CNN Prima News motýli

motýli

Výpis příspěvků ke štítku „motýli“

CNN: Motýli, včely i netopýři jsou v ohrožení. Bez nich by zmizela jablka, dýně i tequila

27. srpna 2022 16:01

Více než polovina druhů netopýrů ve Spojených státech je na seznamu ohrožených druhů. Populace včel se zmenšuje a vědci nedávno oznámili, že monarcha stěhovavý, motýl z čeledi babočkovitých, je také nebezpečně blízko vyhynutí. Tito živočichové jsou přitom důležití pro opylování rostlin, bez nichž by byly zásadně ohroženy potravinové zásoby na světě, uvedl web CNN.

Ropákem roku 2019 je ministryně Dostálová, Babiš dostal Zelenou perlu za „motýle“

26. června 2020 11:31

Antiekologickou cenu Ropák dostala za rok 2019 ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (za ANO), a to za abnormálně zrychlenou přípravu nového stavebního zákona. Zelenou perlu za antiekologický výrok má předseda vláda Andrej Babiš (ANO), a to za výrok o motýlech a řepce. Na tiskové konferenci v Brně to dnes uvedl Miroslav Patrik ze spolku Děti Země, který anketu pořádá. Babiš cenu komentoval tím, že on přírodu podporuje a nechápe, proč ocenění dostal. Dostálová ocenění nekomentovala.

Vémola: Když bude syn teplý baleťák, vymlátím to z něj

23. června 2020 22:52

Nejúspěšnější český zápasník smíšených bojových umění (MMA) Karlos Vémola promluvil v talkshow 7 pádů Honzy Dědka mimo jiné o svých dětech. Devítiletého syna Karlose jr. popsal jako spíše pomalejšího a měkkého. „Z toho bude spíš baleťák,“ odhaduje Vémola. „Říkám mu: ‚Hlavně nebuď teplý, nebo to z tebe vymlátím,‘“ dodal.

Rezervace, kde lidé nasazují život za záchranu motýlího druhu

9. června 2020 08:30

Každý rok podnikají obrovská hejna milionů monarchů stěhovavých svůj migrační let z Kanady a USA do Mexika, kde tráví celou zimu. V posledních dvou desetiletích však populace monarchů začala prudce klesat. Při loňském sčítání zdejší úřady a zástupci Světového fondu na ochranu přírody se zděšením zjistili, že počty motýlů klesly za posledních dvacet let o celých padesát tři procent! Na celém kontinentu proto vznikají ochranná pásma, za jejichž udržení dokonce někteří lidé platí životem.

Víla z pohádky? Ne, noční motýl

8. června 2020 01:37

Stvoření jako z pohádky našla na své zahradě mladá Američanka z New Hampshiru. Vše zdokumentovala a růžový motýl se stal hitem sociálních sítí. Malý chlupáč s křídly dokazuje, jak kouzelná příroda umí být.