OpenText propojuje svoje služby s Google Cloud, aby firmám poskytl větší komfort

Spravovat a řídit firemní dokumenty a další informace je stále složitější. Přicházejí z mnoha zdrojů, digitalizované i papírové, e-maily, datovými schránkami, komunikačními aplikacemi, klasickou poštou… Bez interního systému na oběh, zpracování, schvalování a archivaci dokumentů se dnes už žádná organizace neobejde. Regionální viceprezidentka společnosti OpenText pro Evropu Sandra Tiskens vysvětluje, proč je dobré vsadit na globální řešení, které se dokáže přizpůsobit lokálním specifikům v České republice.

Jak pandemie ovlivnila ochotu společností investovat do bezpapírových řešení, jako je EIM (Enterprise Information Management – správa firemního toku informací) od OpenText?

Už před nástupem Covid-19 se svět nacházet uprostřed masivní změny, kterou představoval průmysl 4.0 se zrychlením v oblasti konektivity, automatizace, umělé inteligence, výpočetního výkonu, atd. Pandemie toto zrychlení ještě akcelerovala. Prakticky okamžitě se přešlo na práci z domova (nebo odkudkoli) a tento fenomén tu už zůstane. Přímo explodoval. Bezkontaktní práce a schůzky jsou novým standardem. Dodavatelské řetězce se kompletně digitalizovaly.

Ovšem digitální transformace znamená i vyšší očekávání zákazníků. Společnosti hledají způsoby, jak se zákazníky jednat osobněji, flexibilněji a relevantněji. Chtějí uspokojit jejich přání a potřeby, a potřebují to dělat systematičtěji a sofistikovaněji. Komplexní integrace informačních zdrojů představuje obrovskou výzvu, ale zároveň i konkurenční výhodu, pokud se do ní firmy pustí včas. Musí zkrotit informace, které proudí od lidí, podniků, procesů, aplikací a koncových bodů uvnitř organizace i zvenčí. Ať už jde o podniková data, informace od zákazníků a partnerů, statistiky koncových bodů nebo o duševní vlastnictví.

Čili ochota investovat do bezpapírových řešení typu EIM je ovlivněna pozitivními důvody.

Zaznamenali jste během pandemie více „vynucených“ klientů, kteří se v nových podmínkách zabývali samotnou podstatou fungování firmy v nových podmínkách? Využívali více vaše oddělení podpory?

Někteří klienti se ocitli jako loď opuštěná uprostřed oceánu a potřebovali co možná nejrychleji přizpůsobit svoji komunikaci se zákazníky nové situaci. Zjistili jsme, že si mnoho společností zvyklo na „staromódní“ způsoby a nebyly připraveny na takové překotné změny.

V OpenTextu pomáháme našim zákazníkům zvýšit loajalitu klientů filtrováním a analýzou obrovského množství dat, aby se mohli lépe rozhodovat a měli efektivnější komunikaci i spolupráci jak s těmito klienty, tak i s obchodními partnery a celým dodavatelským řetězcem. Takže ano, dotazů a konzultací jsme měli v tomto období více, stejně jako poptávek po našem řešení. Jsme rádi, že máme silné lokální týmy, které dobře rozumí svým trhům a mohou klientům poskytnout ta nejlepší možná řešení. Do značné míry v tom mají volné pole působnosti.

Jaké výhody EIM vidíte pro různé vertikály, např. energetické společnosti, utility, finanční služby?

Finanční služby jsou v neustálém pohybu; zažívají nepřetržitou transformaci a proměnu, protože firmy chtějí zůstat konkurenceschopné i přes různé výzvy, které jim trh přináší, ale i přes překotný vývoj technologií, proměně chování zákazníků a rozdíly v právních předpisech. Pomáháme finančním institucím řešit tyto výzvy okamžitě: mohou přehodnocovat svoje zkušenosti se zákazníky a udržet si konkurenční výhodu.

Pomáháme institucím řešit tyto výzvy přímo; přehodnotit zákaznickou zkušenost a získat a udržet konkurenční výhodu. Zorientují se s námi v požadavcích digitální éry a spolupracují s námi na vytváření nových řešení, zefektivňování procesů, integraci starší infrastruktury s novými technologiemi, ale i na zmírňování kybernetických rizik a bezpečnostních problémů.

Jak se v tomto smyslu budou měnit služby bankovních domů?

Budoucí bankovnictví bude neviditelné, propojené, založené na náhledech a účelné. Přední banky využijí technologii a mnohem hlubší pohled na zákazníky, často na úkor značky. Ovlivní je i vývoj nových tržišť a technologií, jako jsou otevřená API a 5G, propojení s chytrými zařízeními, automobily, apod. Pro mnoho bank to bude představovat výzvu, protože jejich maloobchodní značky se pro koncového uživatele stávají stále více neviditelnými.

Aby banky zůstaly relevantním hráčem, nesmí chybět v ekosystémech a produktech, které zákazníci používají, a proto musí přestat vnímat partnerství – a zprostředkování své značky – jako hrozbu.

Jaký vývoj vidíte u utilit a energetických společností?

Síla se přesune na spotřebitele. Toto odvětví bylo tradičně zaměřeno na aktiva a řízeno ziskem. Spotřebitelé elektřiny budou v nadcházejících letech stále více informovaní, propojenější a náročnější. Politika sice stále hraje významnou roli, ale vzhledem k nejistotě ohledně časových os pro tyto změny budou muset být energetické společnosti připravené na změny a případně přepracování svých obchodních modelů, aby tyto změny účinně zvládly.

Vše bude o digitalizaci, od začátku do konce, s důrazem na bezpečnost.

Využívají EIM výhradně komerční společnosti, nebo máte klienty i ze státní správy a samosprávy?

Našimi klienty jsou firemní zákazníci napříč odvětvími a různých velikostí. Jde například o E.ON, mezinárodního dodavatele energie, který se zaměřuje na obnovitelné zdroje, energetické sítě a zákaznická řešení. Díky OpenTextu poskytuje efektivní, personalizovanou komunikaci a zkrátila dobu zpracování dokumentů z až 10 týdnů na dny. Snížila také množství použitého papíru a náplní do tiskárny, čímž šetří životní prostředí.

Zmínit můžeme i Argos, předního maloobchodního prodejce v Británii, který má v sortimentu přes 53 tisíc položek, které prodává prostřednictvím sítě 840 obchodů, ale i přes internet a mobilní aplikace. Díky spolupráci s námi sjednotil všechny verze dokumentů a jejich zpracování a tím urychlil jejich oběh a schvalování. Z veřejných institucí využívá OpenText například vláda na Novém Zélandu, regionální vláda Západního Kapska v Jihoafrické republice či tamní ministerstvo dopravy a veřejných prací. To díky OpenText zkrátilo dobu zpracování licencí pro operátory téměř o dvě třetiny.

Proč by společnosti měly používat globální řešení jako EIM od OpenText a ne lokální služby od národních dodavatelů?

OpenText se vždy zaměřuje na potřeby svých zákazníků a trhů, proto neustále rozšiřujeme naše portfolio akvizicemi a zároveň organicky rosteme. Je pro nás důležité být přítomní na daném trhu, komunikovat s ním na lokální úrovni. Proto rozšiřujeme naši přítomnost v různých zemích, například ve střední Evropě. Vyrostli jsme ve velmi rozmanitou společnost, kde se počítá každý hlas. Vždycky se dokážeme přizpůsobit a předefinovat naše postupy.

Během let, co pracuji pro OpenText, jsme vybudovali silnou partnerskou síť po celém světě. Vždycky jsme investovali do našich technologií, abychom mohli zákazníkům dodávat ta nejlepší řešení. OpenText se rychle přizpůsobuje změnám na trhu, kombinuje lidský přístup s nejnovějšími IT technologiemi, a to jak interně, tak externě.

Je vaše řešení vhodné spíše pro velké firmy a korporace, nebo jej využijí i střední a malé organizace?

Pracujeme pro různé firmy po celém světě nezávisle na odvětví nebo dokonce jejich velikosti. Digitalizace transformuje společnosti napříč různými sektory, takže se nedá říci, že by se vyhýbala těm či oněm firmám, ať jsou velké nebo malé, nebo se zaměřují na B2B či B2C komunikaci. Žijeme zkrátka v době, kdy je celý svět propojený, kdy se vše pohybuje na hranici mezi člověkem a strojem, kdy vše ovládají inteligentní systémy.

Jaká řešení nabízí OpenText v oblasti cloudových služeb?

Cloud už pro nás není něco umělého, něco vzdáleného, ​​je to už realita, která mění svět. Cloudové služby nabízejí mnoho příležitostí k delegování procesů a pracovních postupů na zaměstnance, zákazníky a partnery a my se musíme naučit, jak z toho vytěžit maximum.

Dříve se firmy v jednotlivých oborech snažily nakupovat konkrétní řešení a vývojáři vyvíjeli své „interní aplikace“. Nyní je IT sektor pod tlakem, aby zjednodušil a standardizoval procesy tak, aby umožňovaly rychlejší a efektivnější reakci na vývoj na trhu, přičemž hlavním motorem je nyní cloud.

Open Text poskytuje cloudové služby na podporu našich zákazníků a potenciálních zákazníků v jakékoli oblasti podnikání. Některé společnosti již naše cloudová řešení využívají. Například Engie Electrabel, přední výrobce a dodavatel energie v Belgii, migroval svůj 27TB archiv do cloudu OpenText. Zjednodušil tím svoji infrastrukturu a snížil náklady, zlepšil zabezpečení a umožnil zákazníkům přístup k dokumentům.

Existují nějaké zajímavé OpenText projekty, o kterých by měly vědět české firmy?

Ve světě plného rychlých změn a nových způsobů moderní práce spoléhají firmy na kvalitní a bezchybnou správu informací, aby si udržely náskok před konkurencí. Právě o tom budeme hovořit na naší akci OpenText World EMEA 2022, která se koná 20. a 21. června, a na které ukážeme efektivnější a inovativní řešení pro aktuální podnikatelské výzvy a budeme informoval o naší spolupráci s Hyperscalery a dalšími partnery. Promluví na ní například generální a technický ředitel OpenText Mark J. Barrenechea, EVP & Chief Product Officer OpenText Muhi S. Majzoub a generální ředitel SAP SE Christian Klein. A také naši zákazníci ze střední a východní Evropy, kteří budou prezentovat, jak jim OpenText pomohl při využívání jejich řešení EIM.

Určitě je třeba zmínit naše strategické partnerství se službou Google Cloud, v níž se objevila základní verze OpenText, jež umožňuje firmám po celém světě nasadit naše řešení prostřednictvím důvěryhodné infrastruktury. OpenText a Google Cloud budou spolupracovat při poskytování nových funkcí v rámci zabezpečených dodavatelských softwarových řetězců, sad nástrojů SRE a osvědčených postupů DevOps pro poskytování nové generace nativní cloudové produktivní platformy s nízkou latencí a bezpečným přístupem.

Prostřednictvím tohoto víceletého partnerství mezi OpenText a Google Cloud se chceme postupně dostat k integraci dalších zajímavých funkcí, včetně propojení OpenText s Google Workspace, abychom umožnili efektivnější, bezpečný a řízený přístup k datům napříč celými organizacemi a poskytovat tak vylepšené cloudové obsahové služby pro firemní zákazníky.

Tagy:
banka Evropa Google technologie pandemie Česko Datová schránka SAP SE Google Cloud Platform Christian Klein OpenText

Hlavní zprávy

Lidovec Zdechovský: Piráti jsou aktivistická banda. Ať po předsednictví odejdou z vlády
Rozhovor

Lidovec Zdechovský: Piráti jsou aktivistická banda. Ať po předsednictví odejdou z vlády

Piráti jsou aktivistická banda, která dokáže jen křičet, ale nejsou za ní žádné činy. Těmito slovy se v rozhovoru pro CNN Prima NEWS pustil europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) do kolegů z české vlády. Podle něj by Piráti měli po českém předsednictví Evropské unie z kabinetu Petra Fialy (ODS) vystoupit. Zdechovský promluvil také o kauzách hnutí STAN i o tom, jak se dotýkají jeho kolegů z europarlamentu Stanislava Polčáka (STAN) a Jiřího Pospíšila (TOP 09).

ON-LINE: Ukrajinci překvapili leteckými údery, Rusové přišli o desítky obrněnců i vojáky
Ukrajina

Živě
ON-LINE: Ukrajinci překvapili leteckými údery, Rusové přišli o desítky obrněnců i vojáky

Počet obětí na životech v ukrajinském městě Kremenčuk, kde v pondělí nejméně jedna ruská střela zasáhla obchodní centrum, stoupl na 16, dalších 50 lidí je zraněných, uvádí ukrajinské úřady. Zelenskyj útok odsoudil jako teroristický čin. Ukrajina svolala k poslednímu ruskému bombardování civilních cílů na Ukrajině mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN. Během pondělí zaútočilo ukrajinské letectvo na vícero cílů, přičemž byly zničeny desítky ruských obrněných vozidel, muniční sklad a o život přišel blíže neupřesněný počet ruských vojáků.

V Česku řádily silné bouřky. Udeřily kroupy i supercela, hasiči měli desítky výjezdů
Počasí

V Česku řádily silné bouřky. Udeřily kroupy i supercela, hasiči měli desítky výjezdů

 • Aktualizováno
 • Česko znovu zasáhly silné bouřky doprovázené kroupami a velkým množstvím srážek. Ve Volyni dokonce padaly kroupy o velikosti až čtyř centimetrů. Hasiči vyjížděli ke stovkám případů, jen na Ústecku jich bylo několik desítek. Bouřky přes noc sílily, meteorologové proto zpřísnili výstrahu. Neprůjezdný je kvůli následkům bouřky například hlavní železniční tah mezi Plzní a Českými Budějovicemi.

  Infobox

  Válka na Ukrajině

  sledujeme živě
  08:22

  Titulní strany britských listů zaplnil požár v Kremenčuku

  08:05

  Zelenskyj: Útok na centrum v Kremenčuku je jedním z nejbezostyšnějších teroristických činů v evropské historii

  07:42

  Ústecký kraj vydal turistického průvodce pro ukrajinské děti

  07:24

  Biden a Macron odsoudili útok na civilisty v Kremenčuku: Rusko povedeme k odpovědnosti

  Kvitová jako outsiderka, jenže pak spadl titul z nebe. Může potřetí ovládnout Wimbledon?

  Jak se může nálada během jediného týdne zcela obrátit. Petra Kvitová se v roce 2022 doposud trápila, ale chmury rozprášila na turnaji v Eastbourne, kde získala titul. V pravý čas. V úterý totiž rozehraje svůj milovaný travnatý Wimbledon. Původně nebyla favoritkou tenisového svátku, ale díky triumfu na generálce a krásným vzpomínkám na All England Club není zcela od věci pomýšlet na nejvyšší metu.

  OpenText propojuje svoje služby s Google Cloud, aby firmám poskytl větší komfort

  Spravovat a řídit firemní dokumenty a další informace je stále složitější. Přicházejí z mnoha zdrojů, digitalizované i papírové, e-maily, datovými schránkami, komunikačními aplikacemi, klasickou poštou… Bez interního systému na oběh, zpracování, schvalování a archivaci dokumentů se dnes už žádná organizace neobejde. Regionální viceprezidentka společnosti OpenText pro Evropu Sandra Tiskens vysvětluje, proč je dobré vsadit na globální řešení, které se dokáže přizpůsobit lokálním specifikům v České republice.

  Ostrá hádka v 360°: Politici se překřikovali. Z kauzy Dozimetr se obviňovali navzájem

  Šéf SPD Tomio Okamura se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ostře pustil do europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL). „Čekal jsem, kdy zástupce lidovců plivne špinavou slinu,“ prohlásil na účet europoslance Okamura. Zdechovského obvinil z bagatelizování zločinu. Ostrá slova si během debaty vyměnili také zastupitel hl. m. Prahy Patrik Nacher (nestr. za ANO) s europoslancem Mikulášem Peksou (Piráti). Politici se překřikovali a navzájem se obviňovali.

  Domácí zpravodajství

  Sledujte Partii s Milošem Zemanem: Co říká na krizi STAN a jak by řešil energetickou krizi?

  Hostem nedělní Partie Terezie Tománkové bude prezident republiky Miloš Zeman. Témat k diskusi bude celá řada. Od krize hnutí STAN přes válku na Ukrajině až po energetickou krizi. Partie s datem 3. 7. navíc bude poslední před letní pauzou. Odpočinout v létě si tak vedle školáků bude moci i Terezie Tománková. A na dovolenou se těší i proto, že to pro ni bývá jediné volno za celý rok. Partie se jinak s výjimkou Vánoc prostě vysílá každou neděli tak, jak jsou diváci zvyklí. A jaká vlastně byla první polovina letošního roku podle Terezie Tománkové?

  Hřib ustál pokus o odvolání kvůli spojení s Hlubučkem. Magistrát chystá audity IT zakázek

  Pražská opozice v pondělí neúspěšně navrhla odvolání primátora Zdeňka Hřiba (Piráti). Zastupitel Patrik Nacher (ANO) svůj návrh odůvodnil tím, že Hřib vedl magistrát se svým náměstkem Petrem Hlubučkem (dříve STAN), nyní obviněným v kauze Dozimetr v souvislosti s údajnou korupcí v dopravním podniku (DPP). Pro odvolání hlasovalo 17 z 65 zastupitelů. Zastupitelstvo poté schválilo, že magistrát provede hloubkové audity IT zakázek zadaných od roku 2010 firmám, které vlastní podnikatelé Pavel Dovhomilja a Maroš Jančovič rovněž obvinění v kauze Dozimetr.

  Mučí mě, tvrdila žena ve vězení. Soud dozorce pro nedostatek důkazů zprostil obžaloby

  Dozorce věznice ve Světlé nad Sázavou obžalované kvůli mučení odsouzené ženy v pondělí okresní soud v Havlíčkově Brodě obžaloby zprostil. Státní zástupce Lukáš Vodička, který pro pět mužů a dvě ženy z vězeňské služby požadoval podmíněné tresty a zákaz činnosti, se proti rozhodnutí na místě odvolal. Podle obžaloby jednali dozorci jako spolupachatelé, když 8. ledna 2020 připoutali odsouzenou k mřížím okna cely.

  Zemětřesení na Praze 10. Zastupitelé odvolali starostku Chmelovou a radního Kašpara

  Zastupitelé Prahy 10 na svém pondělním jednání odvolali z funkce starostku městské části Renatu Chmelovou a jejího místostarostu Davida Kašpara (oba koalice Vlasta). Podle opoziční TOP 09 měli oba napojení na bývalého primátorova náměstka Petra Hlubučka (dříve STAN), kterého policie trestně stíhá v kauze Dozimetr. Starostka to označila za zástupné důvody, skutečným jsou podle ní připomínky k připravovanému územnímu plánu. Chmelová je i senátorkou za obvod Praha 10.