reklama

Můj Bůh je pitbull a teď ho budou muset hlídat jiní lidé. Značka: Nešlo to jinak

Hank je ready. Jestli jsou ready i nevinné oběti, které ho budou hlídat, to teprve zjistíme.

Když mám delegovat hlídání Hanka, je to jako podávat někomu do ruky nevybuchlý granát z 2. světové války se slovy: „To bude v pohodě. Pokud budeš dobře poslouchat, co máš dělat.” Proto asi chápete, že to nedělám zrovna často.

reklama

Když mám delegovat hlídání Hanka, je to jako podávat někomu do ruky nevybuchlý granát z 2. světové války se slovy: „To bude v pohodě. Pokud budeš dobře poslouchat, co máš dělat.” Proto asi chápete, že to nedělám zrovna často.

V podstatě prakticky vůbec. Hanka zatím dokázali opatrovat jen dva lidi - cvičitel z cvičáku, se kterým jsem žila a pomáhal mi Hanka piplat z klacka do relativně vychovaného psa, a táta, pro kterého to bylo něco jako kolonoskopie - víte, že to děláte pro dobrou věc, ale nic příjemného to není. Mého ex nepočítám, protože vždycky nastal nějaký průser. Jenže teď je předemnou nevyhnutelná situace.

Long story short - příští týden jedu nahrávat do studia desku a potřebuji, aby někdo alespoň na dvě noci pohlídal Hanka. První obětí se stal po několika letech, kdy už asi doufal, že si to zařídím nějak sama, můj táta. Abyste mi rozumněli - táta mě podporuje v tom mít psa od počátku věků. Jel se mnou dokonce i pro Hanka. Po cestě v autě se štěňátkem na prsou se mě pak zeptal: „Pavli, to jsem se vlastně zapomněl optat, co je to za plemeno? ”

„Pitbull, tati, pitbull.”

„To nemyslíš vážně, že?”

Od té doby ho hlídal jednou a odhodlaně předtím studoval všechna videa s psími cvičiteli. Odhodlán pak k čemukoliv, jal se vzít Hanka na dlouhou procházku.

Dopadlo to tak, že na něm třikrát musel ležet a před zraky všech cyklistů mu na stezce rvát z huby vodítko a křičet: „Hanku! Hanku! Ať nezavolám paničce!” Ale jinak to teda zvládl moc hezky.

Druhou obětí je nyní má milovaná sousedka. Je to odhodlaná dívka z Ostravy, která zatím nechápe, jak příšerné tři procházky ji čekají.

„No, a pokud ti Hank vezme vodítko…”

„Počkej, proč by mi měl brát vodítko? Vždyť mě zná.”

„Protože je to mentál závislý na paničce, který zkouší každého člověka, co je mu schopný dovolit. Takže, AŽ ti vezme vodítko…”

Teď k tomu navíc přibyla má úžasná chrtice Pepper, která sice na procházce stojí jak hluché dveře a kochá se krajinou, ale jakmile byste ji na minutu pustili z vodítka, tak běží na Říp. Bystřejší z vás asi namítnou, že by bylo fajn, venčit je zvlášť. Jenže ouha - Pepper bez Hanka nedá ani ránu, a jakmile byste ji nechali v baráku samotnou, bude si hrát na interní živelnou katastrofu.

Má sousedka je chytrá silná žena, která si umí poradit s mnohým. Táta už alespoň ví, co ho čeká a věří v Boha, takže se modlí.

A já se modlím zase k tomu svému: Venčení vezdejší dej nám dnes a odpusť paničce její hříchy, jakožto i ona ti odpouští roztrhané polštáře. A neuveď se v pokušení a chraň své opatrovatele před ublížením.

Amen.

reklama
reklama

Krimi

Matka mrtvého Tadeáška: Nebyla jsem skvělou mámou, kterou jsem měla být

Další hlavní zprávy

Partie

Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti

Colloredo-Mansfeldová ke sporu o Opočno: Když nevyhraji já, vyhrají moje děti

Myslím, že to není správná demokracie, nemáme nic společného s Benešovými dekrety, byli jsme česká rodina, cítím nespravedlnost, když to nevyhraji já, vyhrají to moje děti, zaznělo od Kristiny Colloredo-Mansfeldové na CNN Prima NEWS ke sporu její rodiny s českým státem o Opočno. Dcera posledního šlechtického majitele zámku se v Partii snažila hovořit především česky, občas si ale musela vypomoci angličtinou.

reklama
Živě: Astronauti z Crew Dragon už jsou na ISS, dostalo se jim vřelého uvítání
reklama
reklama
Jak vypadá kosmická loď Crew Dragon? Máme pro vás její podrobné 3D představení

Věda a technologie

Domácí zpravodajství

Před 70 lety začal proces s Miladou Horákovou. Jak šel den po dni až do její smrti?
Senát předloží zákon, kterým by se peníze vrátily obcím, řekl v Partii Miloš Vystrčil
Komunisté mají stále nejvíce členů, jejich řady se ale tenčí
Další články
reklama
reklama