reklama
CNN Prima News PCR testy

PCR testy

Výpis příspěvků ke štítku „PCR testy“

Významný nárůst počtu pozitivních školáků. Testy jich odhalily opět přes tři tisíce

17. ledna 2022 13:07

Testování na koronavirus v základních a středních školách minulý týden ve čtvrtek ukázalo další významný nárůst virové zátěže u žáků i pedagogů. Metodou PCR se ve školách potvrdilo 3 357 případů koronaviru, z toho 3 016 mezi žáky a 341 nákaz u pedagogů a zaměstnanců škol. Nárůst v obou skupinách je významný proti oběma kolům testování o týden dříve a mírně také proti předchozímu testování v pondělí 10. ledna.

Co stojí za úterním nárůstem počtu nových případů. Nástup omikronu, nebo kratší izolace?

12. ledna 2022 23:37

Zprávy z posledních dvou dní mohly zmást značnou část české veřejnosti. Zatímco v pondělí se při pohledu na denní přírůstek nově nakažených nemocí COVID-19 hovořilo o ústupu epidemie, v úterý se naopak psalo o nejhorším nárůstu od poloviny prosince. Co se tedy mezi pondělkem a úterkem stalo? Minimálně došlo k změně pravidel izolací a karantén. Kdo si odnesl pozitivní test v pondělí, skončil doma na dva týdny, kdo v úterý, bude moci izolaci opustit už po pěti dnech. To mohlo hrát roli v rozhodování, kdy při podezření na nemoc jít na test.

Dovolenkový ráj pro neočkované? Zanzibar láká na exotiku i minimální covidové restrikce

12. ledna 2022 22:38

Přemýšlíte, že byste zimní středoevropské počasí vyměnili alespoň na chvíli za sluncem a teplem zalité dny někde v tropech? Možností od minulé pandemické zimy přibylo. Jedním z aktuálních turistických hitů je i Zanzibar. Výhodou je poměrně nenáročná dostupnost, ale i příznivé podmínky pro neočkované lidi, případně cestovatele hledající místo s minimem koronavirových opatření.

Do hospody s testem, uznáme protilátky. Co koalice slibovaly, ale ve vládě z toho sešlo?

9. ledna 2022 05:28

Když současná vládní koalice teprve vznikala, měla plán, jak bojovat s covidem. Lidem slibovala, že až bude u moci, uznávat se začnou protilátky po prodělání nemoci a v restauracích a hospodách se půjde znovu prokazovat PCR testem. Z toho ale nakonec sešlo – podle ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09) jen a jen kvůli mutaci omikron.

Všichni zaměstnanci se budou testovat nejméně tři týdny. Karanténa bude i pro očkované

5. ledna 2022 13:56
Aktualizováno

Všichni zaměstnanci se budou od 17. ledna dvakrát týdně testovat antigenními testy, oznámil ve středu na tiskové konferenci premiér Petr Fiala (ODS). Testování potrvá nejméně tři týdny. Vláda také zkrátila dobu karantén a izolací na pět dnů. Opatření začne platit příští úterý. Zaměstnanci půjdou na základě výsledku testu do karantény, pokud si však nechají udělat PCR test a ten bude negativní, mohou se do práce vrátit hned.

Škola na pražském Proseku zamířila do karantény. Žáky testovali přesnějšími PCR testy

4. ledna 2022 23:30

Žáci jedné ze škol na pražském Proseku se po pondělním plošném testování na covid ocitli v karanténě. Škola totiž na rozdíl od většiny ostatních testuje nikoliv antigenními, ale přesnějšími PCR testy, u nichž se ale výsledek dozví až se zpožděním, a děti přitom byly celý den při výuce bez roušek či respirátorů. V úterý o tom informoval mluvčí pražské hygienické stanice Zbyněk Boublík.

reklama