CNN Prima News odměny

odměny

Výpis příspěvků ke štítku „odměny“

ČEZ vyplatí odměny 60 tisíc korun. Nemravné by to bylo v době ztrát, hájí firmu Munzar

30. listopadu 2022 16:53

Společnost ČEZ vyplatí všem svým pracovníkům bonus ve výši 60 tisíc korun. Cílem vedení polostátní energetické firmy je pokrýt zaměstnancům náklady spojené s vysokou inflací. Informovaly o tom Seznam Zprávy. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru a člen podvýboru pro energetiku Vojtěch Munzar (ODS) pro CNN Prima NEWS uvedl, že jde pouze o vnitřní politiku firmy.

Regionální politici si polepší na odměnách. Vláda jim přiklepla 10 procent navrch

30. listopadu 2022 15:16

Odměny regionálních politiků po dvouletém zmrazení stoupnou o 10 procent. V rámci nařízení to ve středu schválila vláda. Uvolnění starostové, primátoři či hejtmani si v závislosti na velikosti obce, města či kraje vydělají částku mezi 47 255 a 155 943 korunami. Změna nemá vliv na státní rozpočet, odměny vyplácejí ze svých rozpočtů jednotlivé samosprávy. Obce a kraje do budoucna žádají automatické valorizace.

Staňte se přes léto milionářem. Rusko zoufale shání rekruty, láká na peníze i školy

30. července 2022 18:09

Rusko spustilo plošný náborový program, který má za cíl vehnat do válečné vřavy na Ukrajině až 30 tisíc nových rekrutů. Kreml žádá, aby nové bojovníky sehnala každá federální oblast. Tahákem pro potenciální vojáky mají být především peníze a významné benefity. K odvedení na frontu přitom často není potřeba žádná armádní zkušenost.

Rusové lákají dobrovolníky na odměny. Kolik dostanou za zničený tank nebo stíhačku?

19. července 2022 17:22

Dobrovolníkům, kteří se zapojí do ruské „zvláštní vojenské operace“, jak Moskva nazývá svou invazi na Ukrajině, nabízejí petrohradské vojenské náborové úřady prémie za ničení protivníka. Například za sestřelené letadlo slibují 300 tisíc rublů (124 tisíc korun) a za likvidaci čety vojáků 100 tisíc rublů (přes 41 tisíc korun). Informoval o tom petrohradský web Rotonda s odvoláním na nejmenovaného městského zastupitele.

Manažeři ČEZ by nižší odměny mohli přežít. Šlo by o solidaritu a citlivost, říká expert

31. května 2022 06:32

Pokud vedení ČEZ nezvažuje kvůli nižším odměnám odchod, mohli by to jeho členové pro jednou přežít. Těmito slovy reagoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS předseda správní rady Institutu pro politiku a společnost a komentátor Lidových novin Jan Macháček na odměny ve zmíněné polostátní společnosti. Za důležitější téma ale považuje miliardové dividendy, které by podle nej akcionáři měli v mimořádné době vybrat.

Finanční nadvláda PSG: Měsíčně platí hráčům 580 milionů, Messi nevydělává nejvíce

27. března 2022 06:33

Deník L'Equipe zveřejnil jména 30 nejlépe placených fotbalistů francouzské Ligue 1 a výše jejich odměn. Není překvapením, že žebříčku vládnou hráči Paris Saint-Germain, ale zarážející je rozsah jejich dominance. Hned 18 z 20 nejvýdělečnějších mužů ligy platí Pařížané. Třeba takový Layvin Kurzawa, který v aktuální sezoně odehrál ve všech soutěžích jen devět minut, bere měsíčně 500 tisíc eur, což je v přepočtu 12,3 milionu korun.

Polčák kvůli kauze odměn za odškodnění po výbuchu ve Vrběticích složil stranickou funkci

24. března 2022 01:46

Europoslanec a advokát Stanislav Polčák rezignoval na funkci místopředsedy vládního hnutí Starostové a nezávislí (STAN). Strana o tom informovala v tiskové zprávě. Polčák reagoval na informace o své odměně za prosazení zákona o odškodnění pro obce za výbuch muničních skladů ve Vrběticích. Tvrzení, že je odměna provizí za prosazení zákona, je podle něj nepravdivé a poškozuje hnutí STAN. Mandát europoslance si ponechal.

Už žádná diskriminace. Americké fotbalistky slaví, dostanou stejné peníze jako muži

22. února 2022 18:03

Americké fotbalistky dosáhly po několikaletém sporu s národním svazem dohody v otázce rovného odměňování. Podle informací amerických médií dostanou reprezentantky v rámci vyrovnání 24 milionů dolarů (518 milionů korun), svaz se navíc zavázal zakotvit stejné odměny pro muže a ženy ve všech soutěžích včetně mistrovství světa v příští kolektivní smlouvě.