CNN Prima News omezení péče

omezení péče

Výpis příspěvků ke štítku „omezení péče“

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

23. října 2021 13:03

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Nemocnice se brzy opět vrátí k plánovaným operacím, tvrdí koordinátor Černý

20. listopadu 2020 15:22

Příští týden by ministerstvo zdravotnictví mohlo vládě navrhnout ukončení příkazu k zastavení odložitelné péče, nemocnice by ale měly umět vyčlenit kapacitu pro pacienty s koronavirem v případě nutnosti. Obnova péče je ale otázkou jednotek týdnů. Na tiskové konferenci to řekl národní koordinátor intenzivní péče Vladimír Černý.

Fakultní nemocnice omezí plánovanou péči, chystají koronavirová lůžka, oznámil Prymula

14. října 2020 21:48

Fakultní nemocnice omezí plánované operace a péči. Kapacitu a lůžka, která se jim tak uvolní, mají připravit pro pacienty s COVID-19. Dohodl se na tom s řediteli nemocnic ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). Oznámil to ve videu na svém Twitteru. Podle Prymuly se bude muset původně plánovaný počet míst pro nemocné s koronavirem kvůli rostoucímu počtu případů zdvojnásobit.

Nemocnice na Zlínsku ruší operace. Má 60 pacientů s koronavirem a chybí jí zdravotníci

1. října 2020 00:02

V Uherskohradišťské nemocnici (UHN) je 60 pozitivních pacientů, osm z nich leží na oddělení ARO ve vážném stavu. V zařízení, které kraj považuje za spádové pro závažné případy onemocnění COVID-19, zároveň už teď chybí téměř 90 zdravotníků. Nemocnice proto oznámila omezení péče v podobě rušení plánovaných operací. Nejvýraznější nárůst nakažených koronavirem byl za posledních sedm dní z celé ČR právě na Uherskohradišťsku, kde přibylo přes 262 případů na 100 000 obyvatel.