CNN Prima News morálka

morálka

Výpis příspěvků ke štítku „morálka“

Masivní bombardování měst? Putin se přepočítal. Posílil morálku Ukrajinců, míní experti

12. října 2022 15:55

Ukrajinci se vzpamatovávají z masivního bombardování, které Rusko podniklo v pondělí a úterý. Na Ukrajině se nyní nachází vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Podle něj se Ukrajincům poměrně rychle daří opravit některé škody. Zrno rovněž zmínil, že ruské ostřelování mimo jiné zvýšilo ukrajinskou morálku i odhodlání bránit se.

Morálka vagnerovců upadá. Může za to neschopnost Rusů přijímat kompetentní rozhodnutí

9. října 2022 05:48

Sedm měsíců války začíná dopadat i na soukromou armádu Vladimira Putina, takzvanou Vagnerovu skupinu. Americké CNN se s jedním bývalým vysoce postaveným Vagnerovcem podařilo natočit exkluzivní rozhovor. Někdejší velitel Marat Gabidullin tvrdí, že k demoralizaci žoldnéřů přispěla ruská neschopnost přijímat kompetentní rozhodnutí a celková organizace bojů.

Rusy drtivý protiútok zdeptal. Nechtějí bojovat a masově se vzdávají, tvrdí Ukrajinci

14. září 2022 15:53

Ukrajinská zpravodajská služba tvrdí, že po nedávné překvapivé protiofenzívě Kyjeva klesla morálka ruských vojáků k bodu mrazu. Mnozí bojovníci Moskvy údajně ztrácí vůli bojovat a masově se vzdávají. Dokládat to mají snímky ze sociálních sítí. Mimoto ukrajinská strana tvrdí, že Rusko prozatím otálí s vysláním dalších posil na Ukrajinu.

Proč Rusové tápou? Plánování jako ze sovětských dob a flexibilní Ukrajina, míní experti

11. dubna 2022 19:04

Zásadním faktorem dosavadního průběhu války na Ukrajině je špatná ruská morálka, prohlásil ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS bezpečnostní expert Hynek Melichar. Ruské plánování útoků označil za rigidní a z doby Sovětského svazu. Bývalý příslušník Útvaru speciálních operací Miroslav Lidinský považuje stažení ruských vojsk zpět na východ Ukrajiny za obrovskou prohru.

Ruskou armádu trápí nedostatek jídla. Konvoj mířící na Kyjev dočasně zastavil

1. března 2022 22:27

Postup ruské armády na Kyjev se v posledních 24 hodinách v podstatě zastavil. Důvodem je zřejmě řada logistických problémů, kvůli kterým se některé jednotky potýkají mimo jiné s nedostatkem jídla. Podle agentury Reuters to v úterý řekl nejmenovaný vysoce postavený americký bezpečnostní činitel. Dodal, že Rusům se stále nepodařilo zcela ovládnout nebe nad Ukrajinou a že Moskva v zemi nasadila asi 80 procent vojáků, které v týdnech před invazí shromáždila u hranic.

Česko by se podle Babiše mělo vést jako rodinná firma. Sebe označil za vysoce morálního

8. září 2020 13:16

Česká republika je vzorem pro ostatní země a v budoucnu chce opět patřit mezi nejlepší. V rozhovoru s německým časopisem Der Spiegel, který dnes zveřejnila jeho anglická mutace, to řekl premiér Andrej Babiš. Sám sebe označil za vysoce morálního člověka, který nelže, nekrade, moc nepije a nemá milenku. Skeptický postoj Čechů vůči EU se podle něj zlepší i díky němu.