reklama
CNN Prima News policistka

policistka

Výpis příspěvků ke štítku „policistka“

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Tálibánci popravili policistku před zraky její rodiny. Byla v osmém měsíci těhotenství

Aktualizováno

Bojovníci Tálibánu si připsali další hrůzný čin. Podle svědků tři ozbrojenci vtrhli ve městě Firozhoku do domu policistky Banu Negarové, která pracovala před pádem afghánské vlády v tamní věznici. Ženu, která byla v osmém měsíci těhotenství zbili a nemilosrdně popravili před jejím manželem a dětmi. Tálibán však cílený útok popírá a incident vyšetřuje. Podle jejich mluvčího mohlo jít o osobní nevraživost bojovníků.

Chovali se jako idioti, říká advokát policistky, která za jízdy použila taser na kolegu

Policejní auto přepravující šest strážců zákona nabouralo na severu Francie poté, co jedna z přepravovaných policistek použila na kolegu za volantem taser. Řidič po zásahu elektrickým paralyzérem ztratil vládu nad vozidlem. Auto poté narazilo do zaparkovaného auta, pokračovalo však v jízdě, uvedl server BBC News. Kvůli víkendovému incidentu skončili tři policisté v cele a čeká je soud.

Zoufalí policisté ve Francii: Chraňte nás před radikály, žádají vládu po dalším útoku

Ve Francii se množí ozbrojené útoky na policisty. Poslední z nich se odehrál v pátek, kdy devětatřicetiletý muž vážně pobodal policistku a další dva strážce zákona postřelil. Šlo o nedávno propuštěného vězně a radikálního vyznavače islámu s komplikovanou duševní chorobou. Policisté žádají vládu, aby podobným útokům věnovala větší pozornost.

Útočník ve Francii pobodal policistku, vzal jí zbraň a utekl. Její kolegové ho zastřelili

Aktualizováno

Na předměstí francouzského Nantes v pátek dopoledne vešel muž na policejní komisařství a pobodal policistku. Přibližně čtyřicetiletá žena má četná zranění, zejména na nohou a na rukou. Motiv činu zatím není jasný. Policie muže odpoledne zadržela na základě informací od svědků útoku. Muž byl při policejním zásahu postřelen, později svým zraněním podlehl. Motiv útoku je zatím nejasný, ministr vnitra Gérald Darmanin však uvedl, že podezřelý byl v hledáčku policie kvůli své náklonnosti k radikálnímu islámu, a že rovněž trpěl psychickými problémy.

Vrah úřednice se radikalizoval během lockdownu. Premiér mluví o útoku na stát

Jedná o další útok na naši republiku, na náš stát. Těmito slovy reagoval francouzský premiér Jean Castex na ubodání policejní úřednice, ke kterému došlo v pátek 23. dubna. Útočník tuniského původu měl podle svědků před útokem vykřiknout „Alláhu akbar“. Proč se 36letý muž k činu rozhodl, není jasné, případ se však vyšetřuje v souvislosti s teroristickým činem.

Policistka mohla zabránit teroristickému útoku, ale udělala si přestávku na kebab

Vyšetřování útoku v Manchester Areně, při němž zemřelo 23 lidí včetně atentátníka, stále probíhá. Nyní vyšlo najevo, že před halou v době před atentátem nehlídkovali žádní policisté. Když se 22letý Salman Abedi vydal z nádraží Victoria Station do Manchester Areny, kde se konal koncert zpěvačky Ariany Grande, měla dvojice policistů přestávku a odjela si pro kebab. Pauza se protáhla na dvě hodiny. Informoval o tom zpravodajský portál BBC.

reklama