CNN Prima News plošné testování

plošné testování

Výpis příspěvků ke štítku „plošné testování“

Lékař: Plošné testování jsou vyhozené peníze. Covid už dva roky diagnostikujeme chybně

20. ledna 2022 14:25

Podle lékařů Hany Roháčové a Martina Balíka nemá plošné testování ve firmách nebo školách smysl. Zatímco Balík mluvil ve vysílání CNN Prima NEWS o vyhazování peněz, Roháčová doporučila zaměřit se na lidi s příznaky onemocnění COVID-19. Balík se navíc opřel také do diagnostikování covidu, prý to už dva roky děláme špatně.

Škola na pražském Proseku zamířila do karantény. Žáky testovali přesnějšími PCR testy

4. ledna 2022 23:30

Žáci jedné ze škol na pražském Proseku se po pondělním plošném testování na covid ocitli v karanténě. Škola totiž na rozdíl od většiny ostatních testuje nikoliv antigenními, ale přesnějšími PCR testy, u nichž se ale výsledek dozví až se zpožděním, a děti přitom byly celý den při výuce bez roušek či respirátorů. V úterý o tom informoval mluvčí pražské hygienické stanice Zbyněk Boublík.

Testujme ve školách každé pondělí, navrhuje Plaga. Ministerstvo zdravotnictví zkritizoval

3. listopadu 2021 12:23

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) doufá, že i přes rostoucí počet nakažených covidem nebude nutné uzavírat školy. Uvedl to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Vyzývá však k nastavení systému, který zaručí bezpečné prostředí na školách. „Testování vždy v pondělí je jednou z cen, jak bezpečnost prezenční výuky zvýšit,“ podotkl.

Školy se zavírat nebudou, slibuje Vojtěch. Nákaza se šíří mezi neočkovanými dětmi

15. září 2021 11:03

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) připustil, že testování na školách může i nadále pokračovat. Nikoliv však plošně, ale na regionální úrovni. Šéf resortu zdravotnictví to řekl na středeční tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně. Zároveň prohlásil, že vláda už neplánuje školy znovu zavírat, jako tomu bylo v loňském roce. Vojtěch také doplnil, že nákaza se podle dat šíří zejména mezi mladými neočkovanými lidmi.

PŘEHLEDNĚ: Jakým způsobem se nechat otestovat a jakou dobu jednotlivé testy platí

6. června 2021 15:53

Testování na COVID-19 se stalo nedílnou součástí našich životů. Lidé se kvůli pandemii covidu pravidelně testují v práci či ve školách, negativní test je rovněž potřeba ke každodennímu životu. Potřebujete jej, abyste si dali pivo s přáteli v restauraci, při návštěvě kadeřníka, kulturních či sportovních akcích anebo pro bezpečné cestování. Jinou variantou je pouze očkování či prodělání nemoci. Testy na koronavirus jsou pro Čechy od června v určité míře proplácené zdravotními pojišťovnami.

Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

1. března 2021 19:15
Aktualizováno

Vláda schválil návrh ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) na plošné testování zaměstnanců. To odstartuje ve středu. Do 12. března musí mít první testy všichni pracovníci firem nad 250 zaměstnanců. Ačkoliv ČSSD před pondělním jednáním vlády uvedla, že je třeba omezit a částečně uzavřít průmyslové podniky, jinak už tak tvrdá opatření nezaberou, kabinet nakonec k tomuto kroku nepřistoupil.

Řada rodičů s pravidelným testováním dětí nesouhlasí. Varují i odborníci

25. února 2021 07:07

Návrat žáků do škol je podmíněný pravidelným testováním. S tím ale někteří rodiče nesouhlasí. Obávají se, že testování i roušky ve školách negativně ovlivní psychiku i zdraví dětí. Podle dětské psycholožky Simony Dejdarové mohou být tato opatření pro děti velmi stresující. Budou mít děti, jejichž rodiče odmítnou testování, nárok na řádnou výuku?