oči

Výpis příspěvků ke štítku „oči“

V Praze unikl čpavek a ohrozil skupinu dětí. Na místě zasahovali záchranáři

Na stadionu v Praze 6 uniklo dopoledne menší množství čpavku. Záchranáři vyšetřili skupinu dětí s mírnými příznaky zasažení, jako je kašel a nevolnost, potvrdil redakci CNN Prima NEWS mluvčí pražských záchranářů Karel Kirs. Zdravotníci informovali o zásahu na sociální síti X. „Hasiči evakuovali 12 lidí, na místě měří koncentraci amoniaku ve vzduchu,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Záběry zachytily Vémolův odjezd do nemocnice po brutální bitvě s Kinclem

Sobotní MMA zápas roku mezi Patrikem Kinclem a Karlosem Vémolou nedopadl pro druhého jmenovaného zrovna podle představ. Kincl po 25 minutách „zničil“ Vémolův obličej tak, že Terminátor po závěrečném hvizdu ani na jedno oko skoro neviděl. Hned po vyhlášení vítěze opustil ring a dlouholetému rivalovi ani nepodal ruku. Pak za doprovodu manželky Lely zamířil rovnou do nemocnice. Reportéři CNN Prima NEWS pořídili z odchodu Vémoly exkluzivní video.

Na trh se dostaly nebezpečné oční kapky. Hrozí oslepnutí, varování vydaly i české úřady

Minimálně tři oběti si vyžádala bakteriální epidemie, která souvisí s používáním očních kapek. Podle informací amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC) úřady ke 14. březnu evidovaly 68 pacientů. Většina nemocných užívala kapky EzciCare nebo umělé slzy společnosti Delsam Pharma. Ačkoliv jsou výrobky volně prodejné v USA a v Evropské unii se neprodávají, Státní zdravotní ústav (SZÚ) před jejich užíváním varuje i Čechy. Mohli si je pořídit v zahraničí nebo na internetu.

Krátkozrakost dosahuje epidemických rozměrů po celém světě, upozorňují odborníci

Podle odborníků přibývá lidí s krátkozrakostí a dalšími očními vadami a nemocemi. Problém vnímají v nedostatečné prevenci, kdy lidé odkládají prohlídky v domnění, že jejich zrak je v pořádku. Nemusí tomu ale tak být a je potřeba si uvědomit, že zrak je nejdůležitější vjem, který máme. Jak vypadá běžný život nevidomého člověka a s čím vším se musí poprat? O tom vypráví ve svém příběhu Marie Zemanová (47 let). I když prakticky nevidí, stále je velmi aktivní a podporuje lidi s podobným hendikepem.

Světový den zraku: Oči máme jenom jedny, pečujme o ně!

Na druhý říjnový čtvrtek pravidelně připadá Světový den zraku. Ten má za cíl upozornit na rizika očních vad a vyzývá k tomu, abychom se o zdraví svých očí pečlivě starali. Vždyť zrakem získáváme až 80 procent okolních vjemů. Díky dostupné a kvalitní lékařské péči mají Češi tu výhodu, že řadě problémů mohou preventivně předcházet a většinu potíží lze úspěšně řešit. Přesto mnozí z nás návštěvy očního lékaře zanedbávají.