reklama
CNN Prima News odměny

odměny

Výpis příspěvků ke štítku „odměny“

Zdravotnictví covid ustálo výborně, tvrdí Babiš s Vojtěchem. Řada expertů nesouhlasí

České zdravotnictví covid ustálo, řekl na čtvrtečním brífinku k začátku dvoudenní konference Zdravotnictví 2022 šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO). Podobnými slovy situaci zhodnotil i premiér Andrej Babiš (ANO), který pochválil vládu za výši vyplacených odměn během pandemie. Někteří odborníci ale už dříve poukázali, že ne vše fungovalo tak dobře, jak vládní představitelé tvrdí.

Babišova vláda zvyšovala platy zdravotníků. Kubek děkuje, jiní experti věští problém

V předvolební debatě na CNN Prima NEWS se premiér Andrej Babiš (za ANO) kasal, jak během své vlády zvedl platy státních zaměstnanců, zejména pak zdravotních sester a lékařů. Mluvil pravdu a někteří odborníci z řad zdravotníků mu za to děkují. Najdou se ale i experti, kteří poukazují na rozevírající se nůžky mezi soukromým a veřejným sektorem.

Slavia i Sparta přišly o čtvrt miliardy. Kolik může vydělat Plzeň a spol. v nové soutěži?

Milionářská soutěž, její chudší sestřička a teď i skoupější sestřenice. Tak se dají v kontextu vyplácení odměn popsat Liga mistrů, Evropská liga a nová Evropská konferenční liga. Rozdíly v tom, kolik dostávají kluby od organizace UEFA v jednotlivých soutěžích, nejsou malé. V této sezoně počítají prize money z českých týmů pražská Slavia se Spartou, Jablonec a Plzeň. Slovácko už žádné peníze na mezinárodní klubové scéně v tomto ročníku „nevyždíme“.

Konec kojeneckých ústavů. Děti už se do nich umísťovat nebudou, rozhodla Sněmovna

Odměny pěstounů zřejmě vzrostou a budou se odvíjet od minimální mzdy. Zvýší se také státní příspěvky na dítě pro klokánky a podobné azylové domy. Ve vládní novele o sociálně-právní ochraně dětí to v pátek schválila Sněmovna hlasy 99 ze 113 přítomných poslanců. Na návrh skupiny zákonodárců v čele s Pirátkou Olgou Richterovou dolní komora předlohou prakticky zrušila takzvané kojenecké ústavy, když stanovila věkovou hranici pro ústavní péči o děti. Novelu nyní dostanou k posouzení senátoři.

Byt, pizza, mixér i kapesníky. Jak země či města motivují k očkování proti covidu

Jak přesvědčit občany, aby se nechali očkovat proti covidu? Pokud nezabere speciálně vytvořená kampaň, musí na řadu přijít odměny. Zatímco v Česku se vláda zatím drží první varianty, v jiných zemích se státní, regionální či obecní představitelé vydali odlišnou cestou. Očkovaný člověk má tak nárok například na tyčový mixér, slevu na alkohol, zapůjčení videoher nebo dostane lístek do loterie, ve které může vyhrát byt.

reklama