CNN Prima News pomoc zvířatům

pomoc zvířatům

Výpis příspěvků ke štítku „pomoc zvířatům“

Komentář Ivy Volkové: Ardy ležel bez ošetření sedm měsíců ve studeném kotci útulku

Iva Volková založila spolek Rafael o.p.s. na pomoc týraným psům. Začali se k ní dostávat ale především staří a nemocní. Většinou se poštěstí, že Iva uzdraví nejen psí tělo, ale i duši a často zvířata ještě najdou i milovaný domov. Již pro nás popsala několik příběhů statečných psů, u kterých se to povedlo. Nyní má v péči Ardyho, starého labradora, který je v léčení a Iva doufá, že se díky její každodenní péči a Ardyho statečnosti tento staroušek uzdraví.

Tam granule, zpátky uprchlíci: Sbírky se už dostaly přímo do ukrajinských útulků

Sami už nevědí, kde jim hlava stojí, plné schránky na sociálních sítích, stovky telefonátů, nakládání do aut směr místa, odkud se nakládají dodávky, autobusy a vlaky, ale hlavně každou hodinu nové informace, to je teď život „skupiny srdcařů“. Během středečního odpoledne se povedl první triumf –⁠ doručit přes šest tun krmiva a velkého množství zdravotnického materiálu do ukrajinského města, do konkrétního útulku, který se bude dělit s potřebnými v okolí. Vyjely ale už i vlaky do dalších ukrajinských měst, kde nechybělo krmivo pro psy i kočky a v plánu jsou další úžasné akce. Někdo pomáhá na hraničních přechodech uprchlíkům se zvířaty, kteří překročí hranice. Zformovala se i skupina organizací, která nabízí azyl a veterinární pomoc v Česku zvířatům z Ukrajiny.

Slamáček: Slepý, plný hnisu čekal na smrt u silnice až jedno auto konečně zastavilo

Každý život má smysl, i ten starý. Je ale vždy jednodušší si říct: „Ten už si své odžil, ukončíme jeho trápení.“ Ale co když má ještě velkou vůli, jen nám to neumí říct? U Slamáčka to organizace Destiny Pet poznala a rozhodla se jeho život nevzdat. Starý kocour, který přežil dehydrataci, hnijícíi dutiny, do jisté míry slepotu, FIP i selhávající plíce, a to jen díky dobrým lidem a organizaci Destiny Pet, která neváhala podat pomocnou ruku i kočičímu seniorovi.

KOMENTÁŘ: Královnu překážkových dostihů jsem zachránila před jatky, tím to vše začalo

Druhá šance – Domov pro ex-dostihové koně, z. s. je spolek, který zajišťuje péči a trvalý domov vysloužilým koním, koním důchodcům, kteří už svým majitelům nevydělávají, neslouží, a ti se je tak rozhodnou dát pryč. Jedním z nejsilnějších příběhů svěřenců je příběh kobylky, kvůli které to vlastně celé začalo. Krásná bílá královna překážkových dostihů Relace se narodila 20. 3. 1999, není zdaleka nejstarší obyvatelkou spolku, zato prožila jeden z nejkrutějších životních příběhů.