reklama

Piráti silnic, pozor. Načapat vás může nejen policie, ale i jiní řidiči s kamerami v autě

Každý řidič čas od času poruší dopravní předpisy a koleduje si o pokutu. Takzvaní agresoři by si ale měli dát na silnících pozor. Čím dál více řidičů totiž používá v autě kameru. A záběry pak vyvěsí na sociální sítě.

reklama

Rychlá jízda, telefonování za volantem nebo ignorování přednosti v jízdě. Nejčastější přestupky, které policisté na silnicích řeší. A podobné je to s nehodami. Více než 90 tisíc jich od ledna do listopadu souviselo s velkou rychlostí nebo nepozorností za volantem.

Takzvaní agresoři by si ale měli dávat na českých silnicích pozor. Mnozí řidiči totiž už dnes používají v autě kamery. Záběry pak vyvěšují na sociální sítě. Buď chtějí varovat ostatní, nebo identifikovat řidiče. Video tak může snadněji skončit v rukou policistů. „Kolegové sledují mediální prostor a nejenom mediální prostor, ale i sociální sítě. Na tyto podněty také reagujeme,“ řekl mluvčí policejního prezidia David Schön.

Podle expertů by se ale podobná videa měla používat výhradně jen na řešení přestupku. „Navíc ještě s tím, že tam nejsou zarastrované registrační značky a dají se jednoznačně rozeznat i jednotlivé osoby,“ upozornil dopravní expert Roman Budský.

V některých okolních zemích jsou proto kamery v autě přísně zakázané a záznamy z palubní kamery se nesmí na internetu objevit.

„Jsou státy, jako je třeba Rakousko, kde potom postih může být i v desítkách tisíc eur. Na druhou stranu máme třeba Velkou Británii, kde oficiální úřady doporučují řidičům, aby tyto kamery měli instalovány, třeba pro případ řešení dopravní nehody,“ popsal Budský.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let
Kultura

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama