CNN Prima News Petr Musil

Petr Musil

Výpis příspěvků ke štítku „Petr Musil“

Jdeme z jedné krize do druhé, hodnotil díru ve státní kase ekonom. Bilance se však lepší

2. prosince 2022 17:45

Ministerstvo financí ve čtvrtek zveřejnilo data o plnění státního rozpočtu ke konci listopadu. Průběžný schodek činil 337,1 miliardy korun. Člen Národní rozpočtové rady Petr Musil upozornil, že se číslo oproti loňsku sice mírně zlepšilo, ale pořád jde o negativní výsledek. „Nicméně v porovnání k HDP je schodek nižší než loni. Bilance se nám lepší, aniž by vláda musela škrtat,“ konstatoval Musil v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

Novým členem Národní rozpočtové rady byl zvolen ekonom Musil. Střídá Zamrazilovou

16. listopadu 2022 16:37

Novým členem Národní rozpočtové rady byl zvolen ekonom Petr Musil, moderátor pořadu Co na to vaše peněženka a redaktor webu CNN Prima NEWS. Rozhodla o tom na svém středečním zasedání Poslanecká sněmovna, která tak schválila návrh Senátu z října tohoto roku. Výkonu funkce se ujme složením slibu do rukou předsedkyně Poslanecké sněmovny.

Skopeček: Kritika odměn ČEZ? Kvůli populismu riskujeme, že budeme mít průměrné manažery

30. května 2022 21:49

Skupina ČEZ zveřejnila odměny, které za rok 2021 dostanou členové představenstva energetické společnosti. Celkem si přijdou na 135 milionů, generálnímu ředitelovi Danielu Benešovi připadne téměř 35 milionů. Zpráva však vyšla v době, kdy ČEZ oznámil další zdražování. Kritiku výše odměň ale odmítají někteří politici i experti. Poslanec Jan Skopeček (ODS) v pořadu Co na to vaše peněženka varoval před populismem a průměrnými manažery.

POLEMIKA: Koronavirová pandemie v Česku sílí. Má být očkování proti covidu povinné?

25. října 2021 06:32

Rostoucí počty nově potvrzených případů nákazy koronavirem, počty hospitalizovaných i zvyšující se reprodukční číslo, to vše jsou neklamné znaky, že pandemie koronaviru v Česku opět sílí. Přitom jsme co do proočkovanosti alespoň jednou dávkou vakcíny proti SARS-CoV-2 až na 19. místě v Evropské unii. Zájem o očkování navíc stagnuje. Je čas nařídit jej jako povinné?

Sledujte ZÁZNAM Jak volí vaše peněženka: Jak řeší ANO a Trikolora dvojí kvalitu potravin?

6. října 2021 17:15

Daří se politikům řešit problém dvojí kvality potravin mezi západní a východní částí Evropské unie? Je řešením potravinová soběstačnost? Moderátoři Lucie Hrdličková a Petr Musil se v pořadu Jak volí vaše peněženka budou ptát poslance Milana Ferance (ANO) a předseda odborné komise pro finance Trikolóra Svobodní Soukromníci Miroslava Ševčíka. Sledujte živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku ve středu od 18:00.