reklama

Pohár trpělivosti strážníků přetekl. Extrémně vulgární vandal skončil na záchytce

Pořádnou dávku trpělivosti a chladnou hlavu musejí mít při nočních službách strážníci v Brně. Tentokrát měli co do činění s extrémně drzým a sprostým vandalem. Když s ním hlídky čekaly na příjezd státních policistů, počastoval je těmi nejsprostšími výrazy. Dokonce urážel i jejich rodiny. Nakonec skončil na záchytce.

reklama

„Zku*vy*yne vym**anej, jste mršiny vy**baný. Nic víc, vy**baní fízlové. P**o, já bych ti tak naložil na tu hubu vym**anou,“ chrlil 24letý muž na strážníky. Ti jsou zvyklí na ledacos, takovou suverenitu a drzost agresivního vandala však nečekali.

Muže přistihli ve chvíli, kdy ničil zrcátka u zaparkovaných aut. Navíc převracel a rozsypával popelnice v několika ulicích. Řeč s ním ale už od začátku nebyla možná. „Nesahej na mě. Ty mě napadáš, nebo co? Ano, rozbil jsem popelnice, a teď co? Se z toho vyse**te do huby? Buze**nti, zku*vy*yni vy**baní, fízlácí vym**aní,“ pokračoval muž jako generátor náhodných sprostých slov.

„Muž se choval nezvykle zlostně. Na strážníky byl extrémně sprostý, soustavně je urážel a vyhrožoval, že se pomstí jim i jejich rodinám. Ve svých narážkách přitom nevynechal ani děti,“ uvedl mluvčí městské policie v Brně Jakub Ghanem. Muž neustále opakoval, zda ho strážníci orálně uspokojí. Se stejnou narážkou pak přešel na členy jejich rodin.

Strážníky se pokusil i napadnout

„Chvíli musíte počkat, na co? Až mě vykouříš ty a kolegové? Nebo budeš hulit ty? Tvoje stará nebo děcka mě budou hulit? Může, ať dojde,“ pokračoval v sexuálních narážkách. Muž u sebe neměl doklady, na místo proto byli přivoláni k ověření identity státní policisté. „Během čekání několik minut trpělivě a s chladnou hlavou čelili oplzlým poznámkám a dalším vulgaritám,“ pokračoval Ghanem.

Jakmile policisté použili formulaci „jménem zákona“, muž jim skočil do řeči a výzvu si upravil podle svého. „Jménem zákona vyzývám, abyste klekl na čtyři a kouřil mi kára. Ti vojedu mámu a uvidíš. Vůbec na mě nesahej  ty fízláku zku*vy*ynský,“ začal se muž vzpouzet.

Trpělivost pak ale strážníkům došla, a to ve chvíli, kdy se je agresivní muž snažil napadnout. Skončil pak na zemi a v poutech.

Státní policisté následně vandala podrobili testu na drogy, který prokázal, že byl zfetovaný. Spáchání trestného činu ale vyloučili. Drzého muže proto strážníci nechali převézt na záchytku a teď se bude zodpovídat hned ze čtyř přestupků.

Tagy:

Hlavní zprávy

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové
Volby 2021

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové

Kde je Bartoš? pokřikoval šéf vlády Andrej Babiš na lídra hnutí STAN Víta Rakušana v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. Rakušan je společně s Ivanem Bartošem v čele koalice Pirátů a STAN a v debatách se střídají. Babiš s Rakušanem se dostali do ostrého sporu i kvůli pandemii koronaviru a premiér šéfovi STANu vmetl i to, že prosazoval ocenění molekulární genetičky Soni Pekové.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina
Domácí

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro
Volby 2021

Mají mít homosexuálové právo na manželství? Babiš a Fiala jsou proti, Rakušan pro

Homosexuálové by neměli mít stejné právo na svatbu jako heterosexuálové. V debatě Česko hledá premiéra se na tom shodli například Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS), Zuzana Majerová Zahradníková (Trikolóra), Tomio Okamura (SPD) či Vojtěch Filip (KSČM). Proti registrovanému partnerství ovšem nejsou. Pro sňatky všech se naopak vyslovila například koalice STAN a Pirátů nebo šéf Přísahy Robert Šlachta.

Filip k Rakušanovi: S Íránem jste udělali sviňárnu. Od vás je to pocta, reagoval šéf STAN

Předvolební debata Česko hledá premiéra v neděli večer byla plná ostrých sporů a výměn názorů. Jednou z těch pikantnějších byla ta, která se odehrála mezi šéfem KSČM Vojtěchem Filipem a lídrem koalice Pirátů a STAN Vítem Rakušanem (STAN). Vojtěch Rakušana obvinil ze „sviňárny“ kvůli kauze velvyslance v Íránu. Rakušan mu to vrátil s tím, že pokud mu něco podobného řekne komunista, je to pocta, neboť „ti zde dělali sviňárny 40 let“.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš a Rakušan na ostří nože. Hodíte si s Bartošem korunou, kdo bude premiér? ptal se šéf ANO

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se uskutečnila velká superdebata s osmi lídry nejsilnějších stran či koalic. Pozvání přijal předseda hnutí ANO Andrej Babiš, lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS), lídr koalice PirSTAN Vít Rakušan (STAN), předseda hnutí SPD Tomio Okamura, šéf komunistů Vojtěch Filip, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta a šéfka koalice Trikolora Svobodní Soukromníci Zuzana Majerová Zahradníková.

Kandidát na ministra zdravotnictví: Po mém očkování vám nic není. Po kritice se hájil

Vzkaz kandidáta do Poslanecké sněmovny Ondřeje Dostála (Piráti) vzbudil vlnu emocí. Na sociálních sítích si postěžoval, že se ho média ptají na to, zda je očkovaný proti covidu. Podle něj se však jedná o citlivý zdravotní údaj a nikomu po něm nic není. Po vlně kritiky se rozhodl hájit virtuálním příspěvkem. Zároveň dodal, že očkovaný vzhledem k vysoké hladině protilátek není.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Exprezident Klaus dál zůstává v nemocnici. Pokračuje v léčbě na urologické klinice

Václav Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží a v Ústřední vojenské nemocnici v Praze zatím zůstává. V neděli to potvrdil redakci CNN Prima NEWS Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

reklama