CNN Prima News morálka

morálka

Výpis příspěvků ke štítku „morálka“

Ukrajinci ztrácejí morálku. Další mobilizace je nevyhnutelná, má jasno vojenský historik

Na morálce ukrajinské armády se podepisuje hlavně vleklost konfliktu, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS vojenský historik Tomáš Řepa. Břemeno války podle něj nenesou obyvatelé napadené země stejnou měrou. Nově jmenovaný velitel ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj prý bude muset – stejně jako jeho předchůdce Valerij Zalužnyj – šetřit vlastní jednotky v obraně a maximalizovat ztráty na straně nepřítele. Expert také zdůraznil, že další mobilizace je nevyhnutelná.

Hroucení morálního majáku? Hádka Železného se strážníky vyvolala bouřlivé reakce

Vlnu pozdvižení na sociálních sítích vyvolalo video městské policie v Praze, na němž se strážníci téměř hodinu dohadují s televizním moderátorem Jakubem Železným kvůli špatnému parkování. „Když policejní maják zastaví morální maják,“ vtipkují uživatelé na adresu známého novináře. Řada lidí považuje jeho chování na záběrech za nepřijatelné, někteří zároveň připomněli, že se nejedná o jeho první vyhrocenou zkušenost s policií. Na druhé straně mezi lidmi nachází i zastání a pochopení pro své odůvodnění incidentu a připojenou omluvu.

Masivní bombardování měst? Putin se přepočítal. Posílil morálku Ukrajinců, míní experti

Ukrajinci se vzpamatovávají z masivního bombardování, které Rusko podniklo v pondělí a úterý. Na Ukrajině se nyní nachází vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno. Podle něj se Ukrajincům poměrně rychle daří opravit některé škody. Zrno rovněž zmínil, že ruské ostřelování mimo jiné zvýšilo ukrajinskou morálku i odhodlání bránit se.

Morálka vagnerovců upadá. Může za to neschopnost Rusů přijímat kompetentní rozhodnutí

Sedm měsíců války začíná dopadat i na soukromou armádu Vladimira Putina, takzvanou Vagnerovu skupinu. Americké CNN se s jedním bývalým vysoce postaveným Vagnerovcem podařilo natočit exkluzivní rozhovor. Někdejší velitel Marat Gabidullin tvrdí, že k demoralizaci žoldnéřů přispěla ruská neschopnost přijímat kompetentní rozhodnutí a celková organizace bojů.

Proč Rusové tápou? Plánování jako ze sovětských dob a flexibilní Ukrajina, míní experti

Zásadním faktorem dosavadního průběhu války na Ukrajině je špatná ruská morálka, prohlásil ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS bezpečnostní expert Hynek Melichar. Ruské plánování útoků označil za rigidní a z doby Sovětského svazu. Bývalý příslušník Útvaru speciálních operací Miroslav Lidinský považuje stažení ruských vojsk zpět na východ Ukrajiny za obrovskou prohru.

Ruskou armádu trápí nedostatek jídla. Konvoj mířící na Kyjev dočasně zastavil

Postup ruské armády na Kyjev se v posledních 24 hodinách v podstatě zastavil. Důvodem je zřejmě řada logistických problémů, kvůli kterým se některé jednotky potýkají mimo jiné s nedostatkem jídla. Podle agentury Reuters to v úterý řekl nejmenovaný vysoce postavený americký bezpečnostní činitel. Dodal, že Rusům se stále nepodařilo zcela ovládnout nebe nad Ukrajinou a že Moskva v zemi nasadila asi 80 procent vojáků, které v týdnech před invazí shromáždila u hranic.