CNN Prima News odměny

odměny

Výpis příspěvků ke štítku „odměny“

ČEZ vyplatí odměny 60 tisíc korun. Nemravné by to bylo v době ztrát, hájí firmu Munzar

Společnost ČEZ vyplatí všem svým pracovníkům bonus ve výši 60 tisíc korun. Cílem vedení polostátní energetické firmy je pokrýt zaměstnancům náklady spojené s vysokou inflací. Informovaly o tom Seznam Zprávy. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru a člen podvýboru pro energetiku Vojtěch Munzar (ODS) pro CNN Prima NEWS uvedl, že jde pouze o vnitřní politiku firmy.

Regionální politici si polepší na odměnách. Vláda jim přiklepla 10 procent navrch

Odměny regionálních politiků po dvouletém zmrazení stoupnou o 10 procent. V rámci nařízení to ve středu schválila vláda. Uvolnění starostové, primátoři či hejtmani si v závislosti na velikosti obce, města či kraje vydělají částku mezi 47 255 a 155 943 korunami. Změna nemá vliv na státní rozpočet, odměny vyplácejí ze svých rozpočtů jednotlivé samosprávy. Obce a kraje do budoucna žádají automatické valorizace.

Rusové lákají dobrovolníky na odměny. Kolik dostanou za zničený tank nebo stíhačku?

Dobrovolníkům, kteří se zapojí do ruské „zvláštní vojenské operace“, jak Moskva nazývá svou invazi na Ukrajině, nabízejí petrohradské vojenské náborové úřady prémie za ničení protivníka. Například za sestřelené letadlo slibují 300 tisíc rublů (124 tisíc korun) a za likvidaci čety vojáků 100 tisíc rublů (přes 41 tisíc korun). Informoval o tom petrohradský web Rotonda s odvoláním na nejmenovaného městského zastupitele.

Manažeři ČEZ by nižší odměny mohli přežít. Šlo by o solidaritu a citlivost, říká expert

Pokud vedení ČEZ nezvažuje kvůli nižším odměnám odchod, mohli by to jeho členové pro jednou přežít. Těmito slovy reagoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost a komentátor Lidových novin Jan Macháček na odměny ve zmíněné polostátní společnosti. Za důležitější téma ale považuje miliardové dividendy, které by podle nej akcionáři měli v mimořádné době vybrat.