reklama
CNN Prima News mimořádné jednání

mimořádné jednání

Výpis příspěvků ke štítku „mimořádné jednání“

Sledujte ZÁZNAM jednání vlády: Bude povinný home office a kdy se zruší zákaz pohybu?

5. března 2021 13:54

Babišův kabinet v pátek odpoledne opět mimořádně jedná o situaci kolem pandemie koronaviru. Řešit bude například povinný home office nebo start povinného testování pro státní zaměstnance. Zabývat by se mohl i tím, zda se po 21. březnu zruší přísný zákaz omezení pohybu. Tiskovou konferenci po jednání můžete sledovat v tomto článku.

Nouzový stav bude moci vláda prodloužit do středy 23. prosince, rozhodli poslanci

9. prosince 2020 13:31
Aktualizováno

Nouzový stav kvůli epidemii nového koronaviru bude moci v Česku platit do středy 23. prosince. Sněmovna ve středu souhlasila s jeho dalším prodloužením podle návrhu KSČM o 11 dnů. Kabinet ANO a ČSSD, který komunisté v dolní komoře tolerují, žádal o možnost stavu nouze dalších 30 dnů, do pondělí 11. ledna. Tento návrh dolní komora po téměř šestihodinové diskusi zamítla.

Vláda souhlasí s pobytem vojenských zdravotníků ze zemí EU a NATO

22. října 2020 12:48

Vláda mimořádně zasedá na žádost ministra obrany Lubomíra Metnara (za ANO). Vláda souhlasí s pobytem vojenských zdravotníků ze zemí EU a NATO do 300 lidí. O rozhodnutí, které musí schválit Parlament. O zdravotní pomoci jedná Česko i s Německem a dalšími zeměmi než s USA, potvrdil Metnar. Tiskovou konferenci můžete v článku sledovat živě.

Vláda schválila pravidla kurzarbeitu. Podle odborů je náhrada pro zaměstnance nízká

25. září 2020 08:38
Aktualizováno

Vláda v pátek schválila nová pravidla kurzarbeitu, uvedl premiér Andrej Babiš (ANO). Zkrácená práce s částí mzdy od státu by se mohla zavést podle plánu od 1. listopadu. Kurzarbeit by navázal na dočasný program Antivirus. Podle předáka ČMKOS Josefa Středuly je vládou dohodnutý výsledek nedotažený a poškodí zaměstnance, ale v konečném důsledku i živnostníky.

Problémy se suchem: Poslanci řeší novelu vodního zákona či právo na pitnou vodu

18. června 2020 11:31

V souvislosti s bojem proti suchu dnes mimořádně zasedá Poslanecká sněmovna, která jedná o sedmi různých návrzích, mezi nimi o novele vodního zákona, zanesení práva na pitnou vodu rovnou do Ústavy nebo o novele zákona o pozemkových úpravách. Jednání iniciovali Starostové a nezávislí, některé z návrhů však pocházejí také od KDU-ČSL nebo KSČM. Jednání ve Sněmovně sleduje reportér CNN Prima NEWS Zbyněk Zykmund.

reklama