Na Ukrajinu zamíří další mocné zbraně. USA zvažují pomoc s dobytím Krymu

USA chystá další vojenskou pomoc Ukrajině, včetně bojových vozidel Stryker a Bradley, informoval web CNN. Administrativa amerického prezidenta navíc zvažuje pomoci Ukrajincům s dobytím Krymu. Na východě Ukrajiny stále pokračují tvrdé boje o Soledar a Bachmut. Při pádu ukrajinského vrtulníku zahynulo 18 lidí včetně ministra vnitra.

Bidenova administrativa se přiklonila k myšlence, že Ukrajina může potřebovat vojenskou techniku k úderu na Ruskem okupovaný Krym bez ohledu na rizika, uvedl deník The New York Times s odvoláním na několik nejmenovaných amerických představitelů.

Spojené státy údajně dokončují přípravu dalšího balíčku vojenské pomoci Ukrajině ve výši 2,5 miliardy dolarů, včetně bojových vozidel Stryker a dalších bojových vozidel pěchoty Bradley, napsal web CNN s odvoláním na dva blíže neurčené americké představitele.

Tvrdé boje o města Bachmut pokračují. Informují o tom ukrajinská média s odkazem na své vojáky na místě. Podle nich Rusům došlo, že přímým útokem jen ztratí zbytečně síly, a tak se město snaží obklíčit.

Celkem 18 lidí včetně vedení ukrajinského ministerstva vnitra a dvou dětí zahynulo ve středu při pádu vrtulníku ve městě Brovary u Kyjeva. Oznámil to náčelník ukrajinské policie Ihor Klymenko. „V Brovarech se zřítil vrtulník patřící státní záchranné službě. V důsledku letecké katastrofy zahynulo vedení ministerstva vnitra: ministr (Denys Monastyrskyj), první náměstek ministra a státní tajemník," uvedl policejní šéf.

Tagy: