CNN Prima News návrh

návrh

Výpis příspěvků ke štítku „návrh“

Vytvořit seznam náročných profesí je nadlidská práce. Spravedlivě to nepůjde, tvrdí Prymula

18. května 2023 12:53

Vydefinovat přesný seznam, který by znamenal, že někdo bude odcházet dříve do důchodu, to si troufám říci, že je nadlidská práce. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS takto hodnotil plán ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) představit soupis náročných profesí exministr zdravotnictví a epidemiolog Roman Prymula. Je toho názoru, že jakýkoliv jeho obsah nebude spravedlivý.

EK volá po masivní podpoře Ukrajiny. Navrhuje 500 milionů eur pro urychlení dodávek munice

3. května 2023 12:32

Evropská komise plánuje kvůli válce na Ukrajině podpořit výrobu munice v členských zemích Evropské unie částkou 500 milionů eur (11,8 miliardy korun) ze společných fondů. Počítá s tím plán, který představil eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton. Investice by měly primárně sloužit k naplnění slibu, kterým se evropský blok zavázal dodat Kyjevu do příštího jara milion kusů dělostřelecké munice. Rozhodnutí podpořit ukrajinskou armádu společnými nákupy munice v objemu jedné miliardy eur ve středu schválili velvyslanci zemí EU, uvedlo švédské předsednictví.

Vláda zvažuje zdanit tiché víno. Lahev by zdražila o desítky korun, vinaři mluví o likvidaci

28. dubna 2023 22:39

Češi si možná za lahev vína připlatí až o dvacet korun více. To je plán, který zvažuje ministerstvo financí. Tichá vína jsou zatím od daně osvobozená, to by se ale s balíkem vládních úspor mohlo změnit. Podle vinařů by to znamenalo skoro likvidaci jejich podnikání. Razantně proti je také ministr zemědělství Zdeněk Nekula (KDU-ČSL).

Snížení platů politiků na obzoru. Vláda ho zahrne do balíčku úspor, předpokládá Blažek

16. dubna 2023 15:45

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v Partii na CNN Prima NEWS prohlásil, že součástí balíčku navrhovaných úspor bude dost možná snižování platů ústavních činitelů. Opatření by se dotklo politiků, soudců nebo státních zástupců. Poslanec Radek Vondráček (ANO) v rozhovoru prohlásil, že opozice už něco takového navrhovala dříve.

Ostrý střet: Peksa hájil povinnou rekonstrukci domů. Pohádky ovčí babičky, reagovala Konečná

15. března 2023 15:15

Investovat musíme a budeme. Díky schválenému návrhu Evropské unie za vytápění ušetříme poměrně hodně peněz, má to smysl. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS těmito slovy bránil návrh směrnice na podporu renovací budov europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti). Jeho kolegyně z Evropského parlamentu a předsedkyně KSČM Kateřina Konečná však návrh odsuzovala. „Jsou to blbosti a nechápu, jak tohle někdo může brát vážně. Jsou to Pohádky ovčí babičky, které si vymýšlíte, ale zaplatí je občané Česka, a to mnohonásobně,“ zuřila.

Je rozhodnuto. Poslanci schválili nižší růst důchodů, o návrhu jednali pět dní

4. března 2023 11:21

Po pěti dnech je rozhodnuto. Poslanci schválili vládní novelu zákona o důchodovém pojištění, která zvyšuje růst důchodů od června o 760 korun místo předpokládaných 1 770 korun. Pro přijetí návrhu bylo 95 poslanců ze 169. Mimořádné jednání ve Sněmovně provázely rozsáhlé obstrukce opozice. Ta avizovala, že se v případě prosazení návrhu obrátí na Ústavní soud. Novela nyní zamíří ke schválení do Senátu a pak k prezidentovi Petru Pavlovi.

Vláda napíná legislativu na hranu, varuje Nerudová. Zhodnotila i opoziční obstrukce

1. března 2023 11:39

Vyhlášení stavu legislativní nouze kvůli zpomalení růstu penzí je dle ekonomky Danuše Nerudové na hraně. Sice je to jediný možný způsob, jak červnovou valorizaci důchodů do 22. března zvládnout, ale neměli bychom legislativu takto napínat. Nerudová to řekla v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. S návrhem podle ní měla vláda přijít již v říjnu minulého roku.