CNN Prima News pobočky

pobočky

Výpis příspěvků ke štítku „pobočky“

Boj o pobočky pošt. Na rušení nejsme vůbec připraveni, připouští starosta Litovle

Vrcholí boj samospráv měst a obcí o zachování alespoň některých poboček České pošty, které chce její vedení už k prvnímu červenci zrušit. Radnice odmítají jejich uzavření hlavně tam, kde se lidem výrazně zhorší dostupnost poštovních služeb a hrozí, že zachované pobočky nebudou zvládat nápor zákazníků. Takový případ řeší i v Litovli.

PŘEHLEDNĚ: Skončí víc než třetina finančních úřadů. Podívejte se, kde všude se zruší

Ministerstvo financí od července zruší 77 z 201 územních pracovišť finančních úřadů. 56 z nich už nyní fungovalo v omezeném režimu. Místo zrušených úřadů Finanční správa lidem nabídne zvláštní linky pro telefonické konzultace, v době podávání daňových přiznání také rozšíří výjezdy do obcí. Odborní pracovníci rušených úřadů se přesunou do jiných lokalit. Resort neupřesnil, zda bude rozhodnutí znamenat i propouštění.

Pošta přiznala, že pobočku v Liberci chtěla zrušit omylem. Zavře však jinou, lidé se bouří

Česká pošta uznala chybu, když chtěla zrušit jednu ze svých libereckých poboček. Prý se to stalo omylem. Obyvatelé se ale dlouho neradovali – namísto zachráněné pobočky pošta zruší jinou, která byla otevřená sedm dní v týdnu až do večera. Na její záchranu okamžitě vznikla petice, v řádu hodin podpisy zaplnily několik archů.

KOMENTÁŘ: Z pošt se staly bankomaty a předražené trafiky. Rušení je v zájmu všech

Většina z nás má doma na památku schovaný nějaký ten vánoční pohled, který mu připomíná dobu, kdy ještě Česká pošta plnila svou primární funkci. Jenže za poslední roky se z jejích poboček staly spíš předražené trafiky a bankomaty. Instituce nefunguje a je v zájmu nás všech, aby stát nedotoval tisíce úřadoven jen proto, že si na ně lidé chodí pro důchody, pokuty nebo dopisy z finančáku. Přes řadu oprávněných výhrad je dobře, že politická reprezentace k radikálnímu kroku konečně našla odvahu.

REPORTÁŽ z Ostravy: Na zrušených pobočkách to vře. Pošťáci jsou v šoku a zákazníci láteří

K zaměstnancům zrušených poboček České pošty se krutá pravda donesla až 31. března, když přišli do práce. „Opravdu jsme se to dověděli až v pátek, předem to s námi nikdo nekonzultoval,“ rozčiluje se Miloslava Janíčková, vedoucí pošty v Ostravě-Porubě na Hlavní třídě. Bylo to jak sázka do loterie. „Věděli jsme, že se nějaké pobočky zruší, ale proč zrovna ta naše? Máme tady pořád plno,“ dodá vedoucí. Naštvaní jsou i zákazníci. „Stát nám chce vnutit datové schránky a další kraviny, ale já to nechci“ stěžuje si 60letý Pavel Barciaga, právě u okénka zaplatil SIPO.

Katastrofa, tepe ANO Rakušana za rušení pošt. Vildumetzová mu vmetla nepoměr v „jeho“ Kolíně

Katastrofa a diletantismus. I tak politici z hnutí ANO hodnotí rozhodnutí ministerstva vnitra o budoucím zrušení poboček České pošty. Ta kvůli úsporám sníží počet poboček k 1. červenci o 300 na 2 900. Návrh vládního nařízení, které to umožní, bude vláda schvalovat zřejmě příští týden. Proti návrhu se vymezili někteří politici, kteří ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ostře kritizují.

MAPA: Česká pošta zavře stovky míst. Zkontrolujte si osud pobočky ve vašem okolí

Česká pošta zveřejnila seznam poboček, které v průběhu prvního pololetí letošního roku uzavře. Rozhodnutí se dotkne celkem 115 měst a obcí. Celkem Česká pošta zavře 300 svých poboček. Nejvíce jich ubude v Moravskoslezském kraji, kde se zruší 48 provozoven. V Praze má jít o 35 míst. Rušené pobočky státní podnik vybíral podle návštěvnosti klientů, počtu úkonů a ekonomické situace.

Stovky propuštěných a zrušené pobočky České pošty. Podívejte se, kterých se to týká

Aktualizováno

Česká pošta zruší v polovině letošního roku nejvíce poboček v Moravskoslezském kraji, celkem 56. Následuje Praha s 35 poštami a Ústecký kraj, který přijde o 27 poboček. Nejméně poboček, jen osm, se bude rušit na Vysočině Ve zbylých krajích bude Česká pošta rušit mezi 13 a 24 pobočkami. Vyplývá to z interního seznamu České pošty, který ČTK získala.

Masivní propouštění na České poště: O práci přijdou tisíce pošťáků z terénu i od přepážek

Česká pošta letos propustí několik tisíc zaměstnanců. Budou mezi nimi doručovatelé, zaměstnanci na přepážkách i lidé ze správního aparátu podniku, řekl pověřený ředitel pošty Miroslav Štěpán webu Seznam Zprávy. Důvodem je klesající zájem o poštovní služby. Zároveň potvrdil již dříve zveřejněný záměr uzavřít 300 poboček pošty. V posledních letech je hospodaření České pošty ztrátové. Státní podnik v současnosti provozuje 3 200 poboček a zaměstnává zhruba 25 tisíc lidí.