Porodila tajně ve sklepě, dítě pak umíralo v květináči. Ženě z Mělnicka hrozí vysoký trest

Až výjimečný trest může dostat žena, která loni v prosinci zavraždila podle obžaloby své čerstvě narozené dítě. Chlapce zabalila do deky a dala do květináče. Brutální případ začal projednávat Krajský soud v Praze.

Šestatřicetiletá žena žila s partnerem a dvěma dětmi v Neratovicích na Mělnicku a těhotenství údajně tajila. V den, kdy na ní přišly porodní bolesti, odešla z práce a schovala se do sklepa, kde začala rodit.

Novorozený chlapec podle jejích slov ani moc neplakal, tak ho zabalila do deky a dala do květináče. Poté, co doma vytlačila placentu, se pro něj podle obžaloby vrátila a v igelitové tašce ho schovala za skříň.

Žena před soudem prohlásila, že si nedokáže vysvětlit, proč novorozence neodnesla do babyboxu vzdáleného přibližně kilometr a půl od místa, kde porodila. Později se se vším svěřila partnerovi a jeho rodině. Novorozence nakonec donesla na policejní služebnu.

Obžalovaná soudu popsala partnerské neshody se svým mužem a zmínila, že jí byl nevěrný s kolegyní z práce. „Samozřejmě mě to trápilo, protože jsem chtěla mít funkční rodinu,“ uvedla na svou obhajobu.

Státní zástupce obžaloval ženu z vraždy spáchané obzvlášť trýznivým způsobem. Hrozí jí až výjimečný trest. Důležitý ovšem bude posudek od psychiatrů.

Líčení bude pokračovat i v následujících dnech, soud plánuje výslech znalců.

Tagy:

Hlavní zprávy

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
10:01

Referenda na Ukrajině nejsou nic jiného než diktátem, řekla šéfka německé diplomacie

09:31

Aktuální ztráty ruských vojsk podle Ukrajiny

09:19

Ukrajinci blízko důležitého vítězství. Rusy čekají na východě vážné problémy, míní experti

08:40

Kyiv Independent: Při ruských útocích v Doněcké oblasti zemřelo šest lidí

Policie na hranicích zadržela 120 migrantů, většina je ze Sýrie. Převaděčům hrozí vězení

Policie zadržela od půlnoci, kdy začaly na hranicích se Slovenskem dočasné kontroly, přes 120 migrantů a sedm převaděčů. Radiožurnálu to před osmou hodinou řekl ředitel cizinecké policie Milan Majer. Situaci pro vás na místě sleduje i štáb CNN Prima NEWS. Česko zahájilo kontroly na česko-slovenské hranici kvůli vysokému počtu uprchlíků, kteří přes tuzemsko přecházejí do Německa a Rakouska. Policie bude kontrolovat 27 bývalých hraničních přechodů i zelenou státní hranici minimálně deset dnů.

Živě
ON-LINE: Další problém pro Rusy. Na Ukrajinu míří obávané raketomety i postrach dronů

Po vyhlášení částečné mobilizace z Ruska prchají statisíce mužů, další se v zemi snaží odvod na frontu bojkotovat. Místopředseda ruské bezpečnostní rady Dmitrij Medveděv uvedl, že Rusko má právo v nezbytném případě použít jaderné zbraně. Mluvčí kremlu Dmitrij Peskov pak vzkázal, že cílem Ruska je získat Doněckou oblast. Ukrajinské jednotky oznámily další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou další vojenskou pomoc, včetně 18 raketometů HIMARS.

Domácí zpravodajství

Fiala: Sankce nás zasáhly víc než Rusko. Putin si s námi hrál už před válkou, odmítl Munzar

Na Václavském náměstí demonstrovaly ve středu proti vládě desetitisíce lidí. Jedním z důvodů byla i obava o budoucnost v aktuální energetické krizi. Předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala v pořadu 360° v této souvislosti uvedl, že protiruské sankce nám uškodily více než Rusku. Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Vojtěch Munzar (ODS) ale podotkl, že Putin si s cenami energií hrál již před válkou.

Desetitisíce lidí protestovaly proti vládě. Pořadatelé požádají Zemana o její odvolání

V Praze se na Václavském náměstí konala demonstrace proti vládě. Pořadatelé z uskupení Česká republika na 1. místě požadovali demisi pětikoaličního kabinetu a obrat politického směřování země. Na začátku programu to řekl organizátor Jiří Havel. Na akci dohlížela policie. Na Twitteru uvedla, že do centra metropole dorazily podle jejího odhadu „nižší desítky tisíc“ účastníků. Prvního shromáždění na začátku září se podle policie účastnilo asi 70 tisíc lidí. Pořadatelé demonstrace chtějí 10. října požádat prezidenta Zemana o odvolání vlády a vyhlášení předčasných voleb, další demonstraci pak plánují na 28. října.