reklama

Nechceme vouchery na předplacený pobyt, nemusíme se ho dožít, stěžují si senioři

Těšili se na silvestrovský pobyt v Beskydech, ale kvůli nařízení vlády o uzavření hotelů a restaurací z důvodu šíření epidemie covidu na něj neodjeli. Takových lidí bylo určitě hodně. Senioři z Opavy jsou ale zklamaní o to víc, o voucher nemají zájem a stěžují si, že nedostali zpátky zaplacenou zálohu.

reklama

Přežili koronavirus a těšili se, jak si s partou dalších seniorů na horách odpočinou a o silvestru se pobaví. Nic z toho se kvůli uzavření hotelu nestalo. Teď si 77letí manželé z Opavy stěžují. „Po silvestru jsem volal paní, co s tím. Tak jsem ji požádal, jestli nám vrátí peníze. A ona, že nám nic vracet nebude,“ popisuje senior Lev Kružberský.

K tématu

Provozovatelka hotelu nabídla seniorům voucher, který budou moci uplatnit, až se hotel zase otevře. Senioři ho však nechtějí, raději by zpátky 7 tisíc, které zaplatili už v létě jako zálohu.

„Řekl jsem jí, že žádný nechci, že nám je 77 let a že nevím, jestli se toho dožiju. To ji ale nezajímalo. Řekla mi: ‚Dělejte si, co chcete,‘ a položila telefon,“ vypráví Kružberský.

Klienti se zřejmě v době nouzového stavu budou muset spokojit s voucherem. Žádné nařízení pro hoteliéry v tuto chvíli neexistuje.

„Za těchto okolností může být odložení pobytu na budoucí dobu formou vystavení voucheru rozumným řešením situace,“ tvrdí mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Vilém Frček.

Klienti by se mohli peněz domáhat i soudně. To ale v případě seniorů z Opavy nepřipadá v úvahu. Kvůli sedmi tisícům se prý soudit nechtějí.

K tématu

Tagy: hory senioři hotely vouchery kompenzace pobyt

Další hlavní zprávy

Historie

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům praskaly obušky

Rekordní mráz z roku 1929: Minus 42 a čtyři metry sněhu. Policajtům praskaly obušky

Přinese současná vlna takzvaných ledových dnů pokoření národního mrazového rekordu z roku 1929? Na stanici Státního ústavu meteorologického v Litvínovicích u Českých Budějovic naměřil tehdy profesor Jaroslav Maňák minus 42,2 stupně Celsia. A zhruba ve stejnou chvíli v blízké Stropnici u Římova zmrzl vsedě u stolu jistý Tomáš Kubala. „Byl sousedy nalezen tak zmrzlý, že tvořil ledový rampouch,“ napsaly Lidové noviny.

Byznys

Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka

Češi v roce 2020 nakupovali více ovoce než zeleniny. Oblíbená byla hlavně jablka

Češi v roce 2020 ve vybraných hypermarketech a supermarketech nakoupili meziročně o osm procent více ovoce. Prodeje zeleniny proti roku 2019 vzrostly o zhruba čtyři procenta. Tehdy přitom nad ovocem, u kterého tržby stouply o 0,6 procenta, zvítězila zelenina s meziročním růstem o 12,3 procenta. Větší zájem měli v roce 2020 čeští zákazníci také o zdravé potraviny, jinak táhly hlavně citróny a jablka. Vyplývá to z dat výzkumné společnosti Nielsen.

Nákaza se přestává šířit. Klesá PES, počet nakažených i lidí v nemocnicích
Švýcarům se nelíbí koronavirová opatření. V referendu chtějí omezit pravomoci vlády
Mercedes-Benz GLA 220d 4Matic: Narostl a do rodiny lépe zapadá
Der Spiegel o Česku: Nemocnice na hraně kapacit, ale převážila hrdost miliardáře Babiše
Patnáctiletý Polák ubodal těhotnou přítelkyni. Nebyl si jistý, zda je dítě jeho
reklama
reklama
Babiš očkování předstíral, říkají Romové z Vítkovic a odmítají vakcínu

Reportáž

Domácí zpravodajství

Dvouletá holčička poráží covidový syndrom. Brzy by mohla být z nemocnice doma
Rakev a koňský povoz. Desítky lidí přišly před dům Blatného demonstrovat proti opatřením
Další články
reklama
reklama