Když se dozvěděla, že čeká dítě, nemohla tomu Nicola Mooreová uvěřit. Neměla totiž do té doby „úplný“ sex a byla panna. Později zjistila, že trpí takzvaným vaginismem, mezitím se jí začalo přezdívat Panenka Marie. Stalo se tak před osmi lety, Angličanka ale svůj příběh vypráví dál, aby upozornila na problémy, které s sebou její porucha nese.
Nicola, která žije s rodinou v Portsmouthu, nemohla mít sex a ani si nebyla schopna zavést tampon. Nejdříve netušila proč, s přítelem ale našli jiné způsoby, jak se navzájem uspokojit.
„Pak jsme se začali pokoušet o pohlavní styk, (partner) byl o několik let starší a zkušenější. Zkusili jsme to, ale nešlo to. Nechápala jsem proč. Jediný způsob, jak to mohu popsat, je, jako by narazil do cihlové zdi. Opět jsem navštívila lékaře, který mě vyšetřil, ale znovu mi řekl, že je všechno v pořádku,“ popsala pro deník Daily Mirror.
I přesto se ženě podařilo otěhotnět. Že se z ní stane matka, zjistila v práci, kde si udělala těhotenský test. Začala panikařit z obavy, jak bude schopna porodit. Záhadou pro ni také bylo, že vůbec otěhotněla.
„Nemohla jsem tomu uvěřit, byla jsem tak šokovaná a zmatená,“ uvedla Nicole. „Bála jsem se, že si můj partner bude myslet, že jsem ho podváděla, protože to vypadalo tak nemožně. Ale naštěstí mě a mé tělo znal a ani na okamžik o mně nezapochyboval,“ doplnila nyní spokojená maminka.
Panna Marie
Lékaři Angličance nejdříve to, že otěhotněla, aniž by měla pohlavní styk, nevěřili. Nakonec ale uznali, že předehra a „neúplný“ sex mohou vést výjimečně k početí. „Hodně lidí mi stále říká Panenka Marie, což mě opravdu rozesmívá,“ prohlásila Mooreová.
„Můj přítel v té době se mnou musel často chodit na schůzky s lékaři, aby dosvědčil, že jsme opravdu neměli sex. Pamatuji si, že jsem byla na kontrole v nemocnici a nemohla jsem podstoupit gynekologické vyšetření, protože sestra do mě nemohla zavést prst. Snažila jsem se jí vysvětlit, že jsem ještě neměla sex, a ona mi řekla: ,Nebuď směšná, samozřejmě, že ano‘,“ vzpomínala Britka.
„Byla jsem na rutinním vyšetření kvůli nemoci související s těhotenstvím a náhodou mě viděl medik, který nedávno studoval vaginismus. Řekla jsem mu o mých problémech a on mi odpověděl, že jde pravděpodobně o tuto poruchu. Šla jsem domů a vyhledala si příznaky. A nemohla jsem uvěřit tomu, co jsem četla,“ řekla Mooreová.
Nyní vede normální sexuální život
Nečekané těhotenství se ukázalo jako požehnání a Nicola konečně získala odpovědi na své otázky, které hledala celý život. Když byla ve čtvrtém měsíci, byl jí diagnostikován vaginismus a začala navštěvovat terapeuta, který jí pomohl problém vyřešit. Jde o sexuální dysfunkci charakterizovanou silnými a samovolnými stahy svalstva poševního vchodu při pokusu o penetraci.
V pátém měsíci mohla konečně přijít o panenství. Navzdory obavám z porodu se jí bez komplikací narodila holčička, které dala jméno Tilly. „Je rozhodně můj malý zázrak. Mít ji bylo to nejlepší, co se mi stalo,“ svěřila se. S otcem své dcery už sice pár netvoří, po diagnóze ji ale velmi podporoval.
Nicola nyní sdílí svůj příběh, aby pomohla zvýšit povědomí o vaginismu. „Nebylo to snadné. Celé to bylo frustrující, stresující a zneklidňující, ale vydržela jsem to. Stále trpím vaginismem, ale teď vím, jak s ním zacházet, a rozhodně to není tak špatné. Stále nemohu dělat určité věci, jako je zavedení tamponu, ale mám velké štěstí, že jsem nyní schopna vést normální sexuální život,“ uzavřela Mooreová.