CNN Prima News návrh

návrh

Výpis příspěvků ke štítku „návrh“

Zrušení EET je krok zpět. Scházíme z cesty do moderního světa, shodli se ekonomové

24. června 2022 15:36

Elektronická evidence tržeb (EET) by se musela dobře uchopit, aby byla úspěšná. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl ekonom společnosti Deloitte David Marek. S ekonomem České spořitelny a členem Národní ekonomické rady vlády Petrem Zahradníkem se shodli, že v cestě k co nejrychlejší digitalizaci státu je vládní návrh na zrušení EET krokem zpět.

Poslanci se opět hádají. Tohle spočítá i prvňáček, pustil se Okamura do ministra financí

23. června 2022 11:44

Jen co poslanci začali řešit snížení plateb za státní pojištěnce, došlo na hádky a osobní útoky. Nejvíce se do sebe pustili předkladatel návrhu ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) a šéf opoziční SPD Tomio Okamura. Zatímco Stanjura osočil svého protivníka, že je přítelem Ruska, Okamura naopak kritizoval ministra za to, že neumí počítat a vést svůj resort.

Dvě patra sedadel jako budoucnost létání? Hlavní je místo pro nohy, míní designér

19. června 2022 07:58

Španělský 22letý designér Alejandro Núñez Vicente představil návrh nového uspořádání sedadel v letadle, o který se zajímají i velké společnosti a který by mohl ovlivnit budoucnost aviatiky. Vicente se snaží zejména o to, aby měli lidé komfort i v ekonomické třídě – toho se dá podle něj dosáhnout dvoupatrovým systémem sedadel.

Schváleno. Ukrajinští uprchlíci dosáhnou na přístřeší a dávky i po konci nouzového stavu

14. června 2022 21:50

Ministerstva a další úřady budou i po skončení nouzového stavu vyčleňovat budovy pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny po ruské vojenské invazi. Kraje mají s obcemi nadále zajišťovat běžencům nouzová přístřeší a bydlení. Pokračovat bude i současný systém registrace uprchlíků. Předpokládá to vládní novela tzv. lex Ukrajina, který v úterý schválila Sněmovna zrychleně ve stavu legislativní nouze.

Jednorázové příspěvky 5000 korun na dítě dostaly ve Sněmovně zelenou. ANO a SPD neuspěly

14. června 2022 21:15

Rodiny s loňskými ročními příjmy do milionu korun hrubého zřejmě budou dostávat od srpna jednorázový příspěvek 5 000 korun na dítě do 18 let věku. Předpokládá to vládní návrh zákona, který v úterý schválila Poslanecká sněmovna beze změn zrychleně ve stavu legislativní nouze. Vyplácení příspěvků by mělo začít v srpnu. Návrh musí dále schválit horní komora a prezident.

Zrušení potratů v USA? Návrh soudců je autentický, Biden ho označil za radikální

3. května 2022 18:22

Návrh stanoviska amerického nejvyššího soudu o zneplatnění legalizace potratů, který v noci na pondělí publikoval server Politico, je autentický, nepředstavuje však verdikt ani konečný postoj kteréhokoli ze soudců. Uvádí to prohlášení nejvyšší soudní instance Spojených států. Její předseda John Roberts hovoří o závažném narušení důvěry uvnitř soudu a avizoval vyšetřování úniku výbušného dokumentu.