reklama

Na Hrocha myslím téměř denně. Malátný z Chinaski poslal kolegovi do nebe dojemný vzkaz

Bubeník Pavel Grohman, přezdívaný Hroch, zemřel před více než deseti lety. Přesto neuplyne den, kdy by na něj frontman legendární české kapely Chinaski Michal Malátný nepomyslel. Často si s ním prý ve své hlavě povídá a radí se s ním. Do nebe mu také poslal dojemný vzkaz.

reklama

„Na Hrocha myslím velmi často, skoro denně. A často si s ním v hlavě povídám a radím se s ním,“ svěřil se Malátný v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS. Právě s Grohmanem stáli u zrodu Chinaski. Znali se už od základní školy a v roce 1987 založili skupinu Starý hrady, ze které se staly nejprve Starý hadry a kterou později přejmenovali na Chinaski. „Pro nás s Pavlem byla kapela všechno. Absolutně jsme jí podřídili naše životy. Byla na prvním místě,“ uvedl Malátný.

V kapele působili více než dvacet let, jejich vztahy byly ale v posledních letech velmi napjaté. „Skládali jsme spolu písničky řadu let. Je ale pravda, že se naše cesty dávno rozešly. Já jsem byl rozevlátý bohém, kdežto Pavel nesmírně cílevědomý a pracovitý člověk, který měl pocit, že když se věci nedaří, tak se dají přetlačit silou. A já tohle neměl rád,“ popsal Malátný.

S Grohmanem se prý moc nebavili, po pracovní stránce se však velmi respektovali. Až do poslední chvíle byli spolu schopni psát písně. V roce 2008 přišla tragická zpráva. Grohman zahynul při dopravní nehodě na motorce. „Ačkoliv jsme spolu nechodili na pivo a ani se neplácali po ramenou, tak ve studiu jsme se vždy shodli. Pokud šlo o píseň, tak jsme vždy věděli, co chceme. Bohužel však měl Pavel vášeň pro motorky a skončilo to takovou tragédií,“ doplnil zpěvák.

Neuplyne den, aby na svého dlouholetého kamaráda nepomyslel. Od nehody uplynulo 13 let a Malátný se dnes na věci dívá z úplně jiného úhlu pohledu. „Zpětně vidím, že spoustu věcí, které Pavel direktivně razil a mně tenkrát byly proti srsti, byly vlastně docela dobré. Tenkrát jsme si ale dělali naschvály a měli mezi sebou kohoutí zápasy, občas až trochu nesmyslné,“ zamyslel se frontman Chinaski.

Svému zesnulému kolegovi pak do nebe vzkázal i pár slov, které mu před jeho odchodem nestihl říct. „Jeho disciplína, pracovitost a jistá zabejčenost je pro mě dodnes velmi inspirující. Jeho vlastnosti, kterých jsem si tehdy nevážil, dnes oceňuji a snažím se jimi často řídit. To bych mu rád řekl, ale bohužel jsem to už nestihl,“ uzavřel Malátný.

Tagy:
kapela pořady CNN Prima NEWS zpěvák Chinaski Michal Malátný popová skupina Povídej Pavel Grohman

Hlavní zprávy

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře
Koronavirus

Třetí vlna covidové pandemie klepe v Česku na dveře. Odborníci se bojí černého scénáře

Epidemie COVID-19 se v Česku již několik týdnů zhoršuje. V sobotu došlo k největšímu víkendovému nárůstu nakažených od 8. května. Odborníci se obávají podobného počtu nakažených a hospitalizovaných jako během loňského podzimu a mnozí z nich vidí naději v očkování, konkrétně v aplikaci třetí dávky. Situace koronavirové pandemie se znovu zhoršuje i ve světě.

Krev, pot a stehy Tomáše Součka. Ještěže nepřišel o oko, píší fanoušci po ošklivém zranění

V neděli skončila úctyhodná série českého záložníka Tomáše Součka. Poprvé od 7. března 2020 se stalo, že by v dresu West Hamu United neodehrál v Premier League kompletních 90 minut. Mohl za to ošklivý a nešťastný okamžik v závěrečné patnáctiminutovce zápasu na hřišti Evertonu. Železný muž sestavy „kladivářů“ se mohl radovat z výhry jeho týmu, ovšem tyto tři body, zanechaly na obličeji exslávisty pořádné šrámy.

Tripartita rozhodla. Automobilky i dodavatelé mohou čerpat na mzdy z programu Antivirus

Automobilky a jejich dodavatelé by kvůli omezení výroby měli začít čerpat příspěvky z programu Antivirus. Stát by jim mohl proplácet 60 procent náhrady mzdy do 29 tisíc korun. V pondělí se na tom shodla tripartita. Vláda by mohla o spuštění programu jednat nejpozději 7. listopadu. Stát by zároveň mohl odpustit firmám až osm miliard korun na poplatcích za obnovitelné zdroje, podobně jako u domácností.

Chlapec v sukni znásilnil na genderově neutrálních toaletách dívku. Její otec to neunesl

Školy po celé Americe se zabývají otázkou, zda by měly být toalety genderově neutrální. Někteří rodiče se ale obávají o bezpečí svých nezletilých dětí. Debatu v amerických médiích rozpoutala výpověď jednoho údržbáře, který popsal znásilnění své dcery na dívčích toaletách chlapcem v sukni. Otec to pak ale na zasedání školské rady pěkně schytal.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama