reklama

Neočkovaní jsou hrozbou okolí. Jejich lockdown je užitečný, má jasno prezident

Neočkovaní lidé mohou ohrozit sebe a své okolí. Jejich lockdown by byl užitečným řešením. V rozhovoru TV Nova to prohlásil prezident Miloš Zeman. Reagoval tak na ohlášení premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO), že od 22. listopadu bude zaveden bavorský model proticovidových opatření.

reklama

Premiér v demisi Andrej Babiš ve středu oznámil, že v noci z neděle na pondělí začne v Česku platit takzvaný bavorský model, který znamená konec uznávání testů jako covidového certifikátu. „Od tohoto času budou, co se týče služeb a hromadných akcí, uznávána jenom očkovaní a potvrzení o překonaném covidu,“ uvedl premiér.

„Jde o lidi, kteří mohou, když jsou neočkováni, ohrozit nejen sebe, ale i své okolí, takže v každém případě to je užitečné,“ souhlasil Zeman.

Hyenám odpouštím

Jako doklad bezinfekčnosti se přestanou uznávat jak samotesty, tak PCR testy. Antigenní testy se v tomto ohledu budou moci použít jen při návštěvách klientů zdravotnických zařízeních a zařízení sociálních služeb. O bavorském modelu ale ještě musí ve čtvrtek rozhodnout vláda.

Hlava státu je v Ústřední vojenské nemocnici hospitalizována od 10. října. Během několika dní by ale lékaři měli prezidenta propustit do Lán. „Při mé hospitalizaci se objevily lidské hyeny a já jim odpouštím,“ dodal Zeman.

Tagy:

Hlavní zprávy

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách
Zdravotnictví

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama