reklama

Místo léčiv měl předepisovat opiáty. Teď doktorovi hrozí až deset let za mřížemi

Kriminalisté se zajímají o jednoho z pražských praktických lékařů, který měl ve své ordinaci předepisovat narkomanům recepty na opiáty. Stačilo prý položit na stůl láhev s alkoholem, nebo pár stokorun. Detektivové lékaře zadrželi, hrozí mu až deset let ve vězení.

reklama

„Praxe fungovala tak, že k němu přišli různí feťáci, aniž by u něj byli evidovaní. Položili na stůl čtyři, pět stovek, někdy stačila i láhev alkoholu, a on jim za to napsal recept na opiáty, o jaké si v podstatě řekli,“ říká kriminalista.

Že si dům a vchod ve Strojnické ulici v pražských Holešovicích zapamatovala valná většina narkomanů z Prahy, CNN Prima NEWS potvrdil i obyvatel domu. „Klientela, která se tady vyskytovala, byli problematičtí lidé. V domě je nainstalovaná mříž právě kvůli otevřenému vchodu a ordinaci, která byla v přízemí,“ uvádí nájemník.

Předepisováním drog si vydělal téměř 30 tisíc měsíčně

Recepty podle detektivů lékař vydával jako „na běžícím páse“. Dlouho ho sledovali. V drtivé většině případů si recepty vyzvedávali lidé s pestrou drogovou minulostí. „Opiáty si vzali v lékárnách, a buď je sami užívali, nebo je dál prodávali především v centru Prahy, na Václavském náměstí a v okolí,“ vysvětluje kriminalista.

Výdělky za prodané léky se blížily k třiceti tisícům měsíčně. V minulých dnech ale spadla klec. Místo narkomanů se ve dveřích domu objevili kriminalisté. Praktického lékaře zadrželi přímo v jeho ordinaci. Teď už ordinace nefunguje, je zavřená.

„Během šesti měsíců dokázal lékař předepsat 218 receptů na 400 balení léků. Což je v přepočtu na tablety více než 13 200 tablet,“ uvádí mluvčí Policie ČR hlavního města Prahy Lucie Drábková.

Lékař s četnou kriminální minulostí

Pachatel není pro policisty žádným nováčkem. Přestože se živil jako lékař, byl už devětkrát soudně trestaný. Už v devadesátých letech dostal za stejnou trestnou činnost podmínku. Během ní ale spáchal jiný trestný čin a nějaký čas strávil za mřížemi. Podle informací CNN Prima NEWS ho za dobré chování propustili. V trestné činnosti ale dotyčný pokračoval dál.

„Má tam drogy, krádeže vloupáním a jenom za poslední půlrok byl šestkrát odsouzen za maření výkonu úředního rozhodnutí, neboť řídil, přestože to má zakázáno,“ vysvětluje kriminalista.

V souvislosti s případem vyšetřovatelé zadrželi ještě další tři lidi. Policisté také prověřují verzi, zda by zdravotní sestra z ordinace mohla být spolupachatelkou, anebo o lékařových machinacích vůbec nevěděla. V případě odsouzení lékaři hrozí až deset let za mřížemi.

Tagy: drogy léky úplatky doktor krimi zprávy vězení

Další hlavní zprávy

Domácí

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

Česká vláda včetně premiéra Andreje Babiše i ministra obrany Lubomíra Metnara dala jasně najevo, že nehodlá krátit výdaje na Armádu České republiky. Navzdory požadavkům komunistické strany, která Babišův kabinet drží u moci. Koronavirus tedy akceschopnost českého vojska bezprostředně neohrozil. Odhalil však jiný, možná palčivější problém, než peníze. A tím je logistika.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown
Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama