CNN Prima News nacistická propagace

nacistická propagace

Výpis příspěvků ke štítku „nacistická propagace“

Poslanec slovenských Kotlebovců končí. Nechal se očkovat proti koronaviru

30. srpna 2021 17:48

Slovenský poslanec a primátor Rimavské Soboty Jozef Šimko odchází z poslaneckého klubu krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko, v jejímž čele stojí kontroverzní politik Marian Kotleba. Důvod jeho odchodu je, na tuto stranu, kuriózní. Nechal se totiž očkovat proti koronaviru. Kotlebovci však dlouhodobě vystupují proti vakcinaci a šíří o ní dezinformace.

Kotleba posílil svoji moc ve straně a má problém. LSNS opouští výrazné tváře

2. února 2021 20:02

Slovenští Kotlebovci zažívají nepříjemné chvíle. Poté, co předseda krajně pravicové partaje Marian Kotleba prosadil změnu stanov, které posilují jeho moc, ve straně skončily některé výrazné tváře. Na protest odešel například jeden ze dvou europoslanců a místopředseda strany Milan Uhrík či poslanec Milan Mazurek, který byl odsouzen za hanobení rasy, národa či přesvědčení.

Nakazili mě určitě u soudu, tvrdí Kotleba. Kontroverzní politik léčí covid vodkou

28. října 2020 21:32

Koronavirem se před nedávnem nakazil předseda slovenské krajně pravicové strany Lidová strana Naše Slovensko (LSNS) Marian Kotleba. Kontroverzní politik přitom v minulosti koronavirus popíral a rozšiřoval o něm konspirační teorie. Kontroverzní politik nyní svým fanouškům nahrál vzkaz z domácí izolace, v němž popisoval, jak se s nemocí COVID-19 léčí. Používá mimo jiné vodku či horké koupele s jedlou solí.

Kotlebovi hrozí vězení a ztráta mandátu, osudným mu může být kontroverzní šek

12. října 2020 06:02

Předsedu krajně pravicové Lidové strany Naše Slovensko (LSNS) a kontroverzního politika Mariana Kotlebu možná čeká vězení. V pondělí totiž bude pokračovat soud kvůli jeho možné propagaci neonacistických symbolů. V roce 2017 předal šek na 1488 eur třem rodinám. Tato čísla mají ovšem skrytý význam právě v neonacistické symbolice. Kotleba může v případě odsouzení přijít i o svůj poslanecký mandát.

Za nenávistné komentáře pod fotkou prvňáků dostal Kroupa 16 měsíců podmínku

16. července 2020 13:38
Aktualizováno

Za podněcování k nenávisti vůči etnické skupině dostal od teplického soudu ve čtvrtek odpoledne Vítězslav Kroupa podmíněný trest 16 měsíců. Podle verdiktu umístil pod fotku prvňáků ze Základní školy v Teplicích v roce 2017 nenávistný komentář. Škola sídlí v ulici Plynárenská v Teplicích. Kroupa tak podle soudu narážel svým komentářem na vyvražďování Židů za druhé světové války v plynových komorách. Komentářem podle soudu mířil útočně právě na děti, protože do třídy chodily děti převážně romského a arabského původu.