reklama

Muž zadržel tři řidiče jako rukojmí, vyhrožoval zbraní. Zasahovalo policejní komando

Policie na dálnici v Bavorsku v úterý večer zadržela cestujícího, který v dálkovém autobusu vzal tři řidiče jako rukojmí, informoval server Focus Online s odkazem na policii. Podle policejního mluvčího muž tvrdil, že je ozbrojený. Policie ani po nočním výslechu údajného únosce nezná další podrobnosti. Jasné není ani, zda měl útočník skutečně zbraň. Podezřelým je 30letý srbský občan, píše deník Merkur.

reklama

Po hádce v dálkovém autobusu v úterý večer se muž dostal do fyzické potyčky s dalšími cestujícími. Lehká zranění při ní utrpěly dvě osoby. Agresor poté vzal jako rukojmí trojici řidičů autobusu. Předtím hrozil, že všechny cestující zabije, uvedla policie.

Autobus nakonec zastavil a muž zpočátku zůstal i se třemi řidiči v autobusu. Šoféři ale ještě před zásahem policie autobus nezranění opustili. Podezřelý prostřednictvím mobilního telefonu jednoho z řidičů policii tvrdil, že je ozbrojený. Když ale policie v úterý ve 21:30 hodin proti údajnému únosci zasáhla, žádnou zbraň nenašla.

Bulvární deník Bild dříve uvedl, že policejní komando do autobusu vniklo kolem 21:25 středoevropského času, načež byly slyšet tři detonace. Doplnil, že na místě je vrtulník. Autobus prý přijel ze zahraničí a měl namířeno do Mnichova.

Policisté při operaci v obou směrech uzavřeli část dálnice A9 mezi sjezdy Hipoltstein a Greding v úseku mezi Ingolstadtem a Norimberkem, což vedlo k dlouhým kolonám.

Kolem 22:30 prohlásili policisté zákrok za ukončený a silniční uzávěru zrušili. Obtížný byl také výslech svědků, protože mnozí z nich neumí německy. Cestující pak mohli pokračovat v cestě do Mnichova, odkud měl autobus zamířit do cílové destinace, kterou je Srbsko.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zku*vená Plzeň, křičel Krmenčík o týmu, který ho vychoval. Limberského tím vytočil
Fotbal

Zku*vená Plzeň, křičel Krmenčík o týmu, který ho vychoval. Limberského tím vytočil

Slavia Praha zvládla středeční dohrávku s Olomoucí výsledkem 1:0, čímž se naladila na nedělní šlágr s Viktorií Plzeň, která vede tabulku Fortuna ligy. To, že se blíží veledůležitá bitva, bylo patrné při pozápasové děkovačce v Edenu. Slávistický kotel na nadcházející utkání upozornil skandováním „zku*vená Plzeň“. A dole pod tribunou se kupodivu přidal i útočník Michael Krmenčík, kterého západočeský klub vychoval pro velký fotbal a který v něm zažil nejlepší období. Nad tímto okamžikem se podivoval i Krmenčíkův exparťák David Limberský.

ON-LINE: Češi musí rozhodovat o budoucnosti země, i když jsme v EU, řekl Babiš na pietě
Domácí

Živě
ON-LINE: Češi musí rozhodovat o budoucnosti země, i když jsme v EU, řekl Babiš na pietě

Česko si připomíná výročí vzniku samostatné republiky v roce 1918. Konají se tradiční akce na pražském Vítkově nebo u sochy prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka. Kvůli hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana se ale neuskuteční večerní předávání nejvyšších státních vyznamenání, odloženo bylo i jmenování nových generálů. Jména vyznamenaných se ale veřejnost dozví, Pražský hrad seznam večer zveřejní na svém webu.

Kalousek: Babišův mejdan skončil. Vyzve šéfa ANO v prezidentské volbě?

Bude Miroslav Kalousek usilovat v příštích prezidentských volbách o hlasy voličů? Otázka, která v posledních dnech hýbe politickými kuloáry. Pokud by tomu tak bylo, zřejmě by došlo na velmi pikantní souboj Kalousek vs. Babiš. Sám bývalý předseda TOP 09 v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že o tom možná začne uvažovat. Zhodnotil i skládání vlády Petra Fialy a apeloval na občany, aby byli trpěliví a nečekali, že s novou vládu se budou mít okamžitě lépe. Mejdan ale podle něj skončil.

Babiš i Vystrčil položili věnce na Vítkově. Pietu komplikovalo počasí, gripeny nevzlétly

Politici, zástupci armády i váleční veteráni si u Národního památníku na pražském Vítkově připomněli 103. výročí vzniku samostatného Československa. U hrobu Neznámého vojína položili věnce premiér Andrej Babiš (ANO), předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO) nebo náčelník generálního štábu Aleš Opata. Zúčastnit se nemohl prezident Miloš Zeman, který je hospitalizovaný. Zastoupil ho náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky Jan Kaše.

Byla dlouholetou milenkou Masaryka. Sám prezident popsal jejich intimní sblížení

Prvního prezidenta československé republiky Tomáše Garrigua Masaryka si často představíme jako staršího pána sedícího za pracovním stolem, případně na koni. Že by mohl takový člověk jako Masaryk i v pokročilém věku udržovat milenecký vztah, se zdá být nepravděpodobné. Opak je ale pravdou. Prezident několik let udržoval intimní vztah se spisovatelkou, publicistkou a veřejnou aktivistkou Oldrou Sedlmayerovou.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku se potvrdila ptačí chřipka přenosná na člověka. Veterináři vybijí 5000 ptáků

Aktualizováno

Po měsíci se v ČR znovu potvrdila ptačí chřipka. V letošním 40. ohnisku v Rohozné u Jihlavy na Vysočině je 5 000 kusů drůbeže, hlavně hus, veterináři je vybijí. Oznámil to mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček. Jde podle něj o nízce patogenní chřipku subtypu H5N1, která může být potenciálně přenosná na člověka. Před měsícem šlo v Trhových Dušníkách na Příbramsku o vysoce patogenní typ choroby.

Hospitalizovaných s covidem je nejvíce od května. Zájem o očkování dramaticky roste

Aktualizováno

Laboratoře v Česku za středu odhalily 5 824 případů koronaviru, zhruba o 2 500 více než před týdnem. V nemocnicích je s covidem téměř 1 300 pacientů, což je nejvíce od 17. května. Počet hospitalizovaných v těžkém stavu ale mírně klesl na 167. Za posledních sedm dní připadá v Česku na 100 tisíc obyvatel 270 nakažených, takzvané incidenční číslo tak od středy vzrostlo o 24. Očkování za jediný den podstoupilo skoro 40 tisíc lidí, což je nejvíce od 24. srpna.

reklama