reklama

Můj Bůh je pitbull, proto jsem měla takový pitomý nápad ho s sebou vzít na psí akci

Můj pitbull Hank má neustávající radost ze života. Asi jste si právě pomysleli, že je to hezké. Tak jinak - představte si, že jste naprosto vyřízení z práce, něco na vás leze a jste rádi, že jste se dotrmáceli domů. A tam na vás čeká pitbull se zničující energií, nenechá vás ani v klidu připnout vodítko a venku vás nutí k lehké atletice. To chcete tu jeho radost ze života prostě vypnout! Především, když jste na velké akci plné lidí.

reklama

Můj pitbull Hank má neustávající radost ze života. Asi jste si právě pomysleli, že je to hezké. Tak jinak - představte si, že jste naprosto vyřízení z práce, něco na vás leze a jste rádi, že jste se dotrmáceli domů. A tam na vás čeká pitbull se zničující energií, nenechá vás ani v klidu připnout vodítko a venku vás nutí k lehké atletice. To chcete tu jeho radost ze života prostě vypnout! Především, když jste na velké akci plné lidí.

Ale miluju ho. A když jsem byla ještě mladá a naivní, chtěla jsem s ním obrážet všechny ty psí akce v Praze. Nejenom proto, že mám nejkrásnějšího psa na světě a chtěla jsem se s ním promenádovat, ale hlavně kvůli socializaci. 

Rozdíl mezi krysaříkem a pitbullem

Znáte takové ty rozzuřené malé smetáky, kteří vypadají, že by se nejraději pověsili za kolenní kloub rotvajlerovi? Tak to se děje právě kvůli nulové socializaci. Nedávno mi to ale jedna sousedka/majitelka yorkšíra vysvětlovala. A musím říct, že mě to donutilo se zamyslet. Říkala v podstatě to, že můj pes přežije, když špatně odhadnu, s kým si může hrát. Jenže pro jejího to bude lebka na dvě půlky, tedy zranění neslučitelné se životem.

Nicméně brát malé psy do náručí a hystericky utíkat, kdykoliv spatříte zvíře, které se nevejde do akvárka, je taky blbost. Váš malý pejsek totiž bude do konce života ve stresu. A právě akce, kde je hodně psů, nabízejí širokou paletu plemen i majitelů. Můžete si vybrat, jestli seznámíte čivavu s flegmatickou dogou nebo mysliveckým jezevčíkem. A vy i pejsek tak zjistíte, že můžete být v klidu.

Pro pitbully je socializace opravdu stěžejní. Protože držet na vodítku rozzuřeného pražského krysaříka a amerického pitbullteriéra je prostě trochu rozdíl. Navíc byli vyšlechtění právě pro rvačky se psy. Mně se alespoň podařilo docílit toho, že si Hank psů nevšímá (hezky by si s nimi ale nepohrál) a od fenek si nechá klidně urvat hlavu. A je to taky díky psím akcím. A taky trochu proto, že Hank je prostě jelito.

Vodítko? Paniččin konec

Hank tam ale musí být celou dobu na vodítku a i přes všechnu mou snahu, to prostě není pes, který vám půjde klidně u nohy a vy si budete moct užít akci. Když se Hank rozhodne jít dvě stě krát za odpoledne jiným směrem, než si přejete vy, je to fyzicky náročné. A o psychické náročnosti ani nemluvím - možná mě měl někdo jako štěně líp socializovat s lidmi.

Takže jsem vypadala jako chovanec psychiatrické léčebny, který před budovou našel psa po lobotomii, a vyšel s ním do víru zábavy. Největší korunu tomu dal po příjezdu domů, kdy jsem měla spálené dlaně od vodítka, můj (teď už díky Bohu bývalý) přítel, když řekl: Nechápu, z čeho jsi tak unavená. Vždyť to byl tak pěkný den.

Přiznám se, že ani nevím, jaké bylo počasí. Co ale vím, je, že druhý den jsem ho donutila jít se mnou venčit a mít Hanka 20 minut na vodítku. Pak už pitomé dotazy neměl. Ale převzít otěže musel především proto, že mi Hank na akci hnul s páteří tak, že mi z ní vyskočila dvě žebra a měla jsem před sebou několik bolestivých týdnů na rehabilitacích.

Ale chci vám vlastně říct - pokud máte zdravou páteř a relativně normální zvíře, pojďte se potkat na Nehvizdské voříškiádě, kde sice neuvidíte, jak se mě Hank snaží zničit svou radostí ze života, ale uvidíte spoustu krásných pejsku a mou maličkost v barvách Prima Mazlíčka. Těším se na vás!

Tagy:
Léto plné tragédií, reaguje Babiš na srážku vlaků. Jurečka volá po větší bezpečnosti
Nehody

Léto plné tragédií, reaguje Babiš na srážku vlaků. Jurečka volá po větší bezpečnosti

Léto plné tragédií. Tak regoval na železniční neštěstí u obce Milavče na Domažlicku premiér Andrej Babiš (ANO). Střet rychlíku a osobního vlaku nepřežili podle informací CNN Prima NEWS tři lidé. Desítky dalších jsou zraněny, někteří z nich zůstávají v kritickém stavu. Šéf lidovců Marian Jurečka volá po zlepšení bezpečnosti na českých železnicích.

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí
Rozhovor

Běloruský expert: Je to politická vražda, Lukašenko rozšířil svůj teror do zahraničí

V ukrajinském Kyjevě bylo nalezeno tělo běloruského aktivisty Vitala Šyšova. Úřady prověří všechny verze úmrtí, včetně pokusu zamaskovat vraždu jako sebevraždu. Šyšov byl po emigraci z Běloruska šéfem nevládní organizace Běloruský dům na Ukrajině, která pomáhá uprchlým Bělorusům hledat ubytování, práci a poskytuje jim právní poradenství. CNN Prima News mluvila s běloruským politologem žijícím v Polsku Pavelem Usovem. Ten je přesvědčen, že šlo o politickou vraždu.

O rasistickém hučení na Spartě píší i ve Skotsku a vytahují i Kúdelu. Beauguel se naštval

Měla to být oslava fotbalu, Sparta chtěla zaskočit ve 3. předkole Ligy mistrů silné Monako a přiblížit se účasti v základní skupině milionářské soutěže, ve které absentuje už 16 let. Prestižní zápas měl ale hned několik kaněk. Zaprvé prohra 0:2, zadruhé rasistické hučení několika fanoušků Letenských, které zase jednou Českou republiku „proslavilo“ v zahraničí.

Zemanovo ultimátum: Buď skončí Koudelka v čele BIS, nebo Babiš ztratí podporu Hradu

Prezident Miloš Zeman drží premiéra Andreje Babiše „pod krkem“. Hlava státu měla na zámku v Lánech údajně požadovat konec šéfa Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelky. Pokud mu Babiš prodlouží mandát, mohl by ztratit Zemanovu podporu, která bude pro volby do Poslanecké sněmovny i sestavování nové vlády klíčová, tvrdí zdroje webu Lidovky.cz.

reklama

Domácí zpravodajství

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

reklama