CNN Prima News platba

platba

Výpis příspěvků ke štítku „platba“

Sledujte Hlavní zprávy: Problémy školek. Rodiče neplatí stravné, přestože jejich děti jedí

23. ledna 2023 18:25

Mateřské školy musejí zajistit pro děti, které do nich docházejí, jídlo na celý den. Jenže jak to vypadá, někteří rodiče se zřejmě domnívají, že je to zadarmo. Každá osmá školka má totiž problém s neplacením — a to i přesto, že ministerstvo práce a sociálních věcí poskytuje rodinám v nouzi finanční pomoc právě na jídlo ve školce. To a další aktuální informace z domova i zahraničí se dozvíte v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

PŘEHLEDNĚ: Když hrozí odpojení od energií. Co dělat při opožděných platbách za zálohy?

8. prosince 2022 05:11

Navyšování záloh za energie děsí řadu domácností. Ty jsou nyní v očekávání příchodu nových a upravených částek, které budou narážet na vládou připravený strop. V případě prodlení či neplacení vysokých poplatků však hrozí, že rodiny mohou být od elektřiny odpojeny. Energetičtí dodavatelé své zákazníky upozorňují, aby v případě prodlení platby svou situaci okamžitě řešili. Velmi často totiž mohou lidé využívat splátkové kalendáře. Na druhou stranu však dodávají, že i když bude v příštím roce situace horší a zálohy budou růst, nelze být vůči nikomu benevolentní.

PŘEHLEDNĚ: Změť čísel a pojmů. Jak se vyznat v cenících elektřiny?

4. listopadu 2022 05:24

Řada domácností dlouhé roky nemusela vůbec řešit, jak vypadá jejich tarif na energie nebo jak vypadají ceníky jiných distributorů. To se však v době energetické krize mění a lidé velmi často hledají, zda nabídka konkurenční společnosti nebude výhodnější. Mohou narazit na nepřehledné tabulky s velkým počtem čísel a pojmů. Jak se tedy v cenících vyznat?

Plaťte bezpečně, rychle a pohodlně s Click to Pay od společnosti Visa

19. října 2022 08:33

Drtivá většina lidí dnes nakupuje převážně on-line. Platit hotově nebo vyrážet do prodejen díky on-line platbám není vůbec nutné. Možná vás napadlo, že nakupování a následné placení už nemůže být jednodušší. Společnost Visa dokazuje, že limity v bezhotovostních platbách lze stále posouvat. Teď přichází s novou službou Click to Pay, která je pohodlná, rychlá a hlavně bezpečná. Vaše údaje, a především peníze, drží v bezpečí několikastupňová ochrana.

Šéf společnosti Visa v ČR: Česko je velmocí bezkontaktních plateb

13. září 2022 15:45

Češi si oblíbili bezkontaktní platby. A to do té míry, že jsme v tomto způsobu placení čtvrtí na světě. Čím si to vysvětlit? Podle Petra Poláka, country managera společnosti Visa pro Českou republiku hraje roli několik faktorů, například pragmatismus rychlého a bezpečného placení. Placení mobilními telefony a dalšími chytrými technologiemi považuje za přirozenou evoluci v oblasti bezhotovostního placení.

Další cestovní kancelář v úpadku. Na dovolenou vozila Čechy i Slováky

24. srpna 2022 22:08

Cestovní kancelář (CK) Sunflower Tours ohlásila ukončení činnosti, chystá návrh na insolvenci. Vyzvala zákazníky, kteří mají koupený zájezd s odletem v nejbližších dnech, aby necestovali na letiště, protože nebudou odbaveni. Uvedla to na svém webu. V zahraničí má podle Slavia pojišťovny, u které je pojištěna pro případ úpadku, 90 klientů. Od ledna zaniklo osm CK, činnost jich přerušilo 37.

Ropa do Česka Družbou opět teče. Ukrajina potvrdila, že dostala od Ruska zaplaceno

12. srpna 2022 20:43

Tranzit ropy do České republiky ropovodem Družba byl ve čtvrtek ve 20:00 obnoven, informovala společnosti Mero, která je vlastníkem a provozovatelem české části ropovodu Družba. Večer tak do Česka mohla po osmi dnech znovu začít téct ropa. Dodávky suroviny byly přerušeny minulý týden kvůli problému s ruskými platbami za tranzit ropy přes Ukrajinu.