CNN Prima News návrat do školy

návrat do školy

Výpis příspěvků ke štítku „návrat do školy“

Máme strach. Studenti pražského učiliště se po vraždě kantora vrací k výuce

4. dubna 2022 14:49

Studenti učiliště na Praze 4, kde byl zavražděn učitel, se v pondělí vrátili k běžné výuce. Útok, ke kterému došlo minulý čtvrtek v kabinetu, je zdrtil. Smrti kantora litují, někteří mají obavy, že by se podobný incident mohl odehrát znovu. Podle psychologa Jana Kulhánka by pedagogům mělo být nabídnuto školení, jak se chovat ve vyhrocené události.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Testování ve školách. Do jaké míry je přesné a co to ovlivní?

2. září 2021 18:29

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Záhadné testování. I tak se mluví o situaci na základní škole v Rokycanech. Prvního září tam totiž antigenní testy odhalily 24 pozitivních žáků. Tedy naprostý opak oproti zbytku republiky, kde ředitelé hlásí minimum nakažených. Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Romanem Prymulou: Kolikrát bude nutné očkování proti covidu?

2. září 2021 07:03

Po třetí dávce očkování proti covidu může přijít i několik dalších. Rozdíl bude v tom, že další dávka zareaguje na konkrétní mutace, tedy že se nebudeme přeočkovávat stejnou vakcínou. Jak často bychom se tedy měli proti covidu očkovat? Je testování dětí po návratu do školy dobrým krokem? Sledujte čtvrteční Nový den na CNN Prima NEWS od 7:15 s epidemiologem a bývalým ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou

Valachová: Děti se do školy těší, maturanti jsou ve stresu a vysokoškoláci mají vztek

30. srpna 2021 12:54

Žáci a studenti se 1. září vracejí do škol, mnoho z nich ale neví, co je čeká. „Zatímco se menší děti na 1. září těší, u středoškoláků a nadcházejících maturantů je hodně stresu. Mnoho středoškoláků využívá psychologickou pomoc. Ozývají se také dost naštvaně vysokoškoláci, že se na ně zapomíná a doposud neví, jak bude jejich akademický rok vypadat,“ řekla poslankyně a bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) během pondělního vysílání CNN Prima NEWS.

Valachová: Stát nutí děti mít respirátory a dospělí je přitom nenosí. Je to nevýchovné

26. srpna 2021 22:42

První, s čím se děti po návratu do škol setkají, budou represe. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekla bývalá ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD). Podle ní by se měla protikoronavirová opatření ve školách zjednodušit. Stát by se pak měl zamyslet nad tím, proč vyžaduje po dětech něco, co mnozí dospělí sami nedodržují.

Návrat do škol PŘEHLEDNĚ: Kde budou třeba roušky, kdo nesmí na tělocvik či do družiny?

18. srpna 2021 05:29

Za 14 dní začíná nový školní rok. A s ním budou spojena i nová protiepidemická opatření, která bude třeba ve školách dodržovat. Nevíte, jak to bude s testy, očkováním, rouškami nebo svačinami? Připravili jsme pro vás přehled odpovědí na nejčastější otázky, aby pro vás i vaše děti byl návrat do školy co nejsnazší. Pravidla mají totiž řadu výjimek, ty se týkají třeba prvňáčků.

Rotační výuka na druhém stupni v pondělí skončí. Na VŠ se obnoví přednášky

17. května 2021 15:46

Návrat dětí do škol se v pondělí 24. května dostane do další fáze. Do lavic již bez rotací usednou všichni žáci druhých stupňů základních škol a nižší ročníky víceletých gymnázií. Bude také stačit pouze jedno testování týdně. Na Twitteru to potvrdil ministr školství Robert Plaga (za ANO). K plné výuce bez střídání se budou moci vrátit také žáci středních škol. Vysoké školy budou moci obnovit teoretickou výuku také 24. května. Podmínkou jsou rozestupy 1,5 metru, rozhodla o tom v pondělí vláda.

Lidé v Liberci protestovali proti restrikcím. Už žádné testy, žádné pasy, pokřikovali

15. května 2021 15:26

Říkáme DOST! Nesahejte už na naše děti! Žádné pasy, žádné testy! Děti musí žít, volně dýchat a svobodně si hrát. Taková hesla v sobotu zněla hlavním náměstím v Liberci, kde se sešlo několik stovek lidí, kteří chtěli vyjádřit nespokojenost se současnými nařízeními vlády a také odpor vůči plánovanému očkování dětí proti COVID-19. Na náměstí hojně mířili rodiče s dětmi, nechyběly vlajky, co ale většina účastníků neměla, byly roušky či respirátory.

Upravené přestávky i pravidla v jídelně. Žáci druhých stupňů se vrátili do lavic

10. května 2021 08:39

Základní školy i ve zbylých sedmi krajích v pondělí zahájily rotační výuku na druhém stupni. Kvůli epidemii koronaviru se starší žáci v těchto regionech dosud museli vzdělávat doma. Ve stejných sedmi krajích se také otevřely mateřské školy pro všechny děti. V celém Česku se navíc obnovila i klinická a praktická výuka všech ročníků vysokých škol.