CNN Prima News Petra Macháčková
Petra Macháčková

Petra Macháčková

redaktorka CNN Prima NEWS

Studuje na Vyšší odborné škole publicistiky ve 3. ročníku. Prošla redakcí Metra a teď působí u CNN Prima NEWS.

Nejnovější příspěvky autora

Byznys

Tomáš Čupr, zakladatel Slevomatu a Rohlíku: Ve svém týmu nechci průměrné lidi

„Díky pobytu v zahraničí jsem se přestal poflakovat a naučil jsem se mít řád a disciplínu.“ V pořadu KB Interview Martina Moravce na CNN Prima NEWS to řekl Tomáš Čupr, muž, který svými nápady usnadňuje Čechům život, zakladatel společností Slevomat, Dáme jídlo a Rohlík. V rozhovoru se zmínil i o tom, jak se kvůli stresu a práci dostal na scestí s alkoholem.

Další příspěvky autora

Velká část států EU chce otevřít hranice do 15. června

Aktualizováno

Velká část států Evropské unie chce otevřít hranice uvnitř unie do 15. června, další do konce měsíce. Otevření vnějších hranic společenství by mohlo přijít v červenci. Po pátečním jednání ministrů vnitra to řekla chorvatská státní tajemnice Terezija Grasová, jejíž země nyní EU předsedá.

Banksy v Praze! Nejzáhadnější umělec světa tu má výstavu

Banksy je umělec, který pozvedl pouliční graffiti na umělecké dílo. Jeho výtvory se dostaly z ulice do nejslavnějších galerií světa a sběratelé za jeho díla platí miliony korun. Teď se na jeho díla můžeme podívat i v Česku. V pražské galerii Mánes začíná výstava The world of Banksy – The immersive experience.

Nechceme lidi z Lombardie, italští guvernéři brojí proti otevření hranic regionů

V Itálii, která se stala v minulých měsících evropským epicentrem nového typu koronaviru, se od středy otevírají hranice mezi jednotlivými regiony. Některé z nich ale na svém území nechtějí obyvatele Lombardie. Pozvolna se také znovu otevírají pláže, přímořské kavárny a restaurace. Stále ale v zemi platí přísná pravidla. Tam, kde nepůjde dodržet dostatečný odstup, musí lidé nosit roušky a v obchodech mají zákazníci povinnost nosit rukavice.

Olympijští vítězové Špotáková a Krpálek chtějí více pohybu pro děti ve školách

Vrcholoví sportovci, olympijští vítězové Barbora Špotáková a Lukáš Krpálek, stejně jako učitel tělesné výchovy z pražské základní školy v Ohradní ulici Jan Musil by žákům a studentům českých škol „ordinovali“ více hodin pohybových aktivit. Mají opačný názor než ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga. Ten navyšování hodin tělocviku odmítá.

Mým vzorem na sociálních sítích je Trump, prozradil Ovčáček v pořadu K věci

Někdejší novinář Jiří Ovčáček pracuje jako tiskový mluvčí prezidenta Miloše Zemana již téměř sedm let. Kromě jiného je mimořádně aktivní na sociálních sítích, kde se nezřídka ostře pouští do prezidentových oponentů. V pořadu CNN Prima NEWS K věci se ho moderátorka Marie Bastlová ptala třeba na to, jak to bylo s čínským dopisem, který v únoru čínská ambasáda předala Hradu.

Pandemie tvrdě dopadla na investice v krajích. Města ruší projekty za miliardy

Česká města a obce zatím v důsledku koronavirové krize zrušily přes 10 000 investičních projektů za 8,4 miliardy korun. Odložily navíc dalších 23 000 plánů za zhruba 27,6 miliardy korun. Nejhorší situace je v tomto ohledu ve Zlínském, Plzeňském a Jihomoravském kraji. Nejlépe je na tom naopak Moravskoslezský nebo Jihočeský kraj. Vyplývá to z průzkumu Svazu měst a obcí.