CNN Prima News policistka

policistka

Výpis příspěvků ke štítku „policistka“

Policistka pohotovým zásahem zabránila smrti seniora. Hlasujte pro ni a darujte jí Srdce

Policistka Marijana Trkuljová byla během jedné z rutinních služeb přivolána spolu s kolegy k případu seniora, který náhle zkolaboval v bytě v Praze. Po příchodu dovnitř začali strážci zákona pohotově provádět masáž srdce, a to až do doby, kdy na místo dorazili záchranáři. Pro hrdinský čin Trkuljové a jejích kolegů můžete hlasovat v anketě Srdce pro hrdinu, která odmění ta nejodvážnější činy vedoucí k záchraně života.

Fenin o bitce v Barceloně: Chtěl jsem se rvát kvůli šále. V cele byly výkaly a namočíno

Je to nelidské, ani psi se takhle nechovají, řekl o zadržení v barcelonském vězení fotbalista Martin Fenin. Do Španělska se vydal, aby v odvetě čtvrtfinále Evropské ligy podpořil svůj bývalý klub Eintracht Frankfurt. Po zápase, který německý klub senzačně vyhrál, ale skončil jeho výlet velkou nepříjemností – zmlátili ho katalánští fanoušci. To Feninovi ani tolik nevadilo, ale jak prozradil v Novém dni na CNN Prima NEWS, šokovalo ho následné zadržení a údajné chování španělských policistů.

Systém fatálně selhal. Překvapilo mě, že Frontex šikanu dál nevyšetřoval, říká psycholog

Českem rezonuje případ mladé policistky, která ukončila svůj život skokem z 11. patra. Kristýnu Litomerickou k tomu podle jejích nejbližších dohnala šikana na pracovišti. Sebevraždu Litomerická spáchala v poslední den své mise ve Varšavě, kde právě ukončovala dvouměsíční stáž u Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž (zkráceně Frontex). Mohla Litomerická předejít šikaně? A co je nejlepší v takové situaci dělat? Na tyto otázky odpovídá psycholog Daniel Štrobl.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Tálibánci popravili policistku před zraky její rodiny. Byla v osmém měsíci těhotenství

Aktualizováno

Bojovníci Tálibánu si připsali další hrůzný čin. Podle svědků tři ozbrojenci vtrhli ve městě Firozhoku do domu policistky Banu Negarové, která pracovala před pádem afghánské vlády v tamní věznici. Ženu, která byla v osmém měsíci těhotenství zbili a nemilosrdně popravili před jejím manželem a dětmi. Tálibán však cílený útok popírá a incident vyšetřuje. Podle jejich mluvčího mohlo jít o osobní nevraživost bojovníků.

Chovali se jako idioti, říká advokát policistky, která za jízdy použila taser na kolegu

Policejní auto přepravující šest strážců zákona nabouralo na severu Francie poté, co jedna z přepravovaných policistek použila na kolegu za volantem taser. Řidič po zásahu elektrickým paralyzérem ztratil vládu nad vozidlem. Auto poté narazilo do zaparkovaného auta, pokračovalo však v jízdě, uvedl server BBC News. Kvůli víkendovému incidentu skončili tři policisté v cele a čeká je soud.