reklama

Moravskoslezská policie obvinila výrobce drog. Zdroj byl z Balkánu

Moravskoslezští policisté obvinili z výroby a distribuce drog šest lidí, kteří podle nich jako členové organizované skupiny vozili z Rumunska rozdrcené léky, z nichž pak vyráběli pervitin. Vyrobili tak nejméně 11 kilogramů pervitinu, který pak prodávali. Hrozí jim za to až 18 let vězení. Novinářům to v pondělí řekl náměstek krajského policejního ředitele Radim Wita a vedoucí moravskoslezské policejní skupiny Jakub Mohyla. Gram pervitinu se podle nich běžně prodává v průměru za 1 000 korun.

reklama

„Léky vozili v plastových kbelících, deklarovali tuto směs jako štukovou omítku a z tohoto materiálu poté vyráběli zejména na území Ostravy a Frýdecko-Místecka pervitin, který dodávali velkoodběratelům,“ řekl Wita. Až na jednoho už podle něj všichni členové skupiny měli nějakou trestní minulost, avšak převážně násilného a hospodářského charakteru, nikdo z nich dosud nebyl trestán kvůli drogám.

Ve skupině bylo pět mužů a jedna žena. Mohyla řekl, že hlavní slovo měl devětatřicetiletý muž, který úkoloval další lidi, pomocníky při výrobě, kurýry a dopravce. Měl fiktivní firmu, díky níž se mu dařilo obstarávat si chemikálie.

„Zajímavostí bylo, že výrobce pervitinu si pronajal k výrobě samostatný dům, který byl na Frýdecko-Místecku a který sloužil pouze jako varna. Prováděl to velice sofistikovaným způsobem, skrytě, bylo složité na něho přijít,“ řekl Mohyla.

Tagy: drogy Ostrava Rumunsko distribuce Balkán pervitin Frýdecko-Místecko

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama