reklama

Nechceme vouchery na předplacený pobyt, nemusíme se ho dožít, stěžují si senioři

Těšili se na silvestrovský pobyt v Beskydech, ale kvůli nařízení vlády o uzavření hotelů a restaurací z důvodu šíření epidemie covidu na něj neodjeli. Takových lidí bylo určitě hodně. Senioři z Opavy jsou ale zklamaní o to víc, o voucher nemají zájem a stěžují si, že nedostali zpátky zaplacenou zálohu.

reklama

Přežili koronavirus a těšili se, jak si s partou dalších seniorů na horách odpočinou a o silvestru se pobaví. Nic z toho se kvůli uzavření hotelu nestalo. Teď si 77letí manželé z Opavy stěžují. „Po silvestru jsem volal paní, co s tím. Tak jsem ji požádal, jestli nám vrátí peníze. A ona, že nám nic vracet nebude,“ popisuje senior Lev Kružberský.

Provozovatelka hotelu nabídla seniorům voucher, který budou moci uplatnit, až se hotel zase otevře. Senioři ho však nechtějí, raději by zpátky 7 tisíc, které zaplatili už v létě jako zálohu.

„Řekl jsem jí, že žádný nechci, že nám je 77 let a že nevím, jestli se toho dožiju. To ji ale nezajímalo. Řekla mi: ‚Dělejte si, co chcete,‘ a položila telefon,“ vypráví Kružberský.

Klienti se zřejmě v době nouzového stavu budou muset spokojit s voucherem. Žádné nařízení pro hoteliéry v tuto chvíli neexistuje.

„Za těchto okolností může být odložení pobytu na budoucí dobu formou vystavení voucheru rozumným řešením situace,“ tvrdí mluvčí ministerstva pro místní rozvoj Vilém Frček.

Klienti by se mohli peněz domáhat i soudně. To ale v případě seniorů z Opavy nepřipadá v úvahu. Kvůli sedmi tisícům se prý soudit nechtějí.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit
Slovensko

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit

Uznávaný slovenský vědec Pavel Čekan, který za svou práci během pandemie získal státní vyznamenání od prezidentky Zuzany Čaputové, tvrdí, že odborná diskuse o výhodách očkování je u cíle. Všechny argumenty ve prospěch očkování proti covidu podle něj již zazněly. Na Facebooku se rozhodl ještě naposledy veřejně vyzvednout smysl vakcinace, a to na velmi jednoduchém příkladu. Uvedl několik faktorů, které v případě nákazy neočkovaných rozhodují o úrovni průběhu onemocnění.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Hamáčkovy pokuty za neobsazené byty? Jen předvolební plácnutí, říká politolog

Plán předsedy ČSSD Jana Hamáčka pokutovat majitele neobsazených bytů je podle politologa Lukáše Valeše jen předvolebním plácnutím do vody. S komentátory Miroslavem Koreckým z MF DNES a Martinem Schmarczem z Info.cz se ale shodli, že bydlení je klasické sociálnědemokratické téma. Problém podle nich je, že ČSSD za posledních osm let ve vládě jen slibovala, od činů ale zůstala daleko.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové

Kde je Bartoš? pokřikoval šéf vlády Andrej Babiš na lídra hnutí STAN Víta Rakušana v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. Rakušan je společně s Ivanem Bartošem v čele koalice Pirátů a STAN a v debatách se střídají. Babiš s Rakušanem se dostali do ostrého sporu i kvůli pandemii koronaviru a premiér šéfovi STANu vmetl i to, že prosazoval ocenění molekulární genetičky Soni Pekové.

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

reklama

Domácí zpravodajství

Pohřební klaun či pouštění lodiček. Obliba alternativních smutečních obřadů roste

České pohřby se mění. Stále více Čechů volí místo klasického obřadu v krematoriu alternativní způsob rozloučení. Ať už na louce, u vody, se sázením stromu za zemřelého nebo vypuštěním lodičky po řece. V nabídce je ale dokonce i služba takzvaného pohřebního klauna. Ten nemá za cíl dělat na pohřbu třeskutou legraci, nýbrž s pomocí pozůstalých vytvořit netradiční interaktivní představení.

reklama