reklama

Pohár trpělivosti strážníků přetekl. Extrémně vulgární vandal skončil na záchytce

Pořádnou dávku trpělivosti a chladnou hlavu musejí mít při nočních službách strážníci v Brně. Tentokrát měli co do činění s extrémně drzým a sprostým vandalem. Když s ním hlídky čekaly na příjezd státních policistů, počastoval je těmi nejsprostšími výrazy. Dokonce urážel i jejich rodiny. Nakonec skončil na záchytce.

reklama

„Zku*vy*yne vym**anej, jste mršiny vy**baný. Nic víc, vy**baní fízlové. P**o, já bych ti tak naložil na tu hubu vym**anou,“ chrlil 24letý muž na strážníky. Ti jsou zvyklí na ledacos, takovou suverenitu a drzost agresivního vandala však nečekali.

Muže přistihli ve chvíli, kdy ničil zrcátka u zaparkovaných aut. Navíc převracel a rozsypával popelnice v několika ulicích. Řeč s ním ale už od začátku nebyla možná. „Nesahej na mě. Ty mě napadáš, nebo co? Ano, rozbil jsem popelnice, a teď co? Se z toho vyse**te do huby? Buze**nti, zku*vy*yni vy**baní, fízlácí vym**aní,“ pokračoval muž jako generátor náhodných sprostých slov.

„Muž se choval nezvykle zlostně. Na strážníky byl extrémně sprostý, soustavně je urážel a vyhrožoval, že se pomstí jim i jejich rodinám. Ve svých narážkách přitom nevynechal ani děti,“ uvedl mluvčí městské policie v Brně Jakub Ghanem. Muž neustále opakoval, zda ho strážníci orálně uspokojí. Se stejnou narážkou pak přešel na členy jejich rodin.

Strážníky se pokusil i napadnout

„Chvíli musíte počkat, na co? Až mě vykouříš ty a kolegové? Nebo budeš hulit ty? Tvoje stará nebo děcka mě budou hulit? Může, ať dojde,“ pokračoval v sexuálních narážkách. Muž u sebe neměl doklady, na místo proto byli přivoláni k ověření identity státní policisté. „Během čekání několik minut trpělivě a s chladnou hlavou čelili oplzlým poznámkám a dalším vulgaritám,“ pokračoval Ghanem.

Jakmile policisté použili formulaci „jménem zákona“, muž jim skočil do řeči a výzvu si upravil podle svého. „Jménem zákona vyzývám, abyste klekl na čtyři a kouřil mi kára. Ti vojedu mámu a uvidíš. Vůbec na mě nesahej  ty fízláku zku*vy*ynský,“ začal se muž vzpouzet.

Trpělivost pak ale strážníkům došla, a to ve chvíli, kdy se je agresivní muž snažil napadnout. Skončil pak na zemi a v poutech.

Státní policisté následně vandala podrobili testu na drogy, který prokázal, že byl zfetovaný. Spáchání trestného činu ale vyloučili. Drzého muže proto strážníci nechali převézt na záchytku a teď se bude zodpovídat hned ze čtyř přestupků.

Tagy:

Hlavní zprávy

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let
Kultura

Nečekaně zemřel kapelník skupiny Šlapeto. Slavnému hudebníkovi bylo 57 let

Ve věku 57 let zemřel hudebník z legendární kapely Šlapeto Radan Dolejš. O jeho úmrtí informovala na sociálních sítích zpěvačka a jeho kamarádka Eva Borská. Během svého života působil Dolejš také jako režisér a dramaturg. Jako scénárista například připravoval pro televizi Prima Slavnostní koncert k 65. narozeninám Karla Svobody či Královny muzikálů pro Kapku naděje v roce 2007.

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

Benešová k týrání vězňů: Bachaři ve Valdicích to nemají lehké, je to žalář plný vrahů

Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) i současný šéf rezortu justice Pavel Blažek (ODS) považují podezření z týrání vězňů ve Valdicích za závažné. Na druhé straně nejsou přesvědčeni, že by šlo o systémové selhání. „Občas tam mají problémy, ale tento druh lidí, co tam sedí, eskaluje různá napětí,“ řekla Marie Benešová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Nemusíme všechno měnit. Blažek zdůvodnil, proč proti vůli části ODS ponechá šéfa žalobců

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) potvrdil, že v nejbližší době nemá v plánu odvolávat nejvyššího státního zástupce Igora Stříže a nahrazovat jej někým jiným. Nemyslím si, že by se po každých volbách měli měnit všichni lidé ve státní správě,“ řekl Blažek v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Na Igora Stříže má tak zcela opačný názor než jeho stranický i vládní kolega Zbyněk Stanjura (ODS).

reklama