reklama

Představení PlayStation 5: Futuristický vzhled, herní hity. Cena prý kolem 500 dolarů

/ fotografií

Japonská společnost Sony představila pátou generaci herní konzole PlayStation. Cenu a ani termín, kdy by se PlayStation 5 mohl objevit v obchodech, zástupci Sony neoznámili. Při slavnostním představení naznačili, že by se tak mělo stát s dostatečným předstihem, aby bylo možné konzoli pořídit jako letošní vánoční dárek. Podle webu techradar.com by se cena PS5 měla pohybovat kolem 500 dolarů, v přepočtu 12 tisíc korun, dodávky by mohly začít údajně už v červenci.

reklama

Pátá generace PlayStationu bude mít futuristické křivky v černobílé kombinaci. Poprvé ve své historii se bude od začátku prodávat ve dvou verzích. Jedna s mechanikou, tedy možností instalovat hry z Blu-ray disků a také z nich přehrávat filmy ve 4K rozlišení. Digital Edition nabídne získávat hry a veškerý obsah on-line.

Japonci představili společně s novou konzolí také její příslušenství – bezdrátová 3D sluchátka, dvojitou HD kameru či nabíjecí dok pro dvojici herních ovladačů. Dokoupit půjde taky přídavný SSD disk, který rozšíří vestavěné úložiště o kapacitě 825 GB.

PlayStation 5 s příslušenstvím
PlayStation 5 s příslušenstvím

V rámci obsáhlé prezentace se formou trailerů představilo více než dvacet převážně exkluzivních her, které naplno využijí výkonu, ale třeba také unikátních vlastností ovladače DualSense. Ten slibuje mimo jiné nový druh haptické odezvy i tlačítek, která v rámci herní situace budou klást prstům různý aktivní odpor.

Ovladač DualSense pro PlayStation 5
Ovladač DualSense pro PlayStation 5

Prvním titulem pro PlayStation 5 by měl být Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, navazující na dva roky starou hru. Ta se stala nejprodávanější komiksovou adaptací všech dob. Vylepší grafiku originálu a přinese nový příběh, část s dalším pavoučím hrdinou, známým ze samostatné série od Marvela.

Vrátí se rovněž závodní hra, která reprezentuje PlayStation už od začátku, tedy Gran Turismo 7.

Mezi největší překvapení se počítá exkluzivita Returnal. Půjde o akční sci-fi horor, jehož hlavní hrdinka se bude snažit prolomit časovou smyčku, na jejímž konci vždy čeká její smrt.

Naopak sázkou na jistotu je pokračování příbehu lovkyně Aloy ze hry Horizon: Zero Dawn. Druhý díl pojmenovaný Horizon Forbidden West nabídne příběh z postapokalyptické budoucnosti, kdy se lidé propadnou do pravěkých podmínek a sdílejí svět s roboty, kteří vážně hrozí, že je vystřídají na vrcholu evoluční pyramidy.

Očekává se, že PlayStation 5 svede na předvánočním trhu souboj s konkurenční konzolí od společnosti Microsoft Xbox Series X, kterou Američané představili v polovině března letošního roku.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Soudy

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Za diskriminaci křesťanů se divadla omlouvat nemusí. Duka s Němcem u soudu nepochodili

Nejvyšší soud (NS) zamítl dovolání kardinála Dominika Duky a právníka Ronalda Němce ve sporu s brněnskými divadly. Neúspěšně žádali omluvu za zásah do svých osobnostních práv, údajně způsobený uvedením dvou her na festivalu Divadelní svět Brno. Obě hry provokativní formou zobrazovaly některé křesťanské symboly a kritizovaly římskokatolickou církev a západní pohled na muslimský svět. Podle rozsudku však nešlo o diskriminaci křesťanů ani zásah do práva na svobodu vyznání.

Koronavirus

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

V Chebu do kina, ve Zlíně ani do obchodu. Jak by se rozvolňovalo regionálně

Přestože epidemie nemoci COVID-19 postupně ustupuje a celoplošně dochází k rozvolňování vládních opatření, mezi jednotlivými regiony stále existují propastné rozdíly. Jak by tedy vypadalo rozvolňování, kdyby se rozhodovalo podle jednotlivých krajů? Zatímco v Karlovarském by se život vrátil skoro do normálu, Zlínský by nadále zůstával v tvrdém lockdownu.

Visí přežití Francie na vlásku? Vojáci opět píšou Macronovi, hrozí občanskou válkou
Poválečný odsun Němců dodnes přímo ovlivňuje politickou mapu Sudet, tvrdí vědec
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Otvírají se obchody, roušky nejsou venku povinné. Co se od pondělí mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama