reklama

Polibek dvou mužů v Popelce? Proč ne, ale ať je to film s novým názvem, zlobí se Nacher

Poslanec hnutí ANO Patrik Nacher promluvil v Novém dni na CNN Prima NEWS o politické hyperkorektnosti. Mimo jiné vyjádřil nesouhlas s bezpohlavní vílou kmotřičkou v nové americké verzi Popelky a s polibkem dvou mužů ve stejné pohádce, jejíž remake natočili v Norsku.

reklama

„Osobně jsem myslel, že debaty o politické hyperkorektnosti s pandemií skončí, protože máme jiné starosti. Ale je i vedle covidu, nejen v jeho pozadí,“ řekl Nacher ve vysílání CNN Prima NEWS.

Co si pod pojmem hyperkorektnost představuje? „Přecitlivělost na cokoliv. V metru v New Yorku nebo Londýně bylo oslovení ‚Dámy a pánové, vítáme vás‘. Někoho se to dotklo, protože se necítil ani jako muž, ani jako žena. Rozumím tomu, že promile lidí se tak necítí, nikdo jim do toho nebude mluvit, ale proč se kvůli tomu mají měnit tyto věci? Pak zde máme tichou většinu, kde mužům třeba vadí, že je tak nenazýváme,“ vysvětlil poslanec.

V poslední době vzbudily velké emoce nová natáčení pohádky Popelky. Norové zařadili do adaptace česko-německého filmu z roku 1973 Tři oříšky pro Popelku polibek dvou mužů. Do českých kin jde verze s názvem Tři přání pro Popelku 23. prosince.

Proč nenatočí nový film

A legendární pohádce Popelka dali na frak i v Holllywoodu. Hlavní postavu ztvárňuje sexy zpěvačka s kubánsko-mexickými kořeny. Navíc i charakter Popelky je trošku odlišný – má jít o kariéristku, která prince oslní v kalhotovém kostýmku. A její kmotřička, která hlavní hrdince pomáhá s outfitem na ples? Ta je pro změnu bezpohlavní.

„Zachytil jsem, že se tam budou líbat dva muži. Ať se líbají, ale natočí se místo předělávky pohádky úplně nový film s novým názvem. V pohádkách historicky někdo vystupuje. Když to uměle přeměníte, vytvoříte v lidech protitlak,“ okomentoval Nacher.

Dodal, že má na dnešní dobu a diskuse zpětnou vazbu od lidí z komunity homosexuálů, kterým se prý nejlépe žilo kolem roku 2010, kdy podobné věci nikdo neřešil. „Když se z toho stala každodenní záležitost a vše se přepaluje, jsou tito lidé terčem nevybíravých slovních útoků, které by před deseti lety nebyly,“ upozornil.

Tagy:
politika Nový den Patrik Nacher politická korektnost Tři oříšky pro Popelku Popelka

Hlavní zprávy

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert
360°

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert

Je pravděpodobnější, že k válce mezi Ruskem a Ukrajinou nakonec dojde. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politický geograf Jan Kofroň. Nemyslí si totiž, že by se za aktuálního stavu ruský prezident Vladimir Putin rozhodl jednotky stáhnout zpět na svá stanoviště. Konflikt podle něj přímo vyhledává, neboť na Ukrajinu a NATO klade podmínky, které jsou de facto nesplnitelné.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

reklama

Domácí zpravodajství

Příspěvky na bydlení i zmrazené platy. Zeman podepsal novely důležitých zákonů

Příspěvky na bydlení kvůli razantnímu zdražení energií vzrostou a dosáhne na ně širší okruh lidí. Vládní novelu o státní sociální podpoře, jež dávky upravuje, v pondělí podepsal prezident Miloš Zeman. O jeho podpisu informoval Hrad. Bude účinná zveřejněním ve sbírce zákonů. Zeman též podepsal novelu, která od února zmrazí pro letošní rok platy všech ústavních činitelů na loňské úrovni.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama