkal. Kteří další kolegové umírali přímo na place?

reklama

Jan Libíček – Naposledy vydechl Jaromíru Hanzlíkovi v náručí
Smrt ho postihla během natáčení komedie Jak utopit doktora Mráčka anebo Konec vodníků v Čechách, kde hrál vodníka Aloise. Skonal během scény, kterou na Vltavě točil s Jaromírem Hanzlíkem. Zemřel mu přímo v náručí. Libíček měl velké zdravotní problémy. Měl silnou cukrovku, selhávaly mu ledviny, ale odmítal se svěřit do péče lékařů, z nichž měl panický strach. Když zemřel do jeho postavy byl obsazen Zdeněk Řehoř.

Václav Lohniský – Zabořil se hlavou do sněhu a byl konec
Také odchod herce, kterého nejvíce proslavila role psychiatra Chocholouška v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje, byl velmi nečekaný a náhlý. Zemřel uprostřed natáčení filmu Krakonoš a lyžníci. „Zrovna se měl točit záběr, kdy z vrcholku hor sjede jako financ v uniformě na lyžích do údolí. Vydal jsem se s ním do stráně, on si nesl lyže a já se snažil zprovoznit nefunkční vysílačku. Ještě jsem mu říkal, ať na mě počká, že mu je vezmu. Těkal jsem očima mezi vysílačkou a místem, odkud se měl pořídit záběr, a najednou vidím, že si pan Lohniský lehl do sněhu. Říkal jsem mu, že to není vhodné místo pro odpočinek, ale hned jsem poznal, že něco není v pořádku. Přiběhl jsem k němu a viděl, jak se mu protočila bělma,“ zavzpomínal na hrůzný zážitek Zdeněk Troška, který v té době pracoval jako asistent režie. Přestože ihned zavolal lékařskou pomoc, všechno bylo marné. Lohniského zradilo srdce, osudným se mu stal třetí infarkt, který byl velmi masivní. „Doktoři nám řekli, že by ho nezachránilo ani to, kdyby tam na kopci byl s námi zdravotník,“ povzdechl si Troška.

Stanislav Tříska – Bezvládné tělo našla divadelní uklízečka
Herec, kterého nejvíce proslavila role Škopka v trilogii Slunce, seno..., zemřel náhle ve své šatně zlínského divadla pár minut poté, co odehrál představení. Užil si potlesk ve stoje, šel se osprchovat, pak se spokojeně usadil na svou židli a zkolaboval. Příčinou byl infarkt. Bylo mu třiašedesát let. Bezvládné tělo našla až další den ráno divadelní uklízečka.

Oldřich Lipský – Smrt před kamerou
Známý režisér a bratr herce Lubomíra Lipského skonal během natáčení komedie Velká filmová loupež, do které se mu podařilo obsadit plejádu těch nejlepších herců, co v té době byli k mání. Na práci se velmi těšil, ale bohužel se výsledku už nedožil. Přímo při natáčení ho postihl infarkt. Lékařům se ho na místě ještě podařilo oživit, ale během převozu do nemocnice zemřel. Vzhledem k tomu, že už byla polovina filmu natočena, bylo rozhodnuto, že se snímek i přes smutnou událost dokončí. Režie se po něm ujal Zdeněk Podskalský.

Věra Špinarová – Kolaps po druhé písničce
Zpěvačka zkolabovala během svého koncertu v čáslavském divadle, kde vystupovala s kapelou syna Adama Pavlíka. Tragédii přitom vůbec nic nenasvědčovalo. „Ten den probíhal jako vždycky. Přijel jsem pro mámu, naložily se věci a jeli jsme na vystoupení. Máma byla hrozně veselá, celou dobu si zpívala,“ popsal její poslední hodiny syn Adam. Během koncertu Věra odzpívala dvě písničky, pak se na něj otočila a oznámila mu, že má problémy s dechem a musí si na chvíli odpočinout. „Odešli jsme do šatny, kde ten její stav začal být podstatně horší. Najednou říkala, že nemůže dýchat a začala ztrácet vědomí. Okamžitě jsme zavolali záchranku. Přiběhly k ní také dvě lékařky, které byly v hledišti, a začaly s resuscitací,“ uvedl hudebník. Zpěvačka byla ve vážném stavu transportována vrtulníkem do nemocnice v pražském Motole. Z kómatu už se neprobrala a po čtyřech dnech zemřela. Bylo jí pětašedesát let.

Tagy:
divadlo herec smrt Věra Špinarová Milan Lasica

Hlavní zprávy

Vojáci NATO by mohli být kvůli ruské hrozbě i na Slovensku, přiznal šéf diplomacie
Slovensko

Vojáci NATO by mohli být kvůli ruské hrozbě i na Slovensku, přiznal šéf diplomacie

Spojenci v Severoatlantické alianci (NATO) zvažují podle slovenského ministra zahraničí Ivana Korčoka nasazení jednotek i na Slovensku. Korčok to ve čtvrtek řekl novinářům v souvislosti s napětím mezi Ukrajinou a Ruskem. Server Sky News napsal, že zmíněné úvahy se týkají možnosti vytvoření bojových jednotek s tisícovkou příslušníků, které by kromě Slovenska působily také v Bulharsku, Maďarsku a Rumunsku.

Třaskavé jednání Sněmovny: SPD jej čtyři hodiny blokovalo. Hanba vám, zuřil Bartošek

Hnutí SPD ve čtvrtek dopoledne čtyři hodiny blokovalo jednání Poslanecké sněmovny. Ta měla znovu jednat o korespondenční volbě, která by umožnila Čechům žijícím v zahraničí jednodušeji volit. K bodu se ale poslanci nedostali. Nejprve dvě hodiny řečnil předseda hnutí Tomio Okamura, který navrhoval změny v programu schůze. Pak se za řečnickým pultem střídali i jeho kolegové, což rozčílilo koaliční poslance.

Děsivé záběry exploze domu v Liberci: Bouchlo to a přišli jsme o všechno, vylíčil svědek

Čtvrteční výbuch v libereckém domě, během kterého utrpělo zranění 10 lidí a jedna žena skončila s popáleninami ve vinohradské nemocnici, nejspíše zavinila propanbutanová láhev. Podle jednoho z obyvatel domu mělo k explozi dojít v bytě jisté problémové rodiny. „Měli problémy s alkoholem a sociální správa jim dokonce měla v minulosti odebrat děti,“ řekl reportérovi CNN Prima NEWS svědek. Ranní exploze poničila byt i jemu.

Játra zničená alkoholem a delirium. Stehlíková má Zemanovi do týdne zaplatit milion

Pražský hrad oficiálně zaslal psychiatričce Džamile Stehlíkové předžalobní výzvu. Jejím předmětem jsou výroky lékařky o zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Stehlíková uvedla, že hlava státu byla na podzim hospitalizována v souvislosti s jeho konzumací alkoholu a následnými problémy s játry. Zeman a jeho okolí po ní požadují omluvu, milion korun a také jména svých zdrojů.

Dostali miliardu, je to o snaze, odmítá Gazdík ulevit maturantům. Ti se bojí, že pohoří

Ministr školství Petr Gazdík (STAN) neplánuje úlevy u maturit kvůli covidové pandemii. Žáci posledních ročníků středních škol si přitom stěžují, že byli téměř dva roky na distanční výuce a na závěrečné zkoušky se nemohli dostatečně připravit. Učitelé podle nich dohání učivo na poslední chvíli. Gazdík jim ale vzkazuje, že udělal maximum, a poukazuje na miliardu korun, kterou jeho resort do distanční výuky „nasypal“. Podporu zatím nemají žáci například ani u studentské iniciativy Spravedlivá maturita.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Pozor na komunikaci v Číně. Změňte hesla a vyhněte se veřejné wifi, radí sportovcům experti

Odborníci z Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) a Vojenského zpravodajství vydali doporučení, která mají českým sportovcům mířícím na zimní olympiádu v Pekingu poradit, jak používat technologie, aby byla jejich komunikace v Číně bezpečnější. Členové české výpravy si mají změnit hesla na všech elektronických zařízeních, také by měli používat aplikace se speciálním šifrováním.

Farský si odlet do USA špatně spočítal. Měl požádat matematika Janečka, glosoval politolog

Místopředseda hnutí STAN Jan Farský si myslel, že odlet na stáž do Spojených států mu projde. „Špatně si to spočítal. Možná se měl zeptat Karla Janečka, že by mu to propočítal lépe,“ glosoval ve vysílání CNN Prima NEWS politolog Josef Mlejnek. Ten také společně s komentátorem Českého rozhlasu Plus Petrem Hartmanem diskutoval o aktuální atmosféře mezi Piráty a STAN.

reklama

Domácí zpravodajství

Proti jadernému odpadu se postavím se samopalem v ruce: Obec na Vysočině úložiště nechce

Štamgast z hospody U kostela slibuje, že bude vesnici bránit se samopalem v ruce. Úložiště jaderného odpadu odmítají i farář se starostou. Vítejte v Rudíkově na Vysočině, dědině stojící na mohutném žulovém bloku. A právě do téhle skály by stát rád vyhloubil podzemní sklad pro vyhořelé palivo z atomových elektráren. „Nedovolíme to,“ říkají v Rudíkově. Mají ale reálnou šanci gigantické stavbě zabránit?

Jste parodie na politika, vysmál se Topolánek Šlachtovi. Šéf Přísahy si to nenechal líbit

Expremiér Mirek Topolánek se na sociálních sítích ostře pustil do bývalého policisty Roberta Šlachty poté, co předseda Přísahy označil kandidáta na nového policejního prezidenta Martina Vondráška za kamaráda ODS a jeho případné jmenování za politizaci policie. Topolánek Šlachtovi mimo jiné sdělil, že je „parodií na politika“. Jeho poznámka nezůstala bez odezvy.

Lupiče, který přepadl banku v Boleslavi, po týdnu dopadli. Kradl prý kvůli dluhům

Mladoboleslavští policisté ve středu dopadli a obvinili muže, který minulé pondělí v Mladé Boleslavi přepadl banku a odnesl si z ní větší množství peněz. Pro 43letého muže dojeli do Liberce, kde má přechodné bydliště. Muž se přiznal, loupil prý kvůli dluhům. Policie ho obvinila z loupeže a podala státnímu zástupci podnět na vazbu. Muži hrozí až desetileté vězení. O vazbě by měl soud rozhodnout ve čtvrtek, uvedla policie na webu.

reklama