reklama
CNN Prima News plošné testování

plošné testování

Výpis příspěvků ke štítku „plošné testování“

Testujme ve školách každé pondělí, navrhuje Plaga. Ministerstvo zdravotnictví zkritizoval

3. listopadu 2021 12:23

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) doufá, že i přes rostoucí počet nakažených covidem nebude nutné uzavírat školy. Uvedl to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Vyzývá však k nastavení systému, který zaručí bezpečné prostředí na školách. „Testování vždy v pondělí je jednou z cen, jak bezpečnost prezenční výuky zvýšit,“ podotkl.

Školy se zavírat nebudou, slibuje Vojtěch. Nákaza se šíří mezi neočkovanými dětmi

15. září 2021 11:03

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) připustil, že testování na školách může i nadále pokračovat. Nikoliv však plošně, ale na regionální úrovni. Šéf resortu zdravotnictví to řekl na středeční tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně. Zároveň prohlásil, že vláda už neplánuje školy znovu zavírat, jako tomu bylo v loňském roce. Vojtěch také doplnil, že nákaza se podle dat šíří zejména mezi mladými neočkovanými lidmi.

PŘEHLEDNĚ: Jakým způsobem se nechat otestovat a jakou dobu jednotlivé testy platí

6. června 2021 15:53

Testování na COVID-19 se stalo nedílnou součástí našich životů. Lidé se kvůli pandemii covidu pravidelně testují v práci či ve školách, negativní test je rovněž potřeba ke každodennímu životu. Potřebujete jej, abyste si dali pivo s přáteli v restauraci, při návštěvě kadeřníka, kulturních či sportovních akcích anebo pro bezpečné cestování. Jinou variantou je pouze očkování či prodělání nemoci. Testy na koronavirus jsou pro Čechy od června v určité míře proplácené zdravotními pojišťovnami.

Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

1. března 2021 19:15
Aktualizováno

Vláda schválil návrh ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) na plošné testování zaměstnanců. To odstartuje ve středu. Do 12. března musí mít první testy všichni pracovníci firem nad 250 zaměstnanců. Ačkoliv ČSSD před pondělním jednáním vlády uvedla, že je třeba omezit a částečně uzavřít průmyslové podniky, jinak už tak tvrdá opatření nezaberou, kabinet nakonec k tomuto kroku nepřistoupil.

Řada rodičů s pravidelným testováním dětí nesouhlasí. Varují i odborníci

25. února 2021 07:07

Návrat žáků do škol je podmíněný pravidelným testováním. S tím ale někteří rodiče nesouhlasí. Obávají se, že testování i roušky ve školách negativně ovlivní psychiku i zdraví dětí. Podle dětské psycholožky Simony Dejdarové mohou být tato opatření pro děti velmi stresující. Budou mít děti, jejichž rodiče odmítnou testování, nárok na řádnou výuku?

Děti bez testu budou mít zakázáno chodit do školy. Budou se učit doma, plánuje Plaga

17. února 2021 18:16

Do školy budou smět chodit jen testovaní na covid. Navrhuje to ministr školství Robert Plaga. Studenti, kteří se odmítnou podrobit testování, se nebudou moci zúčastnit prezenční výuky. Školy pro ně však nebudou muset zařizovat distanční výuku a absenci jim omluví. Zpátky do lavic se žáci mají vracet postupně od 1. března, testovat by se měli samostatně každé dva týdny pomocí antigenních testů.

Do práce jen s negativním výsledkem. Slovensko čeká další plošné testování

17. ledna 2021 20:31

Slovenská vláda prodloužila kvůli koronavirové krizi stávající zákaz vycházení o dva týdny, tedy do 7. února. Nařízení obsahuje několik výjimek. Země bude také podobně jako loni na podzim znovu plošně testovat obyvatele na koronavirus. Bez negativního výsledku testu lidé od 27. ledna nebudou moci v zemi například chodit do práce. Novinářům to po nedělním jednání kabinetu řekl ministr zdravotnictví Marek Krajčí.

Platnost antigenních testů by měla být maximálně 12 hodin, navrhuje Hajdúch

16. prosince 2020 20:25

Česko ve středu odstartovalo plošné antigenní testování. Podle národního koordinátora testování na COVID-19 a člena vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace Mariána Hajdúcha má toto testování své plusy, ale i limity. Pokud má někdo negativní antigenní test, neznamená to, že se během dalších 12 hodin nenakazí. Platnost antigenních testů by proto měla být kratší a měla by fungovat v řádu hodin, ne dní, uvedl v pořadu CNN Prima NEWS K věci.

reklama