reklama
CNN Prima News Pavel Telička

Pavel Telička

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Telička“

Babiš odsoudil násilnosti v USA a odhodil červenou „trumpovskou“ kšiltovku

7. ledna 2021 08:26
Aktualizováno

Premiér Andrej Babiš (ANO) i prezident republiky Miloš Zeman odsoudili středeční nepokoje v USA. Do budovy Kongresu vpadli příznivci končícího prezidenta Donalda Trumpa ve chvíli, kdy obě komory jednaly o potvrzení hlasů volitelů z jednotlivých států. Při incidentech zemřeli čtyři lidé. Babiš také na sociálních sítích vyměnil fotografie s červenou čepici s nápisem Silné Česko po Trumpově vzoru.

Telička ke střetu zájmů: Babiš si udělal z Čechů rukojmí, ránu dostaneme zpět

16. listopadu 2020 19:37

Pokud vláda a další orgány nezačnou jednat ve věci Andreje Babiše, který je podle posledního dopisu Evropské komise ve střetu zájmů, pro Českou republiku by to mohlo mít následky. V pořadu CNN Prima NEWS K věci to řekl bývalý europoslanec Pavel Telička (Hlas). „Čím dál více europoslanců toho má plné zuby, protože je to problém pro frakci jako takovou,“ řekl k náladě v politické rodině liberálů, jejíž je hnutí ANO součástí.

Jak nemá vypadat krizové řízení. Opozice kritizuje Havlíčkův plán na otevírání obchodů

31. října 2020 11:20

Ministr průmyslu a obchodu mnohé zaskočil svým výrokem, že by obchody mohly otevřít již v půlce listopadu. Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) to řekl v rozhovoru pro sobotní MF Dnes. Například ekonomka Danuše Nerudová tvrdí, že by se rozhodování mělo řídit především daty, ne pocity. Podle předsedy poslanců TOP 09 Miroslava Kalouska se jedná o chaos a nejistotu.

Za unijní fond obnovy bude ručit i Česko skrze rozpočet EU, říká Pavel Telička

22. července 2020 10:37

Česká republika bude moci z evropského fondu obnovy čerpat bilion korun a dalších 400 miliard má možnost si vypůjčit. Bude ale záležet na tom, zda dokáže připravit projekty, na které je možné peníze použít. Podle bývalého eurokomisaře Pavla Teličky ale zatím takové projekty nemáme a nepoužitelný je prý také vládní Národní investiční plán. „Jde o kompilát projektů, které nejsou z těchto peněz financovatelné,“ řekl mimo jiné ve středečním vydání pořadu K věci Marie Bastlové na televizní stanici CNN Prima NEWS.

Babiš by chtěl jen brát, nemyslí koncepčně, říká Telička k plánu na obnovu Evropy

26. května 2020 06:03

Premiér Andrej Babiš se ve svém videu ostře ohradil proti návrhu na hospodářskou obnovu Evropy, podle nějž by se peníze, které si půjčí Evropská unie, měly rozdělovat mezi země formou grantů. Babiš prý však nehodlá hradit dluhy nešetrných zemí. „Je to smutný obraz toho, jak přistupuje k politikám Evropské unie. Premiér patří mezi ty, kteří by chtěli jenom brát,“ myslí si Pavel Telička, bývalý poslanec Evropského parlamentu. Podle něj předvedl Babiš divadlo pro voliče.

reklama