CNN Prima News Petr Drulák

Petr Drulák

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Drulák“

Pavel jde na ruku zájmům USA, kritizuje Drulák. Podporujete totalitáře, vmetl mu Boháček

30. ledna 2023 23:56

Z amerického hlediska dává smysl, komu Petr Pavel jako nově zvolený prezident telefonoval. Klíčová krizová teritoria jsou kolem Číny a Ruska, Pavel tím ukazuje zájem o tyto části světa, čímž odpovídá americkým představám, ne těm českým. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Petr Drulák. Analytik Petr Boháček však Pavla bránil a do Druláka se opřel.

Den s Jaroslavem Baštou: S příznivci se potkává u piva. U toho ostře kritizuje vládu

12. ledna 2023 21:20

Prezidentský kandidát, který je přesvědčen o tom, že by jako hlava státu mohl odvolat vládu premiéra Petra Fialy (ODS). Stejně jako s ostatními uchazeči o Hrad, i s poslancem Jaroslavem Baštou (SPD) strávili reportéři CNN Prima NEWS celý den. Ukázalo se, že hlavní Baštovou parketou během kampaně jsou besedy se studenty či příznivci SPD. Signatář Charty 77 a bývalý diplomat říká, že jde proti proudu.

KOMENTÁŘ: Stropnického iniciativa nevolá po míru na Ukrajině, ale po další mnichovské dohodě

11. ledna 2023 18:46

Za poslední měsíce se nám tu rozmohl takový nešvar. Někteří politici, bývalí politici, diplomaté, ekonomové či vědci velmi často volají po „míru“ na Ukrajině a navrhují konkrétní opatření, která mají tento „mír“ zajistit. Vznikají i oficiální iniciativy. Jenže ať už autoři takových výzev zmobilizují sebeprofláklejší jména a zaobalí své sobecké návrhy do sebevíc vznešených slov, nic to na celé věci nemění. Volání po „míru“ bude stále v překladu znamenat donucení Ukrajiny k tomu, aby se vzdala ruskému agresorovi a postoupila mu část svého území.

Klíma: Hrozí elitní autoritářství. Úderničtí aktivisté lustrují odborníky, jako je Drulák

7. prosince 2022 05:41

Hrozí v České republice nástup jakéhosi autoritářského systému? Politolog Michal Klíma v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že mít nekonformní názory je v dnešní společnosti problematické. Jako příklad uvedl Petra Druláka, který kvůli svým kontroverzním pohledům na ruskou invazi čelí časté kritice. Klíma ve svém komentáři rovněž pojmenoval tři hlavní proudy, které podle něj v Česku vykazují autoritářské sklony. Patří mezi ně i „pátá ruská kolona“.

Stupňování sankcí proti Rusku nás fatálně ohrožuje. Je to nesmyslná politika, říká Drulák

5. října 2022 14:19

Evropská unie se shodla na osmém balíku sankcí vůči Rusku. Politolog Petr Drulák se ale domnívá, že jde o nesmyslnou politiku. „Měli bychom si položit otázku, co sankce udělají s námi, jejich stupňování nás fatálně ohrožuje,“ řekl. Vedoucí zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyáš Zrno ale upozorňuje, že Západ je schopný si najít nové zdroje.

Drulák: Vláda se pokouší umlčovat každý hlas o Ukrajině, který říká něco jiného než ona

17. září 2022 07:30

Vláda v čele se současným vedením ministerstva zahraničí se snaží umlčet každý hlas, který říká něco jiného. Taková slova ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS vyřkl diplomat a bývalý náměstek na resortu zahraničních věcí Petr Drulák. Ten aktuálně kvůli svým výrokům čelí hrozbě vyhazovu z Ústavu mezinárodních vztahů (ÚMV). Exministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) řekl, že Drulák má právo na svobodu slova, ale měl by ji raději uplatnit například na univerzitní půdě.

Svoboda: Obnova Ukrajiny? Musí zaručit, že si za naše peníze někdo nekoupí nové Bentley

2. července 2022 12:08

Je na čase tlačit na Ukrajince, aby představili svůj plán obnovy. Nemůžeme jim posílat peníze bez záruk, že finance neskončí v kapsách oligarchů. Prohlásil to exministr zahraničí Cyril Svoboda v pátečním vysílání 360° na CNN Prima NEWS. Společně s bývalým velvyslancem ve Francii Petrem Drulákem se shodli na tom, že v prioritách předsednictví ČR v čele Rady Evropské unie chybí vyloženě česká priorita.

Rusové na okupovaných územích vyhlazují prakticky vše, co je ukrajinské, míní expert

9. června 2022 08:32

Ruská invaze na Ukrajinu trvá již déle než tři měsíce a mírová vyjednávání jsou v nedohlednu. Jak dlouho ještě válka bude trvat? I o tom v pořadu 360° na CNN Prima NEWS diskutovali exministr zahraničí Lubomír Zaorálek (ČSSD), politolog Petr Drulák a bezpečnostní analytik Daniel Koštoval. Podle něj Ukrajinci bojují o holé přežití i vzhledem k tomu, jaké zrůdnosti Rusové páchají na okupovaných územích.

Ukrajina je pro Putina jen prvním krokem, chce Západ srazit na kolena, říká expert

3. června 2022 23:21

Invaze na Ukrajinu měla být pro ruského prezidenta Vladimira Putina jen prvním krokem jeho ideologické války. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl ukrajinista David Svoboda. Podle jeho mínění chce Putin primárně zajistit pro Rusko prestiž a srazit Západ na kolena. Bývalý náčelník generálního štábu Armády ČR Jiří Šedivý připomněl, že na začátku války si většina expertů myslela, že se Ukrajinci vydrží bránit maximálně pár týdnů. Podle diplomata Petra Druláka ruské vojsko Ukrajince podcenilo.