reklama
CNN Prima News práce z domova

práce z domova

Výpis příspěvků ke štítku „práce z domova“

Práce z domova se podobá partnerskému vztahu na dálku, osobní kontakt chybí

3. ledna 2021 21:59

Bývalo dobrým zvykem ráno vstát, slušně se obléct a včas vyrazit do práce. Kvůli doporučené práci z domova se ale pracovní návyky zásadně mění. Budíček pět minut před začátkem ranní porady a sledování televize během vyřizování e-mailů může mnohým lidem vyhovovat. Někteří nadřízení by své zaměstnance za podobné chování v pracovní době nepochválili, jiní jsou naopak ochotní trochu zvolnit tempo. Řízení lidí z domova navíc může manažerům přinášet problémy třeba v komunikaci s podřízenými.

Pracovat z domova? Obráběcí stroj do ložnice nikomu nedáme, kroutí hlavou podnikatelé

8. listopadu 2020 15:19

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na páteční tiskové konferenci adresoval tuzemským zaměstnavatelům naléhavou prosbu. Vyzval je, aby v ještě větší míře než doposud umožnili svým zaměstnancům pracovat z domova. „Nemohu home office nikomu nařídit, mohu jen apelovat na toto řešení, které může významně snížit mobilitu lidí a šíření epidemie v populaci,“ napsal šéf zdravotnického rezortu následně na Twitter. K Blatnému se později přidal také ministr školství Robert Plaga (za ANO).

Ředitel Avastu: Do konce roku kanceláře neotevřeme. Je mi jedno, kdy lidé práci udělají

2. října 2020 16:13

Pandemie koronaviru naučila mnohé firmy pracovat z domova. Společnost Avast vyhlásila home office do konce roku a její generální ředitel Ondřej Vlček v pořadu Interview uvedl, že někteří jejich zaměstnanci dostanou možnost trvalé práce z domova. Pracovníci si tak mohou organizovat práci podle svého a pracovat ráno, večer či o víkendech. Důležité je, že plní věci, které mají naplánované.

reklama