CNN Prima News Pavel Telička

Pavel Telička

Výpis příspěvků ke štítku „Pavel Telička“

Telička: ANO je stále plné kariéristů. Trump se neštítí ničeho. Právo veta v EU omezme

Pavel Telička vedl český vyjednávací tým při přístupových jednáních s Evropskou unií a zastával post prvního českého eurokomisaře. Před deseti lety byl za hnutí ANO zvolen do Evropského parlamentu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluví o proměně bruselské politiky, českých bojích o euro i o tom, proč se ve zlém rozešel s Andrejem Babišem.

Jourová ostře o Bruselu: Způsob naší komunikace je naprosto šílený. Chceme poroučet i dešti

Způsob, jakým Evropská unie komunikuje, je naprosto šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Podle ní komunikaci Bruselu definují velkohubá prohlášení. Jedna z nejvlivnějších žen v Česku se mimo jiné rozmluvila o tom, jak vnímá výroky svého stranického šéfa Andreje Babiše (ANO) o údajné nové totalitě nebo co považuje během svého působení v Evropské komisi za největší úspěch.

ANO je bohatá nevěsta. Babišova slova o nové totalitě se poslouchají těžko, přiznala Jourová

S výroky Andreje Babiše (ANO) o údajné nové totalitě v Česku nesouhlasím a ani je neomlouvám. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla eurokomisařka Věra Jourová (ANO). Problém vidí i v tom, že expremiér zmíněné výroky pronáší na půdě Parlamentu, což se Jourové podle jejích slov „poslouchá velmi těžko“. Celý rozhovor vyjde v sobotu a dozvíte se v něm mimo jiné, co jedna z nejvlivnějších žen v Česku považuje za největší úspěch během svého působení v Evropské komisi a v čem ji Brusel rozčiluje.

OBRAZEM: Vondrák, Krnáčová, Pilný. Podívejte se, které známé tváře opustily Babišovo ANO

Odpadlíci z ANO přibývají, posledním je zatím moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák, který následoval ostravského primátora Tomáše Macuru. Nejsou však zdaleka jediní, kdo Babišovu stranu opustil. Jmenujme namátkou Adrianu Krnáčovou, Ivana Pilného nebo Martina Komárka. Kdo jsou další známé tváře, které v ANO bouchly dveřmi, a proč se s hnutím rozkmotřily?

Odpadlíci z ANO se bouří proti Babišovi. Telička a Prachař podpoří Pavla, Krnáčová mlží

Prezidentský kandidát Andrej Babiš (ANO) v minulosti nominoval do vysokých funkcí některé osobnosti, se kterými se následně jeho cesty rozešly. Řada z nich dnes otevřeně proti svému bývalému šéfovi brojí a přiznává, že v druhém kole prezidentské volby místo něj podpoří generála ve výslužbě Petra Pavla. Podobně se již před prvním kolem volby zachovali významní regionální politici hnutí – moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák a ostravský primátor Tomáš Macura.

Smutný konec sexy mozku. Paroubek kázal jako Gottwald v roce 1948, kritizují politici

Jiří Paroubek v pátek na Václavském náměstí kázal jako Klement Gottwald v roce 1948 na Staromáku. To uvedl po výstupu bývalého předsedy vlády na demonstraci v Praze ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Spojení někdejšího šéfa ČSSD s protisystémovou akcí, jejíž pořadatelé se netají podporou Ruska, považoval za nevhodnou i eurokomisař Pavel Telička či komunista Jiří Dolejš.