CNN Prima News návrh

návrh

Výpis příspěvků ke štítku „návrh“

Pěsti do břicha i kopy. Miss Červová popsala brutální napadení před smrtí maminky

S tím, že tragicky ztratila maminku, se finalistka České Miss Essens Vanesa Červová svěřila již v roce 2022. V úterý 14. května však na sociální síti detailně popsala, co smrti její milované osoby předcházelo. V rozsáhlém příspěvku líčí, jak měl její maminku v Praze údajně napadnout cyklista, terčem útoku se stala i sama finalistka soutěže krásy. O pár dní později její maminka zemřela. Podle Červové státní zástupce navrhuje tříletý trest s podmíněným odkladem na pět let, což ji osobně velmi pobouřilo. Reakci pro CNN Prima NEWS poskytlo Městské státní zastupitelství v Praze.

Baxa potvrdil zvýšení televizních a rozhlasových poplatků. Pokřivení trhu, kritizoval Schmarcz

Ministr kultury Martin Baxa (ODS) na středeční tiskové konferenci potvrdil, že resort navrhne zvýšení televizního poplatku o 15 korun na 150 Kč měsíčně a rozhlasového o 10 Kč na 55 korun. Počítá také s prodloužením osvobození České televize a Českého rozhlasu od placení DPH. Komentátor Martin Schmarcz ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že úprava přinese jen „pokřivení trhu“.

PŘEHLEDNĚ: Změny, které přináší důchodová reforma schválená vládou. Na co se připravit?

Vláda v úterý schválila návrh zákona s reformou penzí. Důchodová novela, která obsahuje jedenáct opatření, počítá s navyšováním důchodového věku nad 65 let podle prodlužování života, snižováním výpočtu nových důchodů, minimální penzí ve výši 20 procent průměrné mzdy či dřívějším důchodem za práci v rizikovém prostředí. Normu dostane Sněmovna. Jaké změny by začaly platit v případě schválení novely poslanci, senátory a prezidentem? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Hladík chce konec Svobody v KDU-ČSL kvůli „proruským“ názorům. Pseudokauza, říká exšéf strany

Aktualizováno

Místopředseda KDU-ČSL a současný ministr životního prostředí Petr Hladík chce předsednictvu strany navrhnout vyloučení bývalého šéfa lidovců Cyrila Svobody. Hladík mu vyčítá jeho politické názory z poslední doby včetně rozhovoru pro server Voice of Europe, který je od středy na českém sankčním seznamu. Hladík to řekl v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce. Svoboda kontroval tím, že Hladík utíká od odpovědnosti za propad preferencí lidovců ke dvěma procentům vymýšlením pseudokauz a vylučování ze strany má být podle stanov.

Jurečkova reforma? Důchodci budou muset na brigády. Měření směn je legrační, tvrdí expert

Hlavním problémem důchodové reformy není předčasný odchod do penze, ale výše náhradového poměru v budoucnu. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl komentátor Petr Fischer, podle něhož se ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) ve vládním návrhu reformy příliš zaobírá technikáliemi. „Dělat čárky za každou směnu fyzicky náročné práce mi přijde legrační,“ uvedl na adresu představeného dokumentu. Odborník rovněž poznamenal, že mnoho budoucích seniorů si bude muset kvůli udržení životního standardu najít brigádu.

Koalice teď bude ve Sněmovně agresivnější, míní Hrnčíř. Jen si děláte PR, kontrovala Vaňková

Odmítnutí stížnosti hnutí ANO Ústavním soudem vnímá poslanec Jan Hrnčíř (SPD) jako politické rozhodnutí. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS vyjádřil své obavy z toho, že vláda nyní ztratí zábrany a bude při svých návrzích ve Sněmovně „mnohem agresivnější“. Představitelé opozice však podle zákonodárkyně Pavly Pivoňky Vaňkové (STAN) zneužívají obstrukce k tomu, aby „si dělali své PR“.

Koten: Omezení projevů mi připomnělo únor 1948. Je v souladu s řádem, zdůraznil Jakob

Návrh na omezení výstupů v Poslanecké sněmovně mi připomněl únor 1948. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to pronesl poslanec Radek Koten (SPD). V reakci na kritizované obstrukce ze strany opozice připomněl i dlouhé výstupy zakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska v otázce církevních restitucí. Podle předsedy Poslaneckého klubu TOP 09 Jana Jakoba však zástupci opozice využívají ke svým záměrům i možnosti, které jsou za hranou. Zdůraznil, že návrh je legislativně v pořádku.

Hlasy zemřelých i pofiderní zmocnění. Nacher se obořil proti chybám v korespondenční volbě

V návrhu korespondenční volby se podle poslance Patrika Nachera (nestr. za ANO) nachází mnoho sporných míst. V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS se zákonodárce pozastavil třeba nad tím, že se může započítat i hlas člověka, který během volebního procesu zemře. Možnost zmocnění v tomto návrhu označil za pofidérní. Zdlouhavé jednání o tomto tématu ve Sněmovně bylo podle něj velmi užitečné.

Experti: Jurečka není první, kdo si hraje na poloboha. Koho dostihly skandály z večírků?

Kauza ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) s vánočním večírkem v době tragické střelby na filozofické fakultě dala vzpomenout na obdobné skandály jeho politických kolegů. Politologové Lukáš Valeš a Jan Kubáček v rozhovoru pro CNN Prima NEWS připomněli, koho zábava stála politickou kariéru či post. Podle Valeše je ovšem Jurečkova kauza „bezkonkurenčně jednou z nejhorších za poslední tři volební období“. Kubáček na druhé straně přiblížil, jak si šéf KDU-ČSL může částečně zachránit pověst.