Již brzy v Praze! Velkolepá iMUCHA Show v O2 universum

Již brzy v Praze! Velkolepá iMUCHA Show v O2 universum

Už jen pár týdnů zbývá do premiéry unikátní multimediální iMUCHA Show. Ta 26. května pohltí návštěvníky pražského O2 universum a nabije je emocemi ze skvělé podívané. Půjde o nejvýpravnější show, kterou v současné době česká umělecká scéna nabízí. Propojí se v ní neotřelá kombinace živého vystoupení a komiksu.

Ohromující show je příběh o souboji tvořivosti a destrukce, který se odehrává na pozadí života a díla světoznámého malíře, grafika, designéra a vizionáře stylu secese – Alfonse Muchy. Současný příběh, technologicky nejvyspělejší projekce, moderní hudba, tanec, akrobacie nebo dechberoucí pódiový design, to všechno vypráví příběh o životní cestě slavného výtvarníka očima mladého kreslíře komiksů.

Pod taktovkou koncertního mistra

Na projektu pracovalo více než 200 lidí včetně koncertního mistra České filharmonie Jiřího Vodičky, držitele tří Thálií Ondřeje Vinkláta, hudebního skladatele Jiřího Janoucha, autora libreta a scénáře Tomáše Belka, či choreografů DEKKADANCERS Tomáše Rychetského a Viktora Konvalinky. Autorkou komiksu je Alice Slavíček, příbuzná známého malíře,“ vysvětluje Richard Fuxa, jeden z producentů show a zároveň předseda správní rady nadačního fondu, který má ve správě nejrozsáhlejší sbírku Muchova díla.

Digitalizace Muchových plakátů a jejich animace jsou vytvořeny pomocí revolučních programů EbSynth od Secret Weapons a FaceStyle od Adobe. Světovou úroveň show potvrzuje spolupráce s hollywoodským hercem a představitelem postavy Jamese Bonda, Piercem Brosnanem, který propůjčil svůj hlas nejenom Alfonsi Muchovi, ale i jeho alter egu, kreslíři z příběhu. Standardně bude show v České republice v češtině s hlasem herce Jiřího Dvořáka, v případě zájmu o originální znění v podání Pierce Brosnana bude technicky pro návštěvníky zajištěna i tato varianta.

Zaplněný sál v Dubaji

Multimediální show iMUCHA byla jedním z hlavních vrcholů Českého národního dne v rámci EXPO v Dubaji. Předpremiéra se odehrála v březnu ve zcela zaplněném Dubai Millennium Amphitheatre s kapacitou 2 000 diváků. Na vystoupení přijeli hosté z celého světa i České republiky. Mezi návštěvníky se zařadili například i Jiří František Potužník, generální komisař české účasti na EXPO, či David Vávra, přední český architekt, herec a spisovatel.

Podobnost startu s Vivaldiannem čistě náhodná?

Tvorba Alfonse Muchy podle hudebníka a dalšího producenta show Michala Dvořáka ožila v jednom z amfiteátrů poblíž tuzemské expozice, která slavila Český národní den. „Mám obrovskou radost, jak se předpremiéra vydařila a jaký měla úspěch. Přijeli hosté z celého světa, z Kanady, USA, Japonska, Rakouska a mnohých dalších zemí. Ještě během představení mi šéf techniky z Londýna volal, jak je nadšený,“ říká Michal Dvořák a dodává: „Ohlasy předčily naše očekávání. Když se ohlédnu zpět a uvědomím si, že přesně ve stejném prostoru před lety odstartovalo úspěšné Vivaldianno, vidím v tom jakousi paralelu, a jsem přesvědčen, že i iMUCHA Show bude mít stejný, ne-li ještě větší úspěch.“

TOP produkce

Všem přítomným divákům děkujeme za jejich účast. Jsme velice rádi, že se jim show ohromně líbila a byli z ní nadšení. Máme radost, že i četní zahraniční diváci byli unešení a sdělovali nám, že to byla jedna z nejskvělejších produkcí, které na EXPO měli možnost zhlédnout,“ říká Richard Fuxa.

V Dubaji se při předpremiéře ukázalo, jak obrovský potenciál show má a jak je velmi pozitivně vnímána. „Její obsah ve smyslu propojení současného světa s odkazem Alfonse Muchy, v podobě naděje slovanských národů, evokovala návštěvníkům zejména nyní, v náročné době, snahu o vzájemné porozumění,“ doplňuje Richard Fuxa.

Show je jednou ze tří částí projektu iMUCHA, který kromě ní nabízí také unikátní výstavu nejrozsáhlejší sbírky díla Alfonse Muchy a multimediální výstavu.

Koukněte na trailer

O tvůrcích projektu:

Richard Fuxa Úspěšný podnikatel, který vybudoval jedničku na českém trhu s venkovní reklamou v České republice. Je majitelem celosvětově nejkomplexnější sbírky děl Alfonse Muchy, která navštívila metropole jako New York, Soul, Miláno, Praha a jiné. V jeho uměleckých sbírkách dále naleznete díla Marca Chagalla nebo Bohuslava Reynka.

Michal Dvořák Producent, skladatel, autor filmové a scénické hudby, člen skupiny Lucie, zakladatel a ředitel Mezinárodního festivalu filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady. Mezinárodně se proslavil jako autor a producent 3D koncertního příběhu Vivaldianno, který v rámci světové tour navštívil více než 40 metropolí. Například i Londýn, Soul, Dubaj, Moskvu, Buenos Aires nebo Rijád. Spolupracoval s hvězdami jako Pierce Brosnan, Tina Guo, Hans Zimmer, Peter Gabriel, Wyclef Jean a mnoha dalšími.

Více info na webu, FB nebo IG - vstupenky.