CNN Prima News nevidomý

nevidomý

Výpis příspěvků ke štítku „nevidomý“

Zapomínají na ně i největší studia. V Česku vznikají hry pro nevidomé, jak fungují v praxi?

2. července 2022 23:19

Videohry s funkcemi pro hendikepované hráče jsou stále spíše raritní záležitostí. O to větší pozornost vzbudily dva české tituly, které myslí na lidi se zrakovým postižením. V další epizodě pořadu CNN Prima Gaming se blíže představí hry To the Dragon Cave a 1428: Shadows over Silesia, které bez potíží mohou hrát i nevidomí. Poslední díl této sezóny CNN Prima Gaming můžete sledovat v sobotu 2. července ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Češi pracují na videohrách pro nevidomé. V pořadu CNN Prima Gaming ukážeme, jak fungují

26. června 2022 23:36

Videohry pro nevidomé jsou spíše vzácností. Česká herní pokladnice se ale může chlubit hned dvěma tituly, které myslí i na hráče s hendikepem. V pořadu CNN Prima Gaming tuzemští autoři mimo jiné vysvětlí, jak tyto konkrétní hry fungují v praxi a proč se pustili do jejich tvorby. Herní pořad můžete sledovat každou sobotu ve 22:20 na stanici CNN Prima NEWS i na webových stránkách cnnprima.cz.

Slepý závodník chce jezdit i v ulicích. Poruchu pozná po sluchu, hezké auto po hmatu

28. června 2021 08:36

Je od narození slepý, jako malého jej v dětském domově šikanovali. Jenže Petr Haluška není naříkací typ. I proto bez ohledu na svůj handicap rád sedá za volant a překonává rychlostní rekordy – naposledy si to v Brně svištěl 186 km/h. Díky absolutnímu hudebnímu sluchu se též vypracoval v uznávaného ladiče pián, je i šikovným masérem, jemuž se pod ruce dostali třeba fotbalisté Sparty. Jasně že je mu občas ouvej. To si ale do uší pustí Rammstein a je zase dobře.

Doprovázela nevidomého otce, skončil pod kamionem. Za jeho smrt dostala podmínku

26. května 2021 16:42

Podmíněný roční trest se zkušební lhůtou na jeden rok ve středu vyměřil Okresní soud Plzeň-město sedmatřicetileté ženě za usmrcení z nedbalosti. Žena loni v březnu doprovázela svého nevidomého otce po Plzni a na rušné Klatovské třídě s ním vstoupila mimo přechod pro chodce přímo pod nákladní automobil, který se rozjížděl na zelenou. Nevidomý muž utrpěl mnohočetná těžká zranění, kterým i přes veškerou snahu záchranářů na místě podlehl. Ženě hrozilo až šestileté vězení. Rozsudek není pravomocný.

Nevidomého muže srazil v Plzni kamion. Policie viní dceru, která ho doprovázela

6. května 2021 15:57

Z ublížení na zdraví z nedbalosti obvinila policie v Plzni 37letou ženu, která loni začátkem března doprovázela 56letého nevidomého muže. Při přecházení silnice na světelné křižovatce rušných ulic Americká a Klatovská muže srazil nákladní automobil. Utrpěl těžká zranění a na místě jim i přes snahu záchranářů podlehl, informovala ve čtvrtek policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Řidič pražské tramvaje přerušil jízdu a pomohl nevidomé. Ukázková výchova, chválí ho lidé

13. února 2021 11:22

Mladý řidič tramvaje v Praze David Povýšil si ve středu na vrub připsal dobrý skutek. Když chtěl odjíždět ze stanice Lipanská na pražském Žižkově, všiml si, že u přechodu postává nevidomá žena. „Nebylo o čem přemýšlet,“ řekl Povýšil, jenž vyrazil ženě pomoci. Scéna, kterou zachytila kamera v kabině tramvaje, nyní koluje po sociálních sítích.