CNN Prima News pohřby

pohřby

Výpis příspěvků ke štítku „pohřby“

Majitel pohřební služby: Už zase pohřbíváme oběti covidu. Očkujte se!

Pohřební služba Acordia z Ostravy průměrně pochová 70 nebožtíků měsíčně. „V jarní vlně koronaviru to bylo 110 zesnulých za měsíc, to byl strašný nápor. A teď už se opět začíná umírat na covid, v posledních dnech jsme pohřbili celkem tři osoby, které byly v době úmrtí nakaženy koronavirem,“ říká majitel pohřební služby David Kraus. „Hlavně seniory tak prosím, očkujte se.“ S dovětkem, ať nepřidělávají pohřební službě práci.

Mladík chtěl být jako Ježíš, tak se nechal pohřbít zaživa. Vzkříšení mu nevyšlo

Teprve 22letý pastor z africké Zambie chtěl zakusit stejnou věc, která podle Bible potkala Ježíše Krista. Rozhodl se, že příslušníkům své komunity předvede zmrtvýchvstání tak jako nejdůležitější historická postava křesťanství. Nechal se tak na tři dny pohřbít zaživa a hlásil, že se poté sám vrátí. To se však nestalo a jeho blízcí jej vykopali mrtvého.

Šéf krematoria chce 50 nebožtíků převézt v mrazícím kamionu. Zákon to neumožňuje

Ředitel ostravského krematoria Ivo Furmančík potvrdil CNN Prima NEWS, že transport padesáti nebožtíků, které v Ostravě nejsou schopni zpopelnit, zamíří do krematoria v Hustopečích u Brna. Převoz již avizoval ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). „Zamražená těla převezeme chladícím vozem, který v tuto chvíli stojí u krematoria,“ informuje Furmančík. Majitel pohřební služby Acordia David Kraus však podotýká, že podle zákona mohou zesnulé převážet jen speciálně upravené pohřební vozy.

Majitel pohřební služby: Krematoria jsou plná, pohřbívejme oběti covidu víc do země

Krematoria jsou přetížena, těla nebožtíků v Ostravě čekají na zpopelnění již ve dvou chladicích vozech. „Pokud by se podařilo změnit mentalitu pozůstalých a zvýšit počet pohřbů do země, krematoriím by se ulevilo,“ přemítá David Kraus, majitel pohřební služby Acordia, která sídlí hned u krematoria. Přispět ke změně mentality by ale zřejmě musel i stát, například dotační podporou pohřbů do země. „Bagr vykope hrob zhruba za dvě hodiny, volných míst na hřbitovech je dost,“ říká Kraus.

Od středy může na svatbu, pohřeb a bohoslužbu o pět lidí víc. Celkem patnáct

Svateb, pohřbů či bohoslužeb se od středy 18. listopadu smí účastnit 15 lidí místo deseti. Vyplývá to z úpravy opatření omezujícího volný pohyb v Česku, kterou schválila vláda. Kabinet dokument upravil tak, aby odpovídal opatřením podle rizikového skóre protiepidemického systému PES. Výjimka ze zákazu volného pohybu bude nově platit i pro sportování na venkovních sportovištích.

Celá rodina nesmí na pohřeb. Rozhořčeně se ptá Babiše, kdo má zůstat doma

Vůči maximálnímu počtu deseti osob na pohřbech a premiérovi Andreji Babišovi (ANO) se na Facebooku tvrdě ohradila uživatelka Jana Bajgarová. Na pohřeb její matky, která zemřela v pátek, se totiž nedostane ani celá nejbližší rodina zesnulé. V příspěvku mimo jiné premiéra vyzývá, aby si vytiskl její rodinné foto a fixou škrtal lidi, dokud mu nezůstane požadovaných deset.

Svateb a pohřbů se od pondělí může účastnit maximálně 30 lidí. Jak to funguje v praxi?

Svatby a pohřby se od pondělí mohou v Česku konat jen s omezeným počtem účastníků. Podle vládních opatření proti šíření koronaviru jich může být nejvíce 30. Následné svatební oslavy a smuteční hostiny v restauracích mohou být do půlnoci. Od minulého týdne jsou přitom restaurace, bary či kluby zavřené a lidé si v nich mohou jídlo koupit jen ve výdejových okénkách.