CNN Prima News práce z domova

práce z domova

Výpis příspěvků ke štítku „práce z domova“

Nová pravidla pro práci z domova? Firmy budou lidem hradit náklady, navrhuje Jurečka

Už od příštího roku by mohla platit povinnost zaměstnavatelů hradit náklady zaměstnancům, kteří pracují z domova, tedy na takzvaný home office. Vyplývá to z pracovního návrhu novely zákoníku práce z dílny ministerstva práce a sociálních věcí. Úřad Mariana Jurečky (KDU-ČSL) počítá s tím, že by zaměstnavatelé svým lidem přispívali třeba na energie, otop nebo vodu.

Práce z domova se podobá partnerskému vztahu na dálku, osobní kontakt chybí

Bývalo dobrým zvykem ráno vstát, slušně se obléct a včas vyrazit do práce. Kvůli doporučené práci z domova se ale pracovní návyky zásadně mění. Budíček pět minut před začátkem ranní porady a sledování televize během vyřizování e-mailů může mnohým lidem vyhovovat. Někteří nadřízení by své zaměstnance za podobné chování v pracovní době nepochválili, jiní jsou naopak ochotní trochu zvolnit tempo. Řízení lidí z domova navíc může manažerům přinášet problémy třeba v komunikaci s podřízenými.

Pracovat z domova? Obráběcí stroj do ložnice nikomu nedáme, kroutí hlavou podnikatelé

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) na páteční tiskové konferenci adresoval tuzemským zaměstnavatelům naléhavou prosbu. Vyzval je, aby v ještě větší míře než doposud umožnili svým zaměstnancům pracovat z domova. „Nemohu home office nikomu nařídit, mohu jen apelovat na toto řešení, které může významně snížit mobilitu lidí a šíření epidemie v populaci,“ napsal šéf zdravotnického rezortu následně na Twitter. K Blatnému se později přidal také ministr školství Robert Plaga (za ANO).