CNN Prima News Petr Drulák

Petr Drulák

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Drulák“

Pokračování války není v zájmu Ukrajiny, tvrdí Drulák. O české iniciativě má pochybnosti

Odkládání mírového jednání s Ruskem může podle politologa Petra Druláka znamenat ztrátu dalšího území Ukrajiny. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Dostat obě strany konfliktu k jednomu stolu by prý mohl nedostatek munice. Podle premiéra Petra Fialy (ODS) je ale možné nastolit trvalý mír pouze prostřednictvím další podpory Ukrajiny.

Eichler: Nenávist vůči Izraeli sílí. U nás je jeho podpora nezdravě nekritická, míní Drulák

Na Palestinské straně přibývá obětí a stále více států, organizací i lidí se proti postupu Izraele vymezuje. „Nenávist vůči Izraeli tak sílí,“ upozornil ve vysílání CNN Prima NEWS vědecký pracovník Ústavu mezinárodních vztahů Jan Eichler. Oproti tomu česká společnost za Izraelem plně stojí a podle politologa Petra Druláka je k němu častokrát až nezdravě nekritická.

Drulák: Ukrajina nemůže válku ustát. Označovat Hamás za loutku Ruska je absurdní

Tvrzení, že je Hamás loutkou Ruska, je zcela absurdní. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý diplomat a politolog Petr Drulák. Přijetím představitelů teroristické organizace podle jeho slov chtěli Rusové demonstrovat odvrat od proizraelské politiky, jenž souvisí s postojem židovského státu ke konfliktu na Ukrajině. Válečná situace mezi Izraelem a Palestinou podle něj nahrává právě Kremlu, protože odvrací pozornost od války na ukrajinském území. Zdůraznil, že síly obránců se vyčerpávají a napadená země nemůže konflikt ustát.

Drulák: Sázka na sílu se Izraeli nevyplatí. Ústupky Hamásu končí řezáním hlav, namítl Benešík

„Benjamin Netanjahu je nejvýznamnějším izraelským politikem za posledních 20 let a nese obrovskou odpovědnost za současnou situaci,“ upozornil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Petr Drulák. Izraelský premiér si podle jeho názoru myslí, že lze vše urvat silou, což se jeho zemi nakonec nevyplatí. Podle předsedy sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřeje Benešíka (KDU-ČSL) však „Izrael dělal naprosto brutální ústupky a výsledkem je akorát to, že Hamás řeže hlavy dětí před jejich rodiči“.

Ukrajinci opakovaně veřejně ponižovali Němce. Poláci si to líbit nenechají, říká Drulák

Poláci umějí tvrdě hájit své zájmy a nenechají si líbit ani útoky od ukrajinské strany. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog a bývalý diplomat Petr Drulák. Míní také, že Ukrajina si musí položit otázku, zda má smysl ve válce pokračovat. Další bývalý velvyslanec Michael Žantovský však upozornil, že útočnou válku proti svému sousedovi rozpoutalo Rusko a zastavení invaze je na něm. Současná polsko-ukrajinská „roztržka“ podle něj není příliš dramatická a jeden z dosavadních nejbližších spojenců Kyjeva v podpoře napadené země nepoleví.

Problémy s Romy? Ukrajinci nemají vymyté mozky politickou korektností, míní Drulák

Ukrajinci na rozdíl od Čechů neprošli politicky korektní výchovou nebo vymýváním mozků. Proto, když jsou konfrontováni s asociálním chováním, reagují po svém. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl politolog a diplomat Petr Drulák. Vysvětloval tak současné napětí, které panuje mezi ukrajinskou a romskou komunitou. Zmíněné napětí však podle Druláka s francouzským scénářem masivních protestů plných násilí a vandalství nelze srovnávat.

Rusko jsme hodili přes palubu, povzdechl si Drulák. O diplomacii nemělo zájem, namítl Kolář

I v momentě, kdy Rusko válčí na Ukrajině, je důležité s Moskvou vést debatu, podotkl bývalý náměstek ministra zahraničí a bývalý velvyslanec ve Francii Petr Drulák. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS dodal, že Česko ji svým přístupem „hodilo přes palubu“. Místopředseda sněmovního výboru pro evropské záležitosti Ondřej Kolář (TOP 09) ale oponoval, že tento „agresor nemá a neměl zájem o dialog“ a vláda postupuje adekvátně.