CNN Prima News Neptun

Neptun

Výpis příspěvků ke štítku „Neptun“

Kometa třikrát větší než Mount Everest explodovala a míří k Zemi. Vědci odhadli její dráhu

Pozorovatele noční oblohy čeká v první polovině roku 2024 výjimečná podívaná. Po druhé explozi během několika málo měsíců se k Zemi řítí kometa 2P/Pons-Brooks. Vesmírné těleso pyšnící se úctyhodnými rozměry přesahujícími trojnásobek výšky Mount Everestu naši planetu sice neohrozí, ale přesto se dostane dost blízko na to, aby bylo možné ho pozorovat pouhým okem. Zatímco nejblíže kometa kolem Země proletí 21. dubna příštího roku, nejjasněji by měla na nebi zářit až 2. června. Píše o tom web Daily Mail.

Rok od velké potupy Rusů. Zveme vás na potápění k Moskvě, smějí se Ukrajinci Putinovi a spol.

Ukrajinci zveřejnili video, v němž jeden z jejich raketometů odpaluje salvu střel Neptun na ruský křižník Moskva. Ten se potopil právě na den přesně před rokem. Kyjev hlásil, že zničení lodi měly na svědomí právě jeho rakety, Moskva toto tvrzení naopak odmítala a tvrdila, že vlajková loď ruské Černomořské flotily se potopila po nehodě. Ukrajinci výročí navíc využívají k tomu, aby si dělali legraci na účet Rusů.

Jak proběhlo potopení křižníku Moskva? Ukrajinci děkují počasí, zkáza přišla za šest minut

Ukrajincům pomohlo při dubnovém potopení křižníku Moskva opakovaně počasí. Jejich střely Neptun, které při útoku na vlajkovou loď ruské Černomořské flotily použili, si neúspěšně odzkoušeli už na začátku invaze. Panuje také podezření, že vývoj střel byl cílem sabotáže. Informoval o tom deník Ukrajinska pravda, který na toto téma vedl desítky rozhovorů s ukrajinskými vojenskými činiteli. List rovněž odmítá tvrzení některých západních médií, že se křižník podařilo potopit za přispění spojenců Kyjeva.