Představení PlayStation 5: Futuristický vzhled, herní hity. Cena prý kolem 500 dolarů

Japonská společnost Sony představila pátou generaci herní konzole PlayStation. Cenu a ani termín, kdy by se PlayStation 5 mohl objevit v obchodech, zástupci Sony neoznámili. Při slavnostním představení naznačili, že by se tak mělo stát s dostatečným předstihem, aby bylo možné konzoli pořídit jako letošní vánoční dárek. Podle webu techradar.com by se cena PS5 měla pohybovat kolem 500 dolarů, v přepočtu 12 tisíc korun, dodávky by mohly začít údajně už v červenci.

Pátá generace PlayStationu bude mít futuristické křivky v černobílé kombinaci. Poprvé ve své historii se bude od začátku prodávat ve dvou verzích. Jedna s mechanikou, tedy možností instalovat hry z Blu-ray disků a také z nich přehrávat filmy ve 4K rozlišení. Digital Edition nabídne získávat hry a veškerý obsah on-line.

Japonci představili společně s novou konzolí také její příslušenství – bezdrátová 3D sluchátka, dvojitou HD kameru či nabíjecí dok pro dvojici herních ovladačů. Dokoupit půjde taky přídavný SSD disk, který rozšíří vestavěné úložiště o kapacitě 825 GB.

V rámci obsáhlé prezentace se formou trailerů představilo více než dvacet převážně exkluzivních her, které naplno využijí výkonu, ale třeba také unikátních vlastností ovladače DualSense. Ten slibuje mimo jiné nový druh haptické odezvy i tlačítek, která v rámci herní situace budou klást prstům různý aktivní odpor.

Prvním titulem pro PlayStation 5 by měl být Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, navazující na dva roky starou hru. Ta se stala nejprodávanější komiksovou adaptací všech dob. Vylepší grafiku originálu a přinese nový příběh, část s dalším pavoučím hrdinou, známým ze samostatné série od Marvela.

Vrátí se rovněž závodní hra, která reprezentuje PlayStation už od začátku, tedy Gran Turismo 7.

Mezi největší překvapení se počítá exkluzivita Returnal. Půjde o akční sci-fi horor, jehož hlavní hrdinka se bude snažit prolomit časovou smyčku, na jejímž konci vždy čeká její smrt.

Naopak sázkou na jistotu je pokračování příbehu lovkyně Aloy ze hry Horizon: Zero Dawn. Druhý díl pojmenovaný Horizon Forbidden West nabídne příběh z postapokalyptické budoucnosti, kdy se lidé propadnou do pravěkých podmínek a sdílejí svět s roboty, kteří vážně hrozí, že je vystřídají na vrcholu evoluční pyramidy.

Očekává se, že PlayStation 5 svede na předvánočním trhu souboj s konkurenční konzolí od společnosti Microsoft Xbox Series X, kterou Američané představili v polovině března letošního roku.

Tagy: