reklama

Mladíka na pražských Vinohradech někdo zavraždil. Soused mluví o problému s drogami

Pražská „mordparta“ řeší další případ. Náhodní svědci našli v domě na Vinohradech mrtvého muže a okolnosti jeho smrti jsou přinejmenším podezřelé. V pátek policie potvrdila, že muže někdo zavraždil. Reportérka Krimi zpráv na místě mluvila s obyvatelem domu, podle kterého mohly být v pozadí případu drogy.

reklama

Wenzigova ulice na pražských Vinohradech byla ve čtvrtek vpodvečer v obležení kriminalistů. Za modrou plachtou ohledávali mrtvého muže, kterého našel v tratolišti krve náhodný svědek. Sbírali stopy, které mohou souviset s případem. V tu chvíli ještě netušili, jak muž zemřel. Mohl se stát obětí násilí, proto na místo zavolali i soudního lékaře.

K tématu

Celé okolí navíc vyšetřovatelé obehnali policejní páskou. Za ni se nikdo kromě policistů nedostal. Dění na místě stále více nahrávalo variantě, že se tady skutečně odehrál násilný trestný čin. S jistotou to ale nikdo nevěděl. Odpovědi zřejmě přinesla až nařízená soudní pitva.

„Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu vraždy,“ informovala v pátek odpoledne policejní mluvčí Eva Kropáčová s tím, že detektivové na případu dál pracují. Jejich úkolem teď bude rozplést pozadí případu.

Reportérka na místě mluvila s jedním z obyvatel domu, kde bezvládné tělo našli. Podle něj je obětí mladý muž, kterého tu často vídal. „Byli to mladí kluci, občas tady prodávali nějaké gramodesky. Jestli to byla firemní záležitost, nevím, ale přespávali tady. Chvílemi tu bydleli,“ popsal.

K tématu

Podle svědka mělo v nebytovém prostoru, kde mrtvého našli, střídavě pobývat asi šest mužů. Všichni měli být Češi. „Zjistili jsme, že tam nejspíš šlo o něco s trávou, bylo tam cítit pěstování marihuany. Ve stupačkách jsme to cítili extrémně,“ doplnil obyvatel.

Možná právě drogy byly motivem, proč muž zemřel. Zatím jde ale jen o spekulace. Jaký mohl být motiv vraždy, budou teď zjišťovat kriminalisté. Vyšetřování ale nějakou dobu potrvá a na jeho závěry si ještě budeme muset počkat.

„Policie se ptala, od kdy byly otevřené ty mříže, a zjistili jsme, že to bylo ráno od půl sedmé. Tam byl nějaký kluk, který odešel, a potom si ho policie našla. Hledali nějakého svědka, který by to viděl. Jestli se to stalo hned ráno, nebo předevčírem, se asi nikdo nedozvíme,“ prohlásil místní.

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

reklama
Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama