CNN Prima News motýli

motýli

Výpis příspěvků ke štítku „motýli“

I při 20 centimetrech nad zemí je třeba se mít na pozoru, říká mistr Evropy v letu na kluzáku

Tři kilometry nad zemí, zavěšeni pod jednoduchým křídlem, navíc bez jakéhokoli motoru. Pro řadu lidí zlý sen. Pro zhruba stovku českých letců na závěsných kluzácích naopak pocit naprostého blaha. S jedním z nejlepších v oboru jsme si proto dali dostaveníčko, aby nám tento sport trochu představil. A Dan Vyhnalík se této role zhostil skutečně poctivě.

Naučil útulkáře počítat do čtrnácti: I takové trenérské eso vystoupí na MET konferenci

Američan, který učil synchronizovanému létání 10 tisíc motýlů, nizozemský odborník, který trénuje psy pro speciální policejní a záchranné operace, nebo slavná trenérka, jejíž pořad obletěl 120 zemí světa. Další ročník MET konference – tedy online konference moderního etického tréninku – opět představí českým divákům spoustu zajímavých řečníků ze světa kynologie.

CNN: Motýli, včely i netopýři jsou v ohrožení. Bez nich by zmizela jablka, dýně i tequila

Více než polovina druhů netopýrů ve Spojených státech je na seznamu ohrožených druhů. Populace včel se zmenšuje a vědci nedávno oznámili, že monarcha stěhovavý, motýl z čeledi babočkovitých, je také nebezpečně blízko vyhynutí. Tito živočichové jsou přitom důležití pro opylování rostlin, bez nichž by byly zásadně ohroženy potravinové zásoby na světě, uvedl web CNN.

Miluje motýly a stíny: Hvězda reportáže o neslyšících psech Pancho, hledá domov

Pancho se dostal do útulku od majitelky a přišel doslova jako vleká voda. Měnil zajeté přístupy a strategie. „Během pár dní otočil náš svět vzhůru nohama a my se museli učit, hodně učit. Pancho nám dal dar největší, udělal nás o fous zkušenějšími, znalejšími, lepšími, prokázal nám tu nejcennější službu. A my mu teď s tou největší radostí budeme hledat ten pravý domov,“ říká vedoucí útulku Kamila Šťastná.

Ropákem roku 2019 je ministryně Dostálová, Babiš dostal Zelenou perlu za „motýle“

Antiekologickou cenu Ropák dostala za rok 2019 ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), a to za abnormálně zrychlenou přípravu nového stavebního zákona. Zelenou perlu za antiekologický výrok má předseda vláda Andrej Babiš (ANO), a to za výrok o motýlech a řepce. Na tiskové konferenci v Brně to dnes uvedl Miroslav Patrik ze spolku Děti Země, který anketu pořádá. Babiš cenu komentoval tím, že on přírodu podporuje a nechápe, proč ocenění dostal. Dostálová ocenění nekomentovala.

Vémola: Když bude syn teplý baleťák, vymlátím to z něj

Nejúspěšnější český zápasník smíšených bojových umění (MMA) Karlos Vémola promluvil v talkshow 7 pádů Honzy Dědka mimo jiné o svých dětech. Devítiletého syna Karlose jr. popsal jako spíše pomalejšího a měkkého. „Z toho bude spíš baleťák,“ odhaduje Vémola. „Říkám mu: ‚Hlavně nebuď teplý, nebo to z tebe vymlátím,‘“ dodal.

Rezervace, kde lidé nasazují život za záchranu motýlího druhu

Každý rok podnikají obrovská hejna milionů monarchů stěhovavých svůj migrační let z Kanady a USA do Mexika, kde tráví celou zimu. V posledních dvou desetiletích však populace monarchů začala prudce klesat. Při loňském sčítání zdejší úřady a zástupci Světového fondu na ochranu přírody se zděšením zjistili, že počty motýlů klesly za posledních dvacet let o celých padesát tři procent! Na celém kontinentu proto vznikají ochranná pásma, za jejichž udržení dokonce někteří lidé platí životem.