CNN Prima News návrat do školy

návrat do školy

Výpis příspěvků ke štítku „návrat do školy“

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Romanem Prymulou: Kolikrát bude nutné očkování proti covidu?

Po třetí dávce očkování proti covidu může přijít i několik dalších. Rozdíl bude v tom, že další dávka zareaguje na konkrétní mutace, tedy že se nebudeme přeočkovávat stejnou vakcínou. Jak často bychom se tedy měli proti covidu očkovat? Je testování dětí po návratu do školy dobrým krokem? Sledujte čtvrteční Nový den na CNN Prima NEWS od 7:15 s epidemiologem a bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou

Valachová: Děti se do školy těší, maturanti jsou ve stresu a vysokoškoláci mají vztek

Žáci a studenti se 1. září vracejí do škol, mnoho z nich ale neví, co je čeká. „Zatímco se menší děti na 1. září těší, u středoškoláků a nadcházejících maturantů je hodně stresu. Mnoho středoškoláků využívá psychologickou pomoc. Ozývají se také dost naštvaně vysokoškoláci, že se na ně zapomíná a doposud neví, jak bude jejich akademický rok vypadat,“ řekla poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) během pondělního vysílání CNN Prima NEWS.

Návrat do škol PŘEHLEDNĚ: Kde budou třeba roušky, kdo nesmí na tělocvik či do družiny?

Za 14 dní začíná nový školní rok. A s ním budou spojena i nová protiepidemická opatření, která bude třeba ve školách dodržovat. Nevíte, jak to bude s testy, očkováním, rouškami nebo svačinami? Připravili jsme pro vás přehled odpovědí na nejčastější otázky, aby pro vás i vaše děti byl návrat do školy co nejsnazší. Pravidla mají totiž řadu výjimek, ty se týkají třeba prvňáčků.

Rotační výuka na druhém stupni v pondělí skončí. Na VŠ se obnoví přednášky

Návrat dětí do škol se v pondělí 24. května dostane do další fáze. Do lavic již bez rotací usednou všichni žáci druhých stupňů základních škol a nižší ročníky víceletých gymnázií. Bude také stačit pouze jedno testování týdně. Na Twitteru to potvrdil ministr školství Robert Plaga (za ANO). K plné výuce bez střídání se budou moci vrátit také žáci středních škol. Vysoké školy budou moci obnovit teoretickou výuku také 24. května. Podmínkou jsou rozestupy 1,5 metru, rozhodla o tom v pondělí vláda.

Lidé v Liberci protestovali proti restrikcím. Už žádné testy, žádné pasy, pokřikovali

Říkáme DOST! Nesahejte už na naše děti! Žádné pasy, žádné testy! Děti musí žít, volně dýchat a svobodně si hrát. Taková hesla v sobotu zněla hlavním náměstím v Liberci, kde se sešlo několik stovek lidí, kteří chtěli vyjádřit nespokojenost se současnými nařízeními vlády a také odpor vůči plánovanému očkování dětí proti COVID-19. Na náměstí hojně mířili rodiče s dětmi, nechyběly vlajky, co ale většina účastníků neměla, byly roušky či respirátory.