CNN Prima News moderní technologie

moderní technologie

Výpis příspěvků ke štítku „moderní technologie“

Stanou se po umělé inteligenci dalším hitem humanoidi? Zájem o ně mají Musk i Microsoft

Nástroje generativní umělé inteligence dokážou chrlit stále lepší a lepší obsah. S rozvojem AI a šílenstvím investic do této technologie se na scénu vrací dávný sen inženýrů: humanoidi. Do vývoje robotů vypadajících jako lidé investuje Elon Musk, v plánu to má i Microsoft. Kdy se svět dočká prvních funkčních kusů a skutečně se máme obávat, že humanoidi nahradí lidské pracovníky?

Papírové noviny stojí po 305 letech před zánikem. Posloužily i v kamnech nebo na toaletě

První české noviny vyšly 4. února 1719, po 305 letech ovšem papírovým novinám zvoní hrana. Náklady novin nemilosrdně klesají. S novinami mizí i fenomén novinového papíru. „Všichni ještě pořád víme, co všechno dokázal. Jak jedinečně sál vlhko v mokrých botách, jak snadno chytal při podpalování v kamnech, kolikrát pomohl v kritické chvíli na záchodě,“ přemítá pro CNN Prima NEWS básník a esejista Petr Hruška, podle nějž noviny nemohou vyhrát závod s internetovým zpravodajstvím. Názory na přežití papírového denního tisku se ale různí.

Umělá inteligence ve škole? Do výuky patří, vyplývá z průzkumu mezi učiteli

Umělá inteligence už několik měsíců hýbe světem. Nástroje jako chatGPT nebo Midjourney zvládnou vypracovat seminární práci nebo nakreslit věrohodný obraz. Patří však tyto technologické novinky do školní výuky? Česká pobočka softwarové společnosti Microsoft a Univerzita Palackého v Olomouci (UPOL) provedly výzkum mezi pedagogy, z něhož vychází, že umělá inteligence patří do škol.

Revoluční skládací telefony s ohebným displejem. Samsung odhalil prémiové novinky, co umí?

Další generace špičkových skládacích telefonů s ohebným displejem, prémiové chytré hodinky i sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku. Korejská technologická společnost Samsung se na své akci Galaxy Unpacked pochlubila několika novinkami, které potěší nadšence do moderních technologií. Hlavní pozornost si pro sebe urvaly ohebné mobily Galaxy Z Flip4 a Galaxy Z Fold4, pozadu ovšem nezůstala ani nová série hodinek pro sportovce.

Záhadný únos a vražda dětské královny krásy: Průlom v případu je po 27 letech na spadnutí

Malá Miss, šestiletá JonBenét Ramseyová, byla úspěšnou dětskou královnou krásy. Až do 26. prosince 1996, kdy její rodiče zavolali na policii s tím, že jejich dcera byla unesena. Následně ji nalezli mrtvou. Nyní, když by malá miss slavila své 32. narozeniny, by se její vražda mohla objasnit. O případu informovala americká televize Fox News.

Dynamický, stylový a nezávislý. Telefon Huawei nova 9 překvapí designem i funkcemi

Během slavnostního představení ve Vídni 21. října 2021 uvedla společnost Huawei dlouho očekávaný smartphone nova 9. Kromě telefonu, který potěší každého nadšence do fotografie a designu, odhalila společnost i chytré hodinky Huawei Watch GT 3 a limitovanou edici bezdrátových sluchátek Huawei FreeBuds Lipstick. Na akci mimo jiné vystoupil Derek Yu, šéf spotřebitelské divize Huawei pro střední a východní Evropu, Skandinávii, Kanadu a Turecko, který přinesl aktuality z oblasti obchodu.

Brno podpořilo největší esportové turnaje v Česku. Hrozil přesun, vysvětlila primátorka

Největší české esportové turnaje Vodafone MČR v počítačových hrách a Samsung MČR v mobilních hrách jsou s Brnem již neodmyslitelně spojeny. Finále obou z nich se od roku 2015 pravidelně odehrávají právě tam. V letošním roce však soutěže poprvé proběhnou za podpory statutárního města Brna, což schválili brněnští zastupitelé v čele s primátorkou Markétou Vaňkovou (ODS).