CNN Prima News plošné testování

plošné testování

Výpis příspěvků ke štítku „plošné testování“

Škola na pražském Proseku zamířila do karantény. Žáky testovali přesnějšími PCR testy

Žáci jedné ze škol na pražském Proseku se po pondělním plošném testování na covid ocitli v karanténě. Škola totiž na rozdíl od většiny ostatních testuje nikoliv antigenními, ale přesnějšími PCR testy, u nichž se ale výsledek dozví až se zpožděním, a děti přitom byly celý den při výuce bez roušek či respirátorů. V úterý o tom informoval mluvčí pražské hygienické stanice Zbyněk Boublík.

Školy se zavírat nebudou, slibuje Vojtěch. Nákaza se šíří mezi neočkovanými dětmi

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) připustil, že testování na školách může i nadále pokračovat. Nikoliv však plošně, ale na regionální úrovni. Šéf resortu zdravotnictví to řekl na středeční tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně. Zároveň prohlásil, že vláda už neplánuje školy znovu zavírat, jako tomu bylo v loňském roce. Vojtěch také doplnil, že nákaza se podle dat šíří zejména mezi mladými neočkovanými lidmi.

PŘEHLEDNĚ: Jakým způsobem se nechat otestovat a jakou dobu jednotlivé testy platí

Testování na COVID-19 se stalo nedílnou součástí našich životů. Lidé se kvůli pandemii covidu pravidelně testují v práci či ve školách, negativní test je rovněž potřeba ke každodennímu životu. Potřebujete jej, abyste si dali pivo s přáteli v restauraci, při návštěvě kadeřníka, kulturních či sportovních akcích anebo pro bezpečné cestování. Jinou variantou je pouze očkování či prodělání nemoci. Testy na koronavirus jsou pro Čechy od června v určité míře proplácené zdravotními pojišťovnami.

Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Aktualizováno

Vláda schválil návrh ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) na plošné testování zaměstnanců. To odstartuje ve středu. Do 12. března musí mít první testy všichni pracovníci firem nad 250 zaměstnanců. Ačkoliv ČSSD před pondělním jednáním vlády uvedla, že je třeba omezit a částečně uzavřít průmyslové podniky, jinak už tak tvrdá opatření nezaberou, kabinet nakonec k tomuto kroku nepřistoupil.

Řada rodičů s pravidelným testováním dětí nesouhlasí. Varují i odborníci

Návrat žáků do škol je podmíněný pravidelným testováním. S tím ale někteří rodiče nesouhlasí. Obávají se, že testování i roušky ve školách negativně ovlivní psychiku i zdraví dětí. Podle dětské psycholožky Simony Dejdarové mohou být tato opatření pro děti velmi stresující. Budou mít děti, jejichž rodiče odmítnou testování, nárok na řádnou výuku?