CNN Prima News naděje

naděje

Výpis příspěvků ke štítku „naděje“

Naděje v léčbě rakoviny mozku. Experimentální gel u myší zničil 100 % nádorů

Vědci z americké Univerzity Johnse Hopkinse oznámili, že vyvinuli léčbu na bázi gelu, která by mohla být účinná při léčbě často smrtelné rakoviny mozku. Studie u myší měla skvělé výsledky, v kombinaci s chirurgickým zákrokem zlikvidoval 100 procent glioblastomů. Nový gel kombinuje dva léky proti rakovině a lékaři ho během operace podávají přímo do mozku. K testování na lidech se ale hned tak nepřistoupí.

Nečekaný nález v troskách po 11. září. Symbolicky posledním přeživším nebyl člověk

Teroristické útoky al-Káidy změnily 11. září 2001 celý svět. Po nárazech dvou letadel do Světového obchodního centra v New Yorku zahynulo 2 606 lidí. Jen 18 lidí z trosek budov vyvázlo živých. Po měsíci prohledávání však objevili záchranáři v troskách jinou známku života. Hrušeň callery byla spálená a takřka mrtvá, přesto měla jednu živou větev. Strom se stal symbolem naděje.

Letní festivaly budou, věří pořadatelé. Připravují také menší a on-line varianty

Aktualizováno

Letošní letní festivalová sezóna by se mohla konat v tradičním duchu, věří tomu alespoň právě pořadatelé největších akcí, jako je například Colours of Ostrava či Rock for People. Přestože věří, že bude epidemiologická situace natolik příznivá, aby mohly festivaly proběhnout bez větších omezení, připravují si raději také záložní varianty.