Televize je nejsilnější médium. Kolik času denně jejímu sledování Češi věnují?
početí
Výpis příspěvků ke štítku „početí“
Co jsme dělali za covidové uzávěry? Děti to rozhodně nebyly, zjistili švýcarští vědci
Když se Evropou šířila první vlna koronavirové pandemie na jaře 2020 a země se uzavíraly do lockdownů, všeobecně se očekával nárůst porodnosti o devět měsíců později. Jenže nyní se ukázalo, že covidové uzávěry měly na počet narozených dětí v evropských zemích přesně opačný dopad. Pokles porodnosti byl navíc výrazný.
Mimořádné datum láká ke svatbám i novým cílům. Co nás 2. února podle numerologů čeká?
Návaly ve svatebních síních nebo zásadní kariérní postup. To jsou vyhlídky na středu. Víte proč? Bude totiž 2. 2. 2022. Toto mimořádné datum prý bude přát nejen lásce, ale i početí nových potomků. Podle numerologů to má jediný háček – musíte tomu věřit.
Nicola otěhotněla, přestože neměla „úplný“ sex. Lidé jí přezdívají Panenka Marie
Když se dozvěděla, že čeká dítě, nemohla tomu Nicola Mooreová uvěřit. Neměla totiž do té doby „úplný“ sex a byla panna. Později zjistila, že trpí takzvaným vaginismem, mezitím se jí začalo přezdívat Panenka Marie. Stalo se tak před osmi lety, Angličanka ale svůj příběh vypráví dál, aby upozornila na problémy, které s sebou její porucha nese.
Dívenka Molly se narodila ze zárodku embrya starého 27 let
Ačkoli je Molly Gibsonové něco málo přes měsíc, mohla se narodit kdykoli před 27 lety. Její genetičtí rodiče zmrazili embryo v říjnu 1992 a darovali ho k adopci. Až letos se ho ujali adoptivní rodiče Tina Gibsonová a Ben Gibson z Tennessee. Podle webu CNN její narození vytvořilo nový rekord.
Narodí se silná generace „koronavirových“ dětí? Lékaři očekávají populační boom
Karanténa, omezené vycházení, snaha zůstat co nejvíce doma a stýkat se s co nejmenším okruhem lidí. I tak změnil naše životy boj proti koronaviru. Doma uvázly mladé rodiny i páry a mnozí lékaři předpovídají, že se tato situace projeví na populační křivce narozením generace koronavirových dětí.
Omezením pití alkoholu alespoň půl roku před plánovaným početím snížíte riziko vrozených vad u svých potomků
Vědci z univerzity v Čchang-ša na základě svých zjištění varují, že by muži měli přestat pít alkohol alespoň šest měsíců a ženy alespoň jeden rok předtím, než se budou pokoušet o početí dítěte, aby své potomky ochránili před vyšším rizikem vrozených srdečních chorob. O studii informoval server Daily Mail.
Nedostatek spánku a ponocování má negativní vliv na kvalitu spermií, zjistili vědci
Muži, kteří chodí spát před půl jedenáctou večer, mají téměř čtyřikrát pravděpodobněji kvalitnější spermie než ti, kteří chodí spát později. Odborníci se podle serveru Daily Mail shodují na tom, že dostatečný spánek je v případě, že se pár snaží o založení rodiny, naprosto stěžejní.
I mužům tikají biologické hodiny. Otcovství v pozdějším věku přináší podle studie zvýšená rizika
Podle nové studie nesužují biologické hodiny pouze ženy, jak by se často mohlo zdát, ale rovněž muže. Starší otcové totiž podle zjištěných informací mohou vystavit své potomky (a partnerky) komplikacím ať už v průběhu těhotenství, nebo v pozdějším životě, uvedl server Deutsche Welle.