reklama

Podvodníci vylákali od klientů 290 milionů. Odborník radí, co je bezpečná investice

Policie navrhla obžalovat sedm lidí, kteří vylákali od stovek klientů více než 290 milionů korun. Slibovali jim výhodné, až pětiprocentní zhodnocení jejich investic za jediný měsíc. Šlo o investice do komodit nebo realit u společnosti Investment and Trading Capital Limited. Jak poznat, že daná nabídka nemusí být reálná, a co je možné v současné době považovat za relativně bezpečnou investici, vysvětlil ve vysílání televize CNN Prima NEWS finanční poradce Vladimír Weiss.

reklama

„Zpravidla se slibují výnosy, které jsou prakticky nesplnitelné. Zavání rovnou podvodem nebo neúměrným rizikem,“ přibližuje finanční poradce firmy Partners Weiss. Podvodníci, kteří okradli klienty o miliony, pak slibovali nesplnitelné.

K tématu

„Podvodníci slibovali jedno až pět procent měsíčně. Což je hrubým přepočtem cca 12 až 60 procent ročně, což je velice nestandardní,“ varuje.

Kromě nestandardních výnosů je dalším rysem podvodu například garance. „Každá garance je tak silná jako ten, kdo ji poskytuje. Musíme k nim přistupovat opatrně,“ míní Weiss. Bezpečný výnos je podle jeho slov okolo půl procenta.

V případě odsouzení hrozí oněm sedmi lidem až deset let vězení. Peníze jim na slibovanou investici poskytlo nejméně 385 lidí. Při vyšetřování byl zajištěn movitý a nemovitý majetek za více než 60 milionů korun, uvádí mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej.

K tématu

Tagy: investice podvod finance Investment and Trading Capital Limited Vladimír Weiss Jaroslav Ibehej Partners

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Vláda

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chybky tam byly, ale vše jsme opravili, řekl vládní IT zmocněnec o rezervačním systému

Chyby v rezervačním systému pro očkování proti covidu jsme měli, přiznal v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS vládní zmocněnec pro digitalizaci a IT Vladimír Dzurilla. Podle něj se ale vše rychle opravilo a program nakonec fungoval bez problémů. Systém však během dopoledne dokázal prolomit čtyřiadvacetiletý student, problémy nastaly také při zasílání potvrzovacích PIN kódů.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama